איך תוכלו להיכנס בקלות ובמהירות ללא תורים למצודת פראג הפופולרית?

מצודת פראג היא אחד המונומנטים המפורסמים והידועים ביותר בפראג ונחשבת גם לאטרקציה תיירותית פופולרית במיוחד בקרב התיירים הרבים, וביניהם גם תיירים רבים מישראל שבוחרים להגיע למצודה ואף להיכנס לסיור בפנים.

המצודה או הטירה, היא אחת הטירות הגדולות ביותר בעולם ומחזיקה אף בשיא גינס כטירה העתיקה הגדולה ביותר בעולם. המבקרים שבוחרים להיכנס אל המצודה יכולים להתרשם מהחדרים המפוארים בסגנון הבוהמי לצד פריטי אומנות, גלריות ואוצרות תרבותיים רבים.

חשוב לדעת שזהו אחד האתרים העמוסים ביותר בפראג והכניסה למקום עמוסה בכל שעה במהלך היום והתורים בכניסה יכולים לעיתים להימשך זמן רב. אחת הדרכים הטובות והמומלצות להימנע מההמתנה, היא באמצעות רכישת כרטיסים מראש באינטנרט, ובכך לחסוך את התורים בקופות הכרטיסים ולעקוף את התורים.

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים למצודת פראג באמצעות האינטרנט. מומלץ לבחור באתר המציע אפשרות של כרטיסים דיגיטליים הניתנים להורדה ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים, באפשרות ביטול הכרטיס ללא תשלום, ובתמיכה טובה וזמינה בכל שעות היממה.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים כרטיסים למצודת פראג?

 

מצודת פראג היא טירה בפראג בה מלכי בוהמיה וקיסרי הקיסרות הרומית הקדושה ומאוחר יותר נשיאי הרפובליקה של צ'כיה החזיקו לשכות ומשרדים. תכשיטי הכתר של מלכי בוהמיה נשמרים בה. מצודת פראג היא אחת הטירות הגדולות בעולם (ולפי ספר השיאים של גינס היא הטירה העתיקה הגדולה ביותר בעולם) עם אורך של 570 מטר ורוחב ממוצע של 130 מטר.

המצודה כוללת את קתדרלת ויטוס הקדוש הגותית, את בזיליקת ג'ורג' הקדוש הרומנסקית, מנזר, מספר ארמונות, גנים ומגדלי מגן. רוב חלקי המצודה פתוחים לתיירים. כיום במצודה נמצאים מספר מוזיאונים, בהם הגלריה הלאומית ובה אוסף של יצירות אומנות מהבארוק, תערוכה המוקדשת להיסטוריה של צ'כיה, מוזיאון הצעצועים וגלריית תמונות של המצודה המבוססת על האוסף של רודולף השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה.