שייט בברלין

כל מה שרציתם לדעת על שייט קסום בנהר השפרה בברלין

אילו סוגי שייט תוכלו למצוא בברלין ואיזה כדאי להזמין?

אחת הדרכים הטובות והמומלצות ביותר להכיר את ברלין, היא באמצעות שייט בנהר השפרה (Spree) המקסים בספינת תיירים מיוחדת שתיקח אתכם למסע היסטורי ותרבותי בלב העיר הנהדרת הזו.

נהר השפרה עובר במקומות רבים בברלין וזוהי דרך מצויינת להכיר את האתרים הידועים והאטרקציות המפורסמות בעיר שנמצאות בסמוך לנהר כמו בניין הרייכסטאג, רובע הממשלה, בית תרבויות העולם ועוד אתרים רבים.

השייט הבסיסי והפופולרי ביותר בקרב המטיילים, הוא השייט הזה הנמשך כשעה אחת בלבד ויוצא משתי תחנות (Nikolaiviertel ו-Friedrichstraße). ישנן גם אפשרויות נוספות כמו למשל שייט ארוך יותר (כשעתיים וחצי) או שילוב של שייט עם סיורים נוספים בברלין.

השייט בעיר הוא אחת האטרקציות התיירותיות המבוקשות והפופולריות ביותר בקרב התיירים בברלין ולכן, כדאי להזמין את השייט כמה שיותר זמן מראש באמצעות האינטרנט. כך תוכלו לשריין לכם את התאריך והשעה הנוחים ביותר עבורכם ולהיכנס לשייט ללא המתנה בתור.

אפשר להזמין את השייט באמצעות אתרי אינטרנט רבים כמו למשל אתר "Tiqets" הפופולרי מאוד בקרב הישראלים ואתרים נוספים אחרים. חשוב לבחור באתר מהימן ומוכר שמציע כרטיסים דיגיטליים ותמיכה זמינה וטובה.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים שייט בברלין?

* משך זמן ממוצע של השייט הבסיסי אורך כשעה ועובר באטרקציות ואתרים מרכזיים ומעניינים בעיר כמו הרייכסטאג, רובע הממשלה ועוד.

* ניתן להוסיף לשייט גם אוזניות עם הדרכה קולית במספר רב של שפות.

* השייט יוצא משתי תחנות מרכזיות בברלין –  Nikolaiviertel ו-Friedrichstraße.

* אם אתם לוקחים שייט בעונות או שעות קרות, מומלץ להגיע עם לבוש חם למקרה שיהיה רוחות או קריר.

* מומלץ מאוד לרכוש כרטיסים דיגיטליים שמאפשרים כניסה לשייט באמצעות טלפון הנייד שלכם ללא הצורך בהדפסת הכרטיסים (פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה, ונכנסים).

נהר השפרה בברלין

השְׁפְּרֵה הוא נהר הזורם דרך מדינות סקסוניה, ברנדנבורג וכן דרך העיר ברלין שבגרמניה. הנהר הוא אחד ממקורות נהר ההאפל. אורכו כ-400 ק"מ. נהר השפרה מחובר לנהרות שכנים על ידי תעלות, שהחשובה שבהן היא תעלת אודר-שפרה הנמשכת דרומית-מזרחית מברלין.

מוצאו של נהר השפרה מאזור לאוזיץ שבגבול גרמניה וצ'כיה. הנהר זורם לאזור ביצות שפרוולד, וזורם דרך העיר ברלין עד לשפך נהר השפרה אל לנהר ההאבל במערב ברלין. הנהר עובר דרך הערים באוצן, שפרמברג, קוטבוס, ליבנאו, ליבן, פירסטנוולדה ולבסוף ברלין.

Privacy Preference Center