כל מה שחשוב לדעת לפני ביקור בגלרייה בורגזה הנפלאה ברומא הנחשבת לפנינה אמיתית עבור התיירים ברומא


גלרייה בורגזה ברומא היא אחת האטרקציות הידועות והפופולריות ברומא ונחשבת למקום מיוחד מאוד עבור אוהבי האמנות. הגלריה ממוקמת בפארק וילה בורגזה שהוא פארק גדול ומקסים שכולל בתוכו אגמים, שבילי הליכה, מקדשים ועוד. באתר טריפ אדווייזר, דורגה הגלרייה במקום ה-6 מבין כל האטרקציות ברומא.

המוזיאון בגלרייה בורגזה מציע מגוון איכותי ביותר של יצירות אומנות של אמנים איטלקיים מהשורה הראשונה כגון ברניני, רפאל, קנובה, קאראווג'ו ואחרים. בין היצירות המפורסמות ביותר שתוכלו לראות שם: הפסל של פאולין, אחותו של נפוליאון שיצר האמן קנובה, הציור "הקבורה" של רפאל, הפסל "דוד" של ברניני (לא ההוא המפורסם של מיכלאנג'לו בפירנצה) ועוד.

זהו אחד האתרים העמוסים ביותר ברומא ואם אתם לא רוצים להמתין זמן רב בתורים לקופות הכרטיסים, מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש באינטרנט לפי תאריך ושעה מדוייקים, וכך לעקוף את התורים בקופות הכרטיסים.

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים לגלרייה בורגזה ברומא באמצעות האינטרנט ולעקוף את התורים. אתר "Tiqets" למשל, הנחשב לאחד האתרים הפופולריים ביותר בקרב המטיילים הישראלים, מציע כרטיסים אונליין שעוקפים את התור ומציע גם אפשרות להוריד את הכרטיסים ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים.

לחצו כאן למידע נוסף על כניסה לגלרייה בורגזה

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים כרטיסים לגלריית בורגזה?


  • חשוב לוודא כי הכרטיסים שרכשתם כוללים כניסה ישירה לגלרייה ולתערוכות המתחלפות של המוזיאון.
  • כדאי לשקול גם לרכוש את הכרטיס Roma Pass שמקנה הנחה משמעותית מאוד אם תבחרו ללכת לכמה אטרקציות ברומא ומעניק גם כניסה חינם לכל התחבורה הציבורית ברומא.
  • פנו לכם קצת זמן גם לטיול בפארק ובגנים המקסימים שמסביב לגלרייה.
  • מומלץ מאוד להזמין כרטיסים זמן רב מראש. מדובר במקום מבוקש מאוד ואם לא תזמינו מראש, סיכויים גדולים שלא תוכלו למצוא כרטיסים פנויים.
  • מומלץ לרכוש כרטיסים דיגיטליים שמאפשרים כניסה באמצעות טלפון הנייד שלכם ללא הצורך בהדפסת הכרטיסים (פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה, ונכנסים).
למידע נוסף

גלרייה בורגזה


גלריה בורגזה הממוקמת בווילה בורגזה פינצ'אנה – וילה המצויה בגני וילה בורגזה, מציגה אוסף של אמנות ופסלים שנאסף על ידי הקרדינל שיפיונה בורגזה, אחיינו האהוב של האפיפיור פאולוס החמישי. הווילה נבנתה על ידי האדריכל פלמיניו פונציו על פי שרטוטים של שיפיונה בורגזה, אשר השתמש בווילה כאחוזה לצורך אירועים חברתיים.

הגלריה היא גלריה קטנה ביותר – מצויים בה 20 חדרים הפרוסים על שתי קומות, והביקור בגלריה אינו נמשך יותר משעתיים בשל מספר המבקרים הרב. בקומה התחתונה מוצגות גם עתיקות רומיות בהם פסיפס הגלדיאטורים הידוע, והפרסקאות הידועות שעל תקרת החדרים מעשה ידי האמן הסיציליאני מאריאנו רוסי, שציוריו נראים תלת ממדיים.