איך תוכלו להיכנס במהירות ולעקוף את התורים הארוכים בכניסה למבנה המפורסם של גאודי – קאזה מילה בברצלונה?

המבנה המפורסם קאזה מילה, או כפי שהוא מכונה בקרב רבים "לה פדררה" (La Pedrera), הוא אחד האטרקציות הפופולריות והמובילות ביותר בקרב התיירים בברצלונה וזוכה לביקור של כמיליון מבקרים בשנה. המבנה נוצר ע"י אדריכל העל של ברצלונה, אנטון גאודי, שכמעט כל עבודותיו הן אטרקציות תיירותיות מבוקשות ביותר בעיר. קאזה מילה, הוא אחד הידועים מביניהם.

מטיילים ישראלים רבים בוחרים לבקר ולהיכנס לקאזה מילה, שם ניתן לחוות מקרוב באדריכלות הייחודית של גאודי. המבנה כולל 6 קומות מתוכן גם קומות המרפסת המיוחדת ממנה אף ניתן להשקיף לנוף נפלא של ברצלונה. המקום מציע גם מוזיאון המוקדש לחייו ולתולדות סגנון האדריכלות המיוחד של גאודי. המבנה אף הפך בשנת 1984 לאתר מורשת עולמי ע"י אונסק"ו.

זהו אחד האתרים העמוסים ביותר בברצלונה ואם אתם לא רוצים להמתין זמן רב בתורים לקופות הכרטיסים, מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש באינטרנט לפי תאריך ושעה מדוייקים, וכך לעקוף את התורים בקופות הכרטיסים.

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים לקאזה וילה באמצעות האינטרנט ולעקוף את התורים. אתר "Tiqets" למשל, הנחשב לאחד האתרים הפופולריים ביותר בקרב המטיילים הישראלים, מציע כרטיסים אונליין שעוקפים את התור ומציע גם אפשרות להוריד את הכרטיסים ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים.

 

קאזה מילה, המכונה גם לה פדררה (La Pedrera – "המחצבה"), הוא בית מגורים באזור אישמפלה (אזור "ההרחבה") בברצלונה שבספרד. בית ייחודי זה, הממוקם בשדרות גראסיה 92 (Passeig de Gràcia), נבנה על ידי האדריכל אנטוני גאודי בסגנון המודרניסטה בין השנים 1906-1910. הוא הוקם עבור פרה מילה אי קאמפס (Pere Milà i Camps) שעל שמו הוא קרוי. בשנת 1969 הוכרז המבנה כמונומנט לאומי, וב-1984 הכריז עליו ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

בעת בניית המבנה, לעגו תושבי ברצלונה למבנה וכינו אותו "המחצבה", כינוי שדבק בו עד היום. במשך השנים שופץ פנים המבנה והותאם לצורכי דייריו המשתנים, בהם גם חברות שהקימו בו משרדים. כל עיצוב הפנים המקורי של גאודי אבד למעשה, אך הקומה הרביעית שוחזרה והיא פתוחה למבקרים. עליית הגג של המבנה משמשת כמוזיאון לתולדות הסגנון האדריכלי של גאודי, וגם אזור האחסון פתוח לקהל הרחב. יתר קומות המבנה משמשות למגורים.