איך תוכלו להיכנס מהר ולעקוף את התורים הארוכים בכניסה לגני ורסאי וארמון ורסאי שליד פריז?


ביקור בגני ורסאי וארמון ורסאי הוא אחד האטרקציות התיירותיות הפופולריות ביותר בצרפת ובעולם כולו, כשמיליוני תיירים מבקרים שם מדי שנה. למרות שהגנים מרוחקים כארבעים דקות נסיעה מפריז, מרבית התיירים המגיעים לפריז, בוחרים להקדיש יום או חצי יום לביקור מעמיק בארמון ובגנים המטופחים להפליא שהוגדרו גם ע"י ארגון אונסק"ו, כאתר מורשת עולמי.

הן הארמון והן הגנים, מציעים חוויה נפלאה למבקרים. מדובר בתצוגה מרהיבה של צמחים מעוצבים בקפידה, ערוגות מסודרות למופת, פרחים, מזרקות ופסלים מרהיבים ועוד, כאשר ממול הגנים, ממוקם הארמון המפואר בו ניתן לראות מקרוב את החדרים המקושטים בציורי קיר מרשימים, רהיטי בית המלוכה המקוריים ועוד.

אטרקציה נוספת ופופולרית מאוד בגני ורסאי היא מופע המזרקות המוזיקלי המושקע שמתקיים בימים מסויימים בגנים ומעניק ערך מוסף לביקור. כרטיסי הכניסה הרגילים לא כוללים את המופע, וכדי ליהנות ממופע המזרקות, אפשר למצוא כרטיסים מתאימים.

מיליוני תיירים מבקרים במקום מדי שנה והתורים בקופות הכרטיסים ארוכים מאוד במהלך כל השנה ויכולים להימשך למעלה משעה בעונות השיא של התיירות. לכן, כדי לעקוף את התורים הארוכים, הדרך המומלצת והפופולרית ביותר היא לרכוש כרטיסים מיוחדים מראש באמצעות האינטרנט לפי תאריך ושעה מתאימים, וכך להיכנס מיד לגנים ולארמון ללא המתנה בתור.

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים לגני ורסאי באמצעות האינטרנט ולעקוף את התורים. אתר "Tiqets" למשל, הנחשב לאחד האתרים הפופולריים ביותר בקרב המטיילים הישראלים, מציע כרטיסים אונליין שעוקפים את התור ומציע גם אפשרות להוריד את הכרטיסים ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים. פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה, ונכנסים.

לחצו כאן למידע נוסף על עקיפת התורים לגני ורסאי

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים כרטיסים לגני ורסאי?


  • חשוב לוודא כי הכרטיסים כוללים כניסה ישירה לגני ורסאי ללא המתנה בתור בקופות הכרטיסים (Skip the Line).
  • ודאו כי הכרטיסים כוללים כניסה לכל המתחמים השונים כגון ארמון ורסאי, הגנים, הטריאנון הגדול (Trianon Palaces), והטריאנון הקטן (Marie-Antoinette’s Estate).
  • ניתן לרכוש כרטיסים לארמון בלבד אך רוב המבקרים בוחרים להוסיף מעט ולרכוש כרטיסים הכוללים כניסה לכל המתחמים כולל כניסה למופע המזרקות.
  • ניתן גם למצוא כרטיסי הכל כלול הכוללים כניסה ללא תור לכל המתחמים בגני ורסאי, הדרכה של מדריך מקצועי ונסיעה פרטית הלוך חזור מפריז. ראו כאן למשל.
  • כדאי גם לשקול לרכוש את הכרטיס The Paris Pass שמקנה הנחה משמעותית מאוד אם תבחרו ללכת להרבה אטרקציות בפריז. הכרטיס כולל כניסה חופשית וחינמית למעל 60 אטרקציות בפריז ומעניק גם שימוש חינם בתחבורה הציבורית העיקרית בעיר.
  • מומלץ לרכוש כרטיסים דיגיטליים שמאפשרים כניסה באמצעות טלפון הנייד שלכם ללא הצורך בהדפסת הכרטיסים (פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה, ונכנסים).
למידע נוסף

גני ארמון ורסאי


גני ארמון ורסאי הם גנים המשתרעים בשטח שהיה פעם חלק מ"האזור המלכותי של ורסאי". הגנים ממוקמים מערבית לארמון, בשטח העולה על 8 קמ"ר. מרבית שטחי הגן בנויים בצורה של גן צרפתי קלאסי, אשר תוכנן על ידי אדריכל הגנים אנדרה לה נוטרה. מסביב לגנים הפורמליים משתרעים יערות המפרידים בין הגנים לעיר ורסאי במזרח, ולאזור שסני מצפון מזרח.

כיום הגנים מהווים חלק מ"האזור הלאומי של ורסאי והטריאנון" – רשות ממשלתית אוטונומית הפועלת במסגרת משרד התרבות הצרפתי. הגנים מעוטרים מבנים ופסלים רבים שנבנו במהלך השנים, ומושקים במערכות הידראוליות מתוחכמות. גני ורסאי והארמון הם אחד האתרים המתויירים ביותר בצרפת – למעלה מ-6 מיליון תיירים מבקרים בהם מדי שנה.