איך תוכלו להיכנס בקלות ובמהירות ללא תורים לבית הכנסת הגדול המפורסם של בודפשט?

בית הכנסת הגדול בבודפשט הוא אתר ידוע מאוד בבודפשט אך נחשב לאחת האטרקציות התיירותיות הפופולריות ביותר בקרב המטיילים הישראלים שכמובן מרגישים הזדהות ושייכות לאתר המרשים והמעניין הניצב לו במרכז העיר. מרבית המטיילים הישראלים שמגיעים לבודפשט, בוחרים לבקר בתוך בית הכנסת ולערוך גם סיור ברובע היהודי המרתק והעשיר בהיסטוריה יהודית.

זהו מבנה מרשים ביותר והוא למעשה בית הכנסת הגדול ביותר באירופה (והרביעי בכל העולם). מלבד בית הכנסת, האתר עצמו כולל גם מוזיאון מבקרים, אתר הנצחה וסיור מודרך במבנה ובאיזור הרובע. אם גם אתם מתכננים טיול בבודפשט, יהיה זה מומלץ מאוד לשלב גם את בית הכנסת הגדול כחלק מהטיול שלכם בעיר.

חשוב לדעת שזהו אחד האתרים העמוסים ביותר בבודפשט והכניסה למקום עמוסה בכל שעה במהלך היום ובמהלך כל השנה. התורים בכניסה יכולים לעיתים להימשך זמן רב. אחת הדרכים הטובות והמומלצות להימנע מההמתנה, היא באמצעות רכישת כרטיסים מראש באינטנרט ובכך לחסוך את התורים בקופות הכרטיסים במוזיאון ולעקוף את התורים.

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים לבית הכנסת הגדול באמצעות האינטרנט. מומלץ לבחור באתר המציע אפשרות של כרטיסים דיגיטליים הניתנים להורדה ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים, אפשרות של עקיפת התור (Skip the Line), ובתמיכה טובה וזמינה.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים כרטיסים לבית הכנסת הגדול של בודפשט?

 

בית הכנסת הנאולוגי שברחוב דוהאן (בהונגרית: Dohány utcai Zsinagóga/Nagy Zsinagóga) שבבודפשט, הונגריה, הוא בית הכנסת הגדול ביותר ביבשת אירופה, והרביעי בגודלו בעולם לאחר בתי המדרש של חסידויות גור ובעלז שבירושלים ובית הכנסת עמנו-אל שבניו יורק, ארצות הברית. בית כנסת זה, השייך לזרם הנאולוגי, פעיל למעלה מ-150 שנה, והתקיים בו טקס הבר מצווה של תיאודור הרצל, שביתו שכן בסמוך.

כיום בית הכנסת הוא אחת האטרקציות התיירותיות הבולטות בבודפשט ומהווה חלק מקומפלקס שבו גם מוזיאון לתולדות יהודי העיר, בית קברות יהודי, ואתר הנצחה ל-564,500 יהודי הונגריה שנספו בשואה. פעילות הקהילה היהודית המקומית קטנה בצורה משמעותית עקב העלייה, ההגירה, וההתבוללות, וכך גם פעילות בית הכנסת.