איך אפשר לעקוף את התורים הארוכים לגלגל הענק המפורסם של לונדון ה-"London Eye"?


הלונדון איי (Coca-Cola London Eye) הוא האטרקציה המפורסמת ביותר בלונדון. מדובר בגלגל ענק בגובה של 135 מטר המציע נוף מדהים ופנורמי לכל רחבי לונדון. מכיוון שהגלגל נע באיטיות רבה, אפשר להירגע, ליהנות מהנוף וכמובן לצלם ולהצטלם במשך כחצי שעה.

האתר ממוקם באיזור מרכזי ביותר בלונדון במרחק הליכה מהביג בן, ארמון ווסטמיניסטר, האקווריום של לונדון, Shrek's Adventure! ועוד אטרקציות רבות, וניתן לשלב ביקור בו יחד עם האטרקציות האחרות באותו היום. הגלגל מחולק ל-32 תאים המכונים "בועות" כאשר כל בועה יכולה להכיל כ-25 איש.

זהו אחד האתרים העמוסים ביותר בלונדון וגם אם הזמנתם כרטיסים מראש באינטרנט, עדיין תיאלצו להמתין זמן רב בתור בעונות השיא של התיירות. אך ישנה דרך אחת למהר את ההמתנה והיא באמצעות רכישת כרטיסים מיוחדים המכונים "Fast Track Experience" והם מציעים את הכניסה המהירה ביותר עם ההמתנה הקצרה ביותר לגלגל.

ישנם כמה אתרים המציעים כרטיסי Fast Track ללונדון איי באמצעות האינטרנט שמקצרים כאמור את התורים. אתר "Tiqets" למשל, הנחשב לאחד האתרים הפופולריים ביותר בקרב המטיילים הישראלים, מציע כרטיסים רגילים או כרטיסי כרטיסי Fast Track ללונדון איי ומציע גם אפשרות להוריד את הכרטיסים ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים.

למידע נוסף על כניסה מהירה ללונדון איי

מה חשוב לוודא לפני שרוכשים כרטיסים ללונדון איי?


  • חשוב לוודא איזה סוג כרטיסים אתם רוכשים. בעת הרכישה, תמצאו שני רמות שונות של כרטיסים. הרגילים, נקראים "Standard Experience", והכרטיסים המהירים ביותר, עם זמן ההמתנה הקצר ביותר, נקראים "Fast Track Experience".
  • ישנם אתרים המציעים כרטיסים ללונדון איי משולבים עם שייט של כ-40 דקות על התמזה  עם הסבר קולי. אם לא עשיתם עדיין שייט כזה, זה בהחלט יכול להוסיף לחוויה.
  • כדאי גם לשקול לרכוש את הכרטיס The London Pass שמקנה הנחה משמעותית מאוד אם תבחרו ללכת להרבה אטרקציות בלונדון. הכרטיס כולל כניסה חופשית וחינמית למעל 80 אטרקציות שונות בלונדון וכולל גם סיור חינם באוטובוס תיירים (hop-on hop-off) והנחות נוספות.
  • מומלץ לרכוש כרטיסים דיגיטליים שיחסכו לכם את הצורך בהדפסת הכרטיסים ולקבל את הכרטיסים ישירות לטלפון הנייד שלכם באמצעות סמס או מייל.
למידע נוסף

אודות הלונדון איי


הלונדון איי בלונדון, המכונה גם גלגל המילניום, הוא גלגל הענק הגבוה ביותר באירופה, ועד שנת 2006 היה גם הגבוה ביותר בעולם. הגלגל נמצא על הגדה הדרומית של נהר התמזה, צפונית לגשר וסטמינסטר וממול ארמון וסטמינסטר.

לגלגל 32 תאי נוסעים סגורים וממוזגים, המכונים "בועות"; בכל בועה מקום לעשרים וחמישה נוסעים, כך שבסך הכול יכולים 800 נוסעים לנסוע בגלגל בו-זמנית. הגלגל מסתובב במהירות של 0.9 קילומטר לשעה לערך, כך שתא נוסעים מקיף את הגלגל בערך כל חצי שעה. הגלגל הוא בין מוקדי התיירות המרכזיים בלונדון ומבקרים בו מיליוני תיירים מדי שנה.