מגדל אייפל

איך תעקפו את התורים הארוכים בכניסה למגדל אייפל בפריז?

איך תוכלו לדלג על התורים הארוכים ולהיכנס במהירות למגדל אייפל הפופולרי בפריז?

מגדל אייפל הוא אחד המונומנטים המפורסמים ביותר בפריז ובעולם כולו ונחשב לאטרקציה התיירותית המבוקשת ביותר בקרב המטיילים הרבים בפריז. למרות שהמגדל כבר לא הגבוה בעולם כפי שהיה בעבר, התצפית הנגלית ממנו היא לא פחות ממדהימה, וביקור במגדל היא בהחלט חוויה נפלאה ומומלצת ביותר.

העלייה למגדל מתאפשרת בכמה דרכים שונות והמבקרים נדרשים לבחור בין עלייה לקומה שנייה או עלייה לקומה האחרונה (Summit), ובין עלייה במדרגות (למיטיבי הלכת) לבין עלייה במעלית.

חשוב לדעת שזהו אחד האתרים העמוסים ביותר בפריז והכניסה למגדל עמוסה בכל שעה במהלך היום ובמהלך כל השנה. התורים בכניסה לאייפל יכולים להימשך לעיתים גם למעלה משעה ואחת הדרכים הטובות והמומלצות להימנע מההמתנה, היא באמצעות רכישת כרטיסים מיוחדים המאפשרים כניסה מהירה יותר מהכניסה הרגילה (Priority Entrance).

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים למגדל אייפל באמצעות האינטרנט. אתר "Tiqets" למשל, הנחשב לאחד האתרים הפופולריים ביותר בקרב המטיילים הישראלים, מציע כרטיסים אונליין ומציע גם אפשרות להוריד את הכרטיסים ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים כרטיסים למגדל אייפל?

* גם אם רכשתם כרטיסים אונליין לאייפל, הכניסה למגדל עדיין כרוכה בהמתנה ארוכה. הדרך הטובה ביותר לקצר משמעותית את התור הארוך, היא באמצעות רכישת כרטיסים מיוחדים המקנים כניסה מהירה למגדל (Priority Entrance).

* הכרטיסים הזולים ביותר, עם התורים הקצרים ביותר לאייפל, הם הכרטיסים לעלייה לקומה השנייה במדרגות.

* העלייה לקומה העליונה היא באמצעות המעלית בלבד היוצאת מהקומה השנייה. גם הכניסה למעלית זו, כרוכה בהמתנה בתור.

* בעונות השיא, הכרטיסים אוזלים במהירות, ולכן כדאי להזמין את הכרטיסים כמה שיותר זמן מראש.

* מומלץ מאוד להגיע גם בשעת השקיעה ושעות החושך ולצפות בנוף הנפלא של פריז המוארת בשעות הערב. ישנה כניסה מיוחדת המאפשרת זאת.

* מומלץ מאוד לרכוש כרטיסים דיגיטליים שמאפשרים כניסה באמצעות טלפון הנייד שלכם ללא הצורך בהדפסת הכרטיסים (פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה, ונכנסים).

מגדל אייפל

מגדל אייפל הוא מגדל ברזל בפריז, בירת צרפת, המתנשא לגובה של 324 מטר. המגדל נבנה בשנת 1889 בשאן דה מארס, ליד נהר הסן, והוא אחד האתרים המפורסמים ביותר בעולם. המגדל נקרא על שם המהנדס גוסטב אייפל שבנה אותו. כשישה מיליון מבקרים פוקדים את האתר מדי שנה. נכון ל-2010 ביקרו בו למעלה מ-250 מיליון מבקרים. המגדל, שבנייתו עוררה בזמנו התנגדות רבה, עד שנשקל לפרקו, הוא כיום סימן ההיכר של העיר ושל מדינת צרפת כולה ובין המבנים המוכרים בעולם.

מאז הקמתו בוצעו בו שינויים ושיפורים רבים. ב-1900 נבנתה מרפסת נוספת בקומה השנייה, כ-20 מטר מעל המרפסת הראשונה. ב-1957, במהלך שיפוץ בעקבות שרפה שפרצה במגדל, הוכן הבסיס לאנטנה ובכך נוסף גובה למגדל. ב-1983 הסתיימה בנייתה של קומה עבור תחנת הטלוויזיה הצרפתית וכן מערכת מעליות חדשה. ב-1986 הותקנה מערכת התאורה הנוכחית של המגדל.

Privacy Preference Center