איך תוכלו להגיע בקלות ובמהירות לפסל החירות המפורסם והמבוקש בניו יורק?


פסל החירות הוא אחד הסמלים המובהקים של ניו יורק ואחת האטרקציות הפופולריות והידועות ביותר במנהטן. מיליוני מטיילים מרחבי העולם כולל תיירים רבים מישראל, מגיעים לבקר מדי שנה בפסל המפורסם שמציע נוף מדהים לעבר מנהטן, מוזיאון מעניין וחוויה תיירותית באחד מסמליה המפורסמים של העיר.

פסל החירות ממוקם על האי ליברטי איילנד הממוקם ממול מנהטן, וכדי להגיע אליו, יש להשתמש במעבורות מיוחדות שיוצאות ממנהטן (מעבורות אלו עוצרות גם באי נוסף סמוך בשם אליס איילנד ובו נמצא מוזיאון ההגירה הידוע והמעניין ביותר). שימו לב: הכניסה למתחם הפסל היא חינמית, אך נדרש תשלום לרכישת כרטיסים למעבורת. כמו כן, אם תרצו להיכנס לתוך הפסל עצמו, לעלות אל בסיס הפסל (Pedestal) או לטפס לכתר שלמעלה, יש לרכוש כרטיסים מיוחדים לשם כך.

חשוב לדעת כי העלייה לכתר כרוכה בטיפוס של כ-300 מדרגות ללא מעלית. כמו כן, כרטיסים אלו נחשבים למבוקשים מאוד וקשה מאוד למצוא כרטיסים כאלו אם לא מזמינים זמן רב מראש. לכן, הדרך הפופולרית בקרב מטיילים רבים, היא להגיע למתחם הפסל בלבד באמצעות המעבורות, ללא העלייה לכתר, וליהנות משהות קרובה לפסל אך זולה, פשוטה ומהירה יותר. לחילופין, ניתן לרכוש כרטיסים לסיור מודרך שמקנה גם את הכניסה לבסיס הפסל ולמוזיאון.

את הכרטיסים למעבורות אפשר לקנות במקום, אך בעונות התיירות הבוערות, הקופות במקום עמוסות בתיירים והתורים ארוכים ביותר. ניתן לעקוף את התורים האלו באמצעות הזמנה באינטנרט של כרטיסים מבעוד מועד. ניתן למצוא כאלו באתרים כמו "Tiqets" למשל, שמציעים כרטיסים מהירים למעבורת וכרטיסים לסיור מודרך בפסל. הכרטיסים הם דיגיטליים ואין אפילו צורך בהדפסתם.

לאפשרויות השונות להגעה לפסל החירות במנהטן

מה חשוב לדעת לפני שמגיעים לבקר בפסל החירות בניו יורק?


  • חשוב לזכור כי הכניסה למתחם הפסל היא חינמית (בניגוד לכניסה לבסיס הפסל או לעלייה לכתר). התשלום הוא אך ורק למעבורת שיוצאת וחוזרת למנהטן.
  • וודאו כי המעבורת עוצרת גם במוזיאון ההגירה שבאי אליס איילנד (Ellis Island). מדובר במוזיאון מרתק ומומלץ ביותר.
  • אם אתם מעוניינים בכניסה לבסיס הפסל (Pedestal) שבו נמצא גם המוזיאון, הדרך המהירה ביותר להגיע לשם, היא באמצעות הזמנת סיור מודרך שכולל כניסה גם לבסיס הפסל.
  • אם אתם מעוניינים לטפס עד לכתר שלמעלה, חשוב לנסות ולהזמין כרטיסים לפחות כמה חודשים מראש (אלו הם כרטיסים מבוקשים מאוד). כמו כן, מדובר בטיפוס של כ-300 מדרגות ללא מעלית.
למידע נוסף

פסל החירות


"חירות מאירה את העולם" ( Liberty Enlightening the World), הידוע יותר בשם "פסל החירות" (Statue of Liberty), הוא פסל רחב-ממדים הניצב באי החירות שבעיר ניו יורק, ומהווה אחד מסמליה המובהקים ביותר של העיר ושל ארצות הברית בכלל. עם השנים הפך הפסל לסמל ערכים ליברלים, כגון הזכות לחיים, חירות ורדיפה אחרי האושר, ומסמל את אופייה של ארצות הברית כחברת מהגרים.

הפסל ניתן כמתנה מממשלת צרפת לעם האמריקני ונחנך בשנת 1886. אי החירות, ובו הפסל, נמצא בנמל ניו יורק, כשלושה קילומטרים מדרום-מערב לקצה הדרומי של מנהטן. האי נקרא במקור האי בדלו (Bedloe's Island), אך מראשית המאה ה-20 כונה "אי החירות", וזה הוכר כשמו הרשמי ב-1956. בשנת 1924 הוכר הפסל כמונומנט לאומי, ובשנת 1984 הכריז עליו ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.