איך תוכלו להיכנס בקלות ובמהירות ללא תורים לבניין הפרלמנט המפורסם של בודפשט?


בניין הפרלמנט המפואר של בודפשט הוא ללא ספק סימן ההיכר הידוע ביותר של העיר – זה שמופיע בתמונות ובגלויות. זהו גם אטרקציה תיירותית מרשימה ופופולרית ביותר ומרבית המטיילים בבודפשט, כולל המטיילים הרבים מישראל, בוחרים לבקר בתוך המבנה הגדול וההיסטורי שממוקם בלב מרכז העיר, ואף לקחת בו סיור מודרך.

זהו מבנה מרשים ביותר שבזמנו היה גם אחד המבנים היקרים ביותר באירופה. הסיור בבניין, מעניק למבקרים הצצה אל החדרים המפוארים שבפנים, לראות מקרוב מוצגים היסטוריים וליהנות גם מנוף מרשים של בודפשט הנשקף מהקומות הגבוהות.

חשוב לדעת שזהו אחד האתרים העמוסים ביותר בבודפשט והכניסה למקום עמוסה בכל שעה במהלך היום ובמהלך כל השנה. התורים בכניסה יכולים לעיתים להימשך זמן רב, ואחת הדרכים הטובות והמומלצות להימנע מההמתנה, היא באמצעות רכישת כרטיסים מראש באינטנרט ובכך לחסוך את התורים בקופות הכרטיסים ולעקוף את התורים.

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים לבניין הפרלמנט בבודפשט באמצעות האינטרנט. מומלץ לבחור באתר המציע אפשרות של כרטיסים דיגיטליים הניתנים להורדה ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים, ובתמיכה טובה וזמינה.

למידע נוסף על כניסה קלה ומהירה לבניין הפרלמנט בבודפשט

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים כרטיסים לבניין הפרלמנט בבודפשט?


  • מומלץ להזמין כרטיסים לבניין הפרלמנט מראש כדי לחסוך את ההמתנה בתור בקופות הכרטיסים. חשוב גם להקפיד ולהגיע כ-20 דקות לפני זמן ההגעה.
  • מומלץ מאוד לרכוש כרטיסים הכוללים סיור מודרך במבנה שמעניק ערך מוסף חשוב ומרתק על המבנה ועל ההיסטוריה של המקום.הסיור נמשך כ-50 דקות ניתן לבחור הדרכה מתוך כמה שפות.
  • רבים מהמטיילים בוחרים לרכוש גם כרטיסים משולבים, שכוללים בנוסף לכניסה לבניין, גם שייט של כשעה על נהר דנובה . פרטים נוספים, תוכלו למצוא בעמוד הבא.
  • מומלץ מאוד לרכוש כרטיסים דיגיטליים שמאפשרים כניסה באמצעות טלפון הנייד שלכם ללא הצורך בהדפסת הכרטיסים (פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה, ונכנסים).
למידע נוסף

בניין הפרלמנט ההונגרי


בניין הפרלמנט ההונגרי הוא מקום מושבה של האספה הלאומית ההונגרית, אחד ממבניה הבולטים של בודפשט (הונגריה) ויעד תיירותי פופולרי מאוד. הפרלמנט שוכן בפשט, בגדה המזרחית של הדנובה, בכיכר לאיוש קושוט. כיום זהו המבנה הגדול ביותר בהונגריה ובמרכזו כיפה נאו-גותית בגובה 96 מטר. את הבניין תיכנן האדריכל היהודי אימרה שטיידל (והוא בנוי בסגנון אקלקטי כאשר הסגנון השולט בו הוא נאו-גותי. הוא נבנה בשנים 1885–1904 לכבוד המילניום להולדת הונגריה (1896). 

כאלף אנשים היו מעורבים בבניית הבניין, שבמהלכו השתמשו ב-40 מיליון לבנים, חצי מיליון אבני חן ו-40 ק"ג זהב. בניין זה היה המפואר והיקר ביותר באירופה בזמנו: במחיר הבנייה ניתן היה לבנות עיירה ל-30,000 תושבים. מבט אווירי על בניין הפרלמנט ההונגרי בניין הפרלמנט ההונגרי בתקופת המשטר הקומוניסטי התנוסס מעל כיפת הבניין הכוכב האדום, אך הוא הוסר בשנת 1990. כיום מהווה בניין הפרלמנט יעד תיירות פופולרי ומתקיימים בו סיורים מודרכים במספר שפות.