מוזיאון מומה ניו יורק

המדריך השלם לביקור במוזיאון המפורסם והפופולרי של ניו יורק!

כל מה שרציתם לדעת על מוזיאון מומה ניו יורק הנחשב לאחד המוזיאונים הטובים והידועים ביותר בניו יורק ובעולם כולו - איך מגיעים? מה רואים שם? מהן שעות הפעילות? כמה עולים כרטיסים? איפה קונים? ואיך עוקפים את התורים? כל הפרטים, בכתבה הבאה.

מאת: אורי צור

אם גם אתם אוהבים אמנות מודרנית ואתם נמצאים בניו יורק, אסור לכם לפספס ביקור במוזיאון לאמנות מודרנית המכונה בקצרה "מומה" (The Museum Of Modern Art – MoMA) ונחשב לאחד המוזיאונים הטובים ביותר בעולם.

מוזיאון מומה הוא אחת האטרקציות המובילות ביותר בניו יורק. באתר טריפ אדוויייזר למשל, דורג המוזיאון במקום ה-18 מתוך כ-1431 דברים לעשות. גם מטיילים ישראלים רבים המגיעים לחופשה ניו יורק, בוחרים לבקר במוזיאון המושקע הזה ומקדישים לו ביקור של כחצי יום לפחות.

זהו מוזיאון מבוקש מאוד ועמוס במבקרים במהלך כל השנה, וכדאי להיערך בהתאם. במדריך הבא, אציג לכם בהרחבה על כל מה שצריך לדעת לפני ביקור במוזיאון המצוין הזה, כולל פירוט על המוזיאון ומה רואים בו, דרכי הגעה ושעות פעילות, כרטיסים ומחירים, טיפים והמלצות וגם דרכים לעקוף את התורים הארוכים. אז מבלי לבזבז יותר מדי זמן, בואו ונתחיל.

מה אפשר לראות במוזיאון?

המוזיאון ידוע בזכות תערוכותיו האיכותיות והמתחלפות, המושכות אליהן מאות אלפי מבקרים בשנה, אך גם בזכות האוסף הקבוע שלו הכולל יצירות ומוצגים ממעלה ראשונה כמו למשל הציורים "התמדתו של הזיכרון" של סלבדור דאלי, "ליל כוכבים" של וינסנט ואן גוך, "העלמות מאביניון" של פבלו פיקאסו ויצירות רבות של אמנים ידועים כמו מאטיס, מונה, פרידה קאלו, אנדי וורהל, סזאן, מגריט, רוסו ועוד.

המוזיאון שם דגש על אמנים אמריקאיים ידועים ומציג מוצגים של אמנים ג'קסון פולוק, אדוארד הופר, ג'ספר ג'ונס ואחרים. כמו כן, מציג המוזיאון גם אוסף צילומים גדול, הקרנות יומיות של סרטים אומנותיים ועוד. המבנה של המוזיאון עצמו, תוכנן מחדש ע"י האדריכל היפני יושיו טאניגוצ'י ונחשב לאחד המבנים הייחודיים בניו יורק.

זהו מוזיאון עצום בגודלו המתפרס על פני 6 קומות ומחולק למספר מתחמים שונים. מבנה המוזיאון בעצמו נחשב לפנינה אדריכלית ולאחד המבנים המרשימים בניו יורק הן מבחות והן מבפנים. תקרת הזכוכית של המוזיאון המשתרעת על פני כל האגף הראשי, עשויה מזכוכית מיוחדת שמונעת שמש ישירה מלהאיר על האמנות, אך מאפשרת עדיין לאור טבעי להיכנס ויוצרת אווירה מוארת ונעימה למבקרים.

איך מגיעים לשם? ומהן שעות הפעילות?

מוזיאון MoMA ממוקם באיזור מידטאון במנהטן ניו יורק בכתובת 11,West 53rd Street, 10019, New York. ניתן להגיע אליו בקלות באמצעות הסאבווי (רכבת תחתית) או באמצעות האוטבוסים הציבוריים כאשר יש לרדת בתחנה של רחוב 53.

המוזיאון פתוח בכל ימות השבוע בין השעות 10:30 בבוקר ועד 17:30 (ביום שבת עד 19:00 בערב).

כמה עולים כרטיסים למוזיאון? מה הם כוללים? ואיך עוקפים את התורים?

מחיר הכרטיסים למוזיאון נכון לזמן כתיבת שורות אלו הוא 30 דולר לאדם והם כוללים כניסה לכל מתחמי המוזיאון וכל התערוכות, ואף כוללים כניסה חופשית למוזיאון נוסף בשם "MoMA PS1" הממוקם בשכונת קווינס.

חשוב לדעת: המוזיאון ידוע בזכות התורים "האכזריים" בקופות הכרטיסים שיכולים להימשך שעות ארוכות, כמו כן, מפאת הביקוש הרב, במקרים רבים גם אוזלים כל הכרטיסים לאותו היום, לכן, לא מומלץ לרכוש כרטיסים בקופות המוזיאון באותו היום. הדרך הפופולרית והמומלצת ביותר כיום היא להזמין כרטיסים מראש באמצעות האינטרנט וכך להגיע עם כרטיסים למוזיאון ולדלג על התורים הארוכים בקופות וגם לשריין תאריך נוח עבורכם.

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים למוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק באותו מחיר בדיוק כמו בקופות הכרטיסים של המוזיאון. באתר "Tiqets" למשל, הפופולרי מאוד בקרב מטיילים ישראלים, ניתן למצוא בעמוד הבא כרטיסים ב-25 דולר, כשאת הכרטיסים מקבלים ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים. פשוט מגיעים לכניסה, מציגים את הסמארטפון, ונכנסים.

כרטיסים אלו כוללים כניסה מלאה למוזיאון, כולל כניסה תערוכות המיוחדות המתחלפות ומדריך קולי שניתן להוריד כאפליקציה לטלפון.

בנוסף, תוכלו למצוא גם שילובים של כרטיסים מוזלים למוזיאון יחד עם אטרקציות נוספות בניו יורק כגון כרטיסים למומה + מוזיאון 9/11 (בעמוד הבא), כרטיסים למומה + מוזיאון הטבע המצוין (בעמוד הבא), כרטיסים למומה + האקווריום של ניו יורק (בעמוד הבא) או כרטיסים למומה + פסל החירות (בעמוד הבא).

שריינו תאריכים למוזיאון מומה ניו יורק

טיפים והמלצות על מוזיאון מומה ניו יורק ממטיילים שכבר ביקרו שם

  • "חגיגה לעיניים לכל אוהב אומנות באשר הוא. חובה לבקר".
  • "מומלץ לשים דגש על הקומה הרביעית במוזיאון שם נמצאות כל היצירות המפורסמות ביותר".
  • "תורים מאוד ארוכים בקופות, אם לא תזמינו כרטיסים מראש, צפויה לכם המתנה ארוכה ביותר".
  • "מומלץ להגיע כמה שיותר מוקדם בבוקר. המקום עמוד מאוד במהלך היום ובבוקר ניתן לטייל בו ברוגע".
  • "למרבה ההפתעה, המסעדה של המוזיאון מצויינת. מומלץ!".
  •  

נקודות חשובות במדריך