איך תוכלו להיכנס מיד וללא תור למתחם הקטקומבות המפורסם בפריז והעמוס בתיירים?


ביקור בקטקומבות של פריז (Catacombs of Paris) הוא אחד האטרקציות החמות ביותר בפריז בשנים האחרונות, כאשר גם מטיילים ישראלים רבים בוחרים לקחת את הסיור הפופולרי הזה ברשת המנהרות התת קרקעיות מתחת לרחובות פריז, ולגלות פרספקטיבה חדשה ומרתקת על העיר.

הקטקומבות של פריז הן מערות קבורה הנמצאות בתוך רשת מנהרות תת קרקעיות באורך של קילומטרים רבים מתחת לרחובות פריז. כ-1.7 ק"מ מהמנהרות האלו פתוחות לציבור הרחב שמגיע לשם מכל רחבי העולם כולל תיירים רבים מישראל.

הכניסה לאתר מוגבלת בכמות המבקרים בכל ביקור ומתבצעת בעזרת מדריך קולי. זהו אחד המקומות העמוסים ביותר בפריז והתורים בקופות הכרטיסים במקום יכולים להימשך זמן רב בעונות השיא. לכן, הדרך הפופולרית ביותר להיכנס לאתר היא באמצעות רכישת כרטיסים מראש באמצעות האינטרנט ולהיכנס מיד לאתר ללא המתנה בתור.

איך עושים זאת? ובכן, ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים לסיור בקטקומבות של פריז באמצעות האינטרנט ולעקוף את התורים. אתר "Tiqets" למשל, הנחשב לאחד האתרים הפופולריים ביותר בקרב המטיילים הישראלים, מציע כרטיסים אונליין שעוקפים את התור ומציע גם אפשרות להוריד את הכרטיסים ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים. פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה, ונכנסים.

לחצו כאן למידע נוסף על עקיפת התורים לקטקומבות בפריז

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים כרטיסים לקטקומבות של פריז?


  • חשוב לוודא כי הכרטיסים כוללים כניסה ישירה לקטקומבות ללא המתנה בתור בקופות הכרטיסים (Skip the Line).
  • הכניסה למתחם היא מהכתובת Avenue du Colonel Henri Rol-Tanguy, 75014, Paris .
  • לא ניתן להיכנס לאתר עם תיקים גדולים מאוד ואין תאים לשמירת חפצים, לכן מומלץ להגיע עם תיקים קטנים בלבד.
  • הטמפרטורות במקום קרירות יחסית ומומלץ להגיע בלבוש תואם.
  • ודאו כי הכרטיסים כוללים גם מדריך קולי למהלך הסיור.
  • כדאי גם לשקול לרכוש את הכרטיס The Paris Pass שמקנה הנחה משמעותית מאוד אם תבחרו ללכת להרבה אטרקציות בפריז. הכרטיס כולל כניסה חופשית וחינמית למעל 60 אטרקציות בפריז ומעניק גם שימוש חינם בתחבורה הציבורית העיקרית בעיר.
  • מומלץ לרכוש כרטיסים דיגיטליים שמאפשרים כניסה באמצעות טלפון הנייד שלכם ללא הצורך בהדפסת הכרטיסים (פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה, ונכנסים).
למידע נוסף

הקטקומבות של פריז


הקטקומבות של פריז הן אתר קבורה מפורסם שנפרש כרשת מחילות וחדרים תת-קרקעיים בפריז, בירת צרפת. הקטקומבות נמצאות באזור ששימש כמחצבת אבן גיר בתקופת האימפריה הרומית, והומר לאתר קבורה המוני בסוף המאה ה-18. אורך המחילות הפתוחות לציבור הוא 1.7 ק"מ בערך. הן מצויות כעשרים מטרים מתחת לפני האדמה, וניתן להיכנס לתוכן מכיכר דנפר-רושרו (place Denfert-Rochereau).

מסלול הביקור התיירותי עובר תחת אזור הרובע הארבעה-עשר של העיר בלבד, אולם מחילות דומות נמצאות גם מתחת למרבית הרבעים שבגדה השמאלית; הרבעים החמישי, השישי, השנים-עשר, השלושה-עשר, הארבעה-עשר, החמישה-עשר והשישה-עשר של העיר (פריז מחולקת לעשרים רבעים). ניתן להגיע לכניסה לקטקומבות של פריז דרך תחנת הרכבת התחתית של פריז דנפר-רושרו.