שייט על הסיין בפריז

המדריך שיעזור לכם לבחור את השייט המושלם על נהר הסיין בפריז!

המדריך שיעזור לכם לבחור את השייט המושלם על נהר הסיין בפריז!

איזה שייט כדאי לקחת על נהר הסיין בפריז? מהן האפשרויות השונות? ומאיפה הכי כדאי להזמין?

שייט על הסיין הוא אחת האטרקציות המהנות ביותר שאפשר לעשות בכל חופשה בפריז. מדובר בנהר המרכזי של העיר העובר בכל האתרים המרכזיים והחשובים ביותר של פריז כמו מגדל אייפל, מוזיאון הלובר ואחרים.
 
קיימים כמה סוגים שונים של שייט על נהר הסיין – החל משייט בסיסי שאורך כשעה ועובר בכל האטרקציות המרכזיות, דרך שייט הכולל גם ארוחת צהריים או ערב מלאה, ועד לשייט מודרך עם מדריך מקומי (בשפה האנגלית) שיעניק לכם הסברים וסיפורים על האיזורים והאתרים שבהם עובר השייט.
 
השייט על הסיין הוא אחת האטרקציות המבוקשות ביותר בפריז ומיליוני תיירים מזמינים אותו מדי שנה כשהמפעילה הפופולרית ביותר היא חברת "Bateaux Mouches" (באטו מוש). לכן, מומלץ מאוד להצטייד בכרטיסים מראש באמצעות האינטרנט כדי לשריין תאריך ושעה בזמן שנוח לכם ולחסוך גם את העמידה בתור בקופת הכרטיסים.
 
ישנם אתרי תיירות רבים ברשת המציעים שייט על נהר הסיין כמו למשל אתר "Tiqets" הפופולרי, בהם ניתן לרכוש כרטיסים דיגיטליים מראש באמצעות האינטרנט. חשוב לוודא כי הכרטיסים הם דיגיטליים וכך גם תוכלו להימנע מהדפסת הכרטיסים ולהיכנס פשוט באמצעות הטלפון הנייד שלכם.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים שייט על הסיין?

* ניתן להזמין את השייט בשעות היום או בשעות הערב. מטיילים רבים בוחרים את השייט בשעות ערב כדי ליהנות מהאווירה המוארת של פריז בשעת הלילה וגם כדי להירגע אחרי יום טיולים ארוך ברחבי העיר.

* זוהי אטרקציה מבוקשת ביותר ולכן מומלץ מאוד להזמין את השייט כמה שיותר זמן מראש כדי לשריין לכם כרטיסים בזמן נוח ובתאריך ובשעה הנוחים לכם.

*לפני שמזמינים את השייט, מומלץ לבחור באתרים ידועים ומהימנים המציעים גם כרטיסים דיגיטליים ללא צורך בהדפסת הכרטיסים ושירות ותמיכה טובים.

נהר הסיין (או הסן)

הנהר סיין הוא נהר מרכזי בצפון צרפת, אחד מנתיבי המסחר העיקריים של האזור, וכן אחד מאתרי התיירות העיקריים. הנהר עובר בין השאר בערים טרואה, פריז, רואן ולה-הבר. הוא חוצה את פריז ומחלק אותה לפריז העליונה – "הגדה הימנית" ולפריז התחתונה – "הגדה השמאלית".

בתקופה שהייתה צרפת פרובינציה רומאית, היה נהר הסן ידוע בשם הלטיני "סקוונה" (Sequana). בחורף 1910 עלה הנהר על גדותיו, עד כי בין ה-20 ל-28 בינואר גרם להצפת חלקים נרחבים במרכז פריז. עבודות חפירה שבוצעו בנהר בשנות ה-60 של המאה ה-20 הפסיקו את תופעת הגאות והשפל בנהר ("le mascaret"). כיום, גדות נהר הסן המצויות בתוך העיר פריז הן אתר מורשת עולמית של אונסק"ו מאז שנת 1991.

Privacy Preference Center