המדריך השלם לביקור במגדל בורג' חליפה בדובאי

איך תוכלו להיכנס בקלות ובמהירות לתצפית המדהימה של מגדל הבורג' חליפה בדובאי?

מגדל הבורג' חליפה (Burj Khalifa) הוא בלי כל ספק האטרקציה הידועה ביותר בדובאי. אם עדיין לא שמעתם עליו, מדובר במבנה הגבוה ביותר בעולם נכון להיום, כשהוא מתנשא לגובה של לא פחות מ-828 מטרים!

המגדל הפך עם השנים לסימן ההיכר של דובאי ושל איחוד האמירויות והוא מושך אליו מיליוני תיירים מכל העולם (ועכשיו גם מישראל) שמגיעים כדי ליהנות מהנוף המדהים שמציע המגדל בנקודות תצפית מהקומות 124,125 והקומה-148.

זהו אחד האתרים העמוסים ביותר בדובאי ואם אתם לא רוצים להמתין זמן רב בתורים לקופות הכרטיסים, מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש באינטרנט, ללא צורך להמתין בתור בקופות הכרטיסים. כך תוכלו לשריין לעצמכם כרטיסים, ולהגיע ישירות לעמדת הכניסה ללא תור. זוהי הדרך המומלצת ביותר כיום להגיע לתצפית.

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים עוקפי תור למגדל בורג' ח'ליפה באמצעות האינטרנט. אתר "Tiqets" למשל, מציע כרטיסים כאלו וכך גם אתרים נוספים ברשת. מומלץ לבחור באתר אמין ומוכר שמציע כרטיסים דיגיטליים מבלי הצורך בהדפסת הכרטיסים ושירות תמיכה נוח וזמין.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים כרטיסים למגדל בורג חליפה?

חשוב לדעת כי ישנם שני סוגי כרטיסים למגדל – הסוג הראשון הם כרטיסים לתצפית שבקומות ה-124 וה-125, והסוג השני הם כרטיסי פרימיום הכולל כניסה לתצפית מהקומה ה-148.

כרטיסי הפרימיום, שהם כמובן יקרים יותר, כוללים כניסה ללא תור (Skip the Line) וכוללים גם המתנה בחדר לאונג' מפואר עם כיבוד קל, הנחות בחנות המזכרות, והטבות נוספות.

אופציה נוספת שמטיילים רבים בוחרים לעשות, היא רכישת כרטיסים משולבים לבורג' ח'ליפה יחד עם האקווריום המפורסם של דובאי שנמצא סמוך למגדל בתוך קניון דובאי. פרטים נוספים, תוכלו למצוא כאן.

אם אתם מתכוונים לבקר בכמה אטרקציות ביחד, אז מומלץ לבדוק את הכרטיס "Dubai Pass" שמאפשר כניסה מוזלת למספר גדול של אטרקציות בדובאי בכרטיס אחד ובהנחה משמעותית.

מכיוון שמדובר בביקוש גבוה מאוד ובתורים גדולים בקופות ובכניסה, כדאי לשקול כרטיסי פרימיום כדי להיכנס בקלות יותר לתצפית.

מומלץ לרכוש כרטיסים דיגיטליים שמאפשרים כניסה באמצעות טלפון הנייד שלכם ללא הצורך בהדפסת הכרטיסים (פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה, ונכנסים).

מגדל בורג' חליפה

בורג' ח'ליפה הוא מגדל וגורד השחקים, הבניין והמבנה הגבוה בעולם, אשר שוכן בעיר דובאי שבאמירות דובאי, איחוד האמירויות הערביות. הבניין מתנשא לגובה של 828 מטרים (2,717 רגל), והוא המבנה בעל מספר הקומות הגדול ביותר מאז ומעולם, עם 163 קומות. עלות הקמתו מוערכת בכ-1.5 מיליארד דולר.

את 37 הקומות התחתונות של הבניין מאכלס בית מלון, בעיצובו של ג'ורג'ו ארמני, הכולל 160 סוויטות, ואת הקומות 45 עד 108 מאכלסות כ-700 דירות. בקומות 123 ו-124 ממוקם מצפה, בקומה ה-76 נבנתה בריכת שחייה חיצונית, ושאר קומות הבניין משמשות למשרדים. מסביב למגדל הוקם פארק בן 110 דונם, הכולל בריכות נוי ומזרקות.