איך תוכלו לעקוף את התורים הארוכים בארמון הדוג'ה המפורסם בונציה?

ארמון הדוג'ה בונציה (Doge's Palace) הוא לא ספק אחד האטרקציות המרכזיות והמתויירות ביותר בונציה באיטליה. מדי שנה ובמיוחד בעונת הקיץ הארוכה, מגיעים לבקר בו מיליוני תיירים מכל העולם כולל תיירים רבים מישראל. הארמון ממוקם בלב ונציה בכיכר סן מרקו.

זהו ארמון מרשים וגדול ששימש בעבר כמרכז השלטון של ונציה. כיום הארמון משמש כמוזיאון מבוקש ומרתק המציג את ההיסטוריה הארוכה והמעניינת של ונציה. הכניסה לארמון כוללת גם כניסה חופשית למוזיאונים נוספים הנמצאים כולם באיזור הארמון כמו מוזיאון קורר, מוזיאון הארכיאולוגיה הלאומי והספרייה הלאומית של סאן מארקו.

מדובר באחד המונומנטים המבוקשים ביותר בונציה והתורים לקופות הכרטיסים במקום יכולים להימשך זמן רב (בעונת הקיץ, ההמתנה יכולה להימשך למעלה משעה). לכן הדרך המומלצת והפופולרית ביותר, היא לרכוש את הכרטיסים מראש באמצעות האינטרנט ובכך לחסוך את התורים בקופות ולהיכנס מיד אל הארמון.

ישנם אתרים רבים בינלאומיים, המציעים כרטיסים אונליין לארמון הדוג'ה שיעניקו לכם כניסה מהירה ללא המתנה בתור בקופות הכרטיסים. אתר "Tiqets" למשל, הנחשב כיום לאחד הפופולריים ביותר בעולם, כולל בקרב מטיילים ישראלים רבים, הוא אחד מהם, והוא מציע כרטיסים לארמון המבוקש, אותם ניתן להוריד ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך בהדפסת הכרטיסים. פשוט מגיעים לכניסה לארמון, ניגשים לתור המהיר, סורקים את הסמארטפון, ונכנסים ללא תור.

 

ארמון הדוג'ה  הוא ארמון הבנוי בסגנון גותי, הממוקם בסמוך לכיכר סן מרקו ובזיליקת סן מרקו, ברובע סן מרקו בוונציה שבאיטליה. עד כיבושה של רפובליקת ונציה על ידי נפוליאון בונפרטה, הארמון שימש כמרכז השלטון של הרפובליקה, כאתר בתי המשפט ובתי הכלא, וכמקום מגורי דוכס ונציה.

הארמון הוקם בשנת 810 לספירה אך המבנה הנוכחי נבנה בין השנים 1309–1424, ככל הנראה על פי תכנונו של פיליפו קאלנדארו, במקום בו עמד קודם לכן מרכז השלטון של העיר. לאחר שנשרף ב-1574, נבנה המבנה מחדש בסגנון גותי, אך תוספות מאוחרות כגון גשר האנחות שנבנה במאה ה-16, נבנו כבר בסגנון רנסאנס. כיום הארמון משמש למבקרים.