טיול לפומפיי

המדריך השלם לביקור בעיר ההיסטורית והמפורסמת פומפיי שבאיטליה!

כל מה שרציתם לדעת על טיול לאחד היעדים התיירותיים ביותר באיטליה – העיר פומפיי

העיר פומפיי (Pompeii) היא עיר רומית עתיקה ומפורסמת ביותר בעיקר בזכות הישמרותה המושלמת לאחר התפרצות הר הגעש וזוב הסמוך שהחריב את העיר במאה ה-1 לספירה.

השימור המדהים של חורבות העיר, שהשתמר בזכות האפר והאבק של ההתפרצות, הפך את פומפיי לאתר היסטורי וארכיאולוגי מדהים ולאתר תיירותי ממדרגה ראשונה ולאחד הפופולריים ביותר בכל איטליה.

המטיילים בפומפיי, יוכלו לראות ולחוש מקרוב את המבנים המקוריים של העיר, כמו בתי מגורים, איזורי מסחר ועוד. מחזה מרהיב עוד יותר שהמבקרים יכולים לראות, הוא צורתם המקורית של בני האדם תושבי העיר שגופותיהם השתמרו בצורתן המקורית בזמן ההתפרצות.

הכניסה למקום היא בתשלום ויש צורך ברכישת כרטיסים. כדאי לזכור שזוהי אטרקציה תיירותית פופולרית ביותר ולכן כדאי להזמין מקום כמה שיותר זמן מראש כדי לחסוך את זמן ההמתנה בקופות ולהבטיח לעצמכם תאריך ושעה נוחים. מטיילים רבים בוחרים גם באפשרות של סיור מודרך במקום שמעניק הרבה מאוד ערך מוסף לביקור.

מה חשוב לדעת לפני שמתכננים טיול לפומפיי

* פומפיי ממוקמת כחצי שעה נסיעה מהעיר נאפולי וכשעתיים וחצי נסיעה מרומא.

* ניתן להגיע למקום עצמאית אך מטיילים רבים בוחרים להגיע לפומפיי באמצעות הסעה פרטית מסודרת מרומא או באמצעות הסעה מסודרת מנאפולי.

* מטיילים רבים בוחרים לטייל בעזרת טיול מאורגן לפומפיי הכולל כניסה לאתר והדרכה מקצועית של כשעתיים. ההדרכה מעניקה ערך מוסף לביקור והיא פופולרית מאוד בקרב התיירים.

* מכיוון שמדובר באטרקציה תיירותית מבוקשת ביותר, מומלץ לרכוש את הכרטיסים לפומפיי כמה שיותר זמן מראש כדי לשריין לעצמכם את התאריך הנוח עבורכם.

פומפיי

פומפיי (בלטינית: Pompeii) היא עיר רומית עתיקה במחוז קמפניה שבאיטליה. בניגוד לרוב הערים העתיקות, נשתמרו רוב חורבותיה של העיר פומפיי עד ימינו, בשל אופן חורבנה ונטישתה הפתאומית, בהתפרצות הר הגעש הסמוך וזוב. אסון קדום זה כיסה את כל העיר באפר ואבק ובכך שימר את מבני העיר. ייחודה של פומפיי הוא בהיותה עיר עתיקה שבה הזמן כמו עמד מלכת.

חפירות אינטנסיביות הביאו לכך שרוב העיר נחשפה ופתוחה כיום לציבור. מן הממצאים עולה כי פומפיי הייתה עיר רומית שבה ישבה אוכלוסייה אמידה. ברחובותיה התגלו בתי מגורים, חנויות, מבני ציבור, בתי מלאכה ובתי בושת. בשנת 1997 הכריז אונסק"ו על פומפיי והרקולנאום כ"אתר מורשת עולמית".