שייט על התמזה

המדריך השלם לשייט בלונדון על נהר התמזה - כך תוכלו לבחור את השייט המושלם!

שייט על התמזה הוא בין האטרקציות הפופולריות והמבוקשות ביותר בלונדון בקרב המטיילים הישראלים. ישנם לא מעט סוגים של שייט במחירים שונים ועם תוספות ואפשרויות שונות. אז איזה הכי מומלץ? מה כולל השייט? וכמה זה עולה? הכנו לכם את המדריך האולטימטיבי לשייט על נהר התמזה שבלונדון.

מאת: אורי צור

נהר התמזה בלונדון הוא הנהר המרכזי של העיר ועם השנים, השייט בו הפך לאחת האטרקציות המבוקשות והפופולריות ביותר בקרב המטיילים הרבים שמגיעים לטייל בלונדון, במיוחד בקרב המטיילים הישראלים הרבים.

ישנם לא מעט סוגים שונים של שייט על התמזה כשרובם המכריע יוצאים מנקודת יציאה מרכזית שהיא גשר וסטמינסטר – זהו הגשר הסמוך לביג בן המפורסם וגלגל הענק הלונדון איי. אפשר להשתמש בשייט כדרך לגיטימית להתנייד בלונדון (כמו למשל להגיע מהביג בן למצודת לונדון או לגריניץ') או לחילופין, לבחור בשייט מעגלי שחוזר לאותה נקודת יציאה.

אז באיזה שייט כדאי לכם לבחור? מה זה כולל? מהם המחירים העדכניים? ומאיפה הכי כדאי להזמין כרטיסים? אספתי לכם את כל המידע שחשוב לדעת על שייט על נהר התמזה בלונדון. בוא נצא לדרך.

שייט בלונדון - השייט הקלאסי והפופולרי ביותר מגשר וסטמינסטר לגריניץ'!

ובכן, השייט הקלאסי והפופולרי ביותר בקרב המטיילים הוא השייט הבא, היוצא מגשר וסטמינסטר (הביג בן) ומגיע לאיזור גריניץ' (Greenwich). תוכלו לבחור בין שייט חד כיווני (שאורך כשעה) ולרדת בגריניץ', או לבחור לחילופין בשייט הלוך חזור שיחזיר אתכם לוסטמינסטר והוא יימשך כשעתיים.

אם תרצו משהו קצר יותר, ישנו גם שייט דומה היוצא גם הוא מגשר וסטמינסטר ומגיע עד למצודת לונדון. זהו שייט קצר יותר שנמשך כ-35 דקות ואף זול יותר. השייט אף כולל הסברים קלילים מהקפטן של הספינה. ניתן להזמין את השייט מכאן.

שייט Hop on Hop off - שילוב מעולה בין שייט על התמזה להתניידות קלה ומהירה בלונדון

שייט נוסף ופופולרי מאוד הוא השייט Hop-on Hop-off המשלב באופן מצוין שייט כיפי על תמזה והתניידות קלה באתרים ובאיזורים המרכזיים של לונדון. השייט הזה מציע למעשה גישה ליום שלם שבו תוכלו לעלות ולרדת מתי שתרצו וכמה פעמים שתרצו ללא הגבלה ב-17 נקודות עצירה.

כך תוכלו גם לטייל באיזורים המרכזיים של לונדון מבלי להשתמש באוטובוסים או ברכבות וגם ליהנות על הדרך מהשייט. תוכלו למצוא את כל הפרטים על השייט הזה בעמוד הבא.

שייט בעקבות הארי פוטר, שייט עם ארוחת ערב או שייט עם הופעת ג'אז - אפשרויות משודרגות של שייט על התמזה

אפשר כמובן להשקיע קצת יותר ולמצוא שייט משודרג עם תוספות מעניינות. כך למשל השייט הבא יציע לכם שייט לילי עם ארוחת ערב מלאה הכוללת ארבע מנות ויין מבעבע. השייט נמשך סה"כ כ-3 וחצי שעות וכולל אף מוזיקה חיה ברקע. השייט מתחיל בשעה 19:30 בערב ויוצא מגשר וסטמינסטר. תוכלו למצוא את כל הפרטים, בעמוד הבא.

אופציה מעניינת נוספת וזולה יותר, היא השייט הזה שמציע לכם שייט של כשעתיים בשעות הערב (יציאה ב-18:30 בערב) של וכולל הופעה חיה של הרכב ג'אז וכוס יין מבעבע. תוכלו למצוא את השייט הזה לצד סוגים נוספים של שייט על התמזה באתר הבא.

שייט נוסף שיכול לעניין לא מעט משפחות עם ילדים בלונדון, הוא שייט הכולל סיור מודרך בהשראת עולמו של הארי פוטר. השייט נמשך כשעתיים וחצי. תוכלו למצוא את כל הפרטים ולהזמין כרטיסים מראש באמצעות האתר הבא (שימו לב: ניתן לעשות את הסיור גם באופן רגלי. אם אתם מעוניינים לעשות זאת באמצעות שייט, יש לבחור זאת במעמד הרכישה באתר).

שייט בתמזה על ספינת מנוע מהירה

אם אתם מחפשים משהו יותר "אקשן" משייט רגוע לאורך נהר התמזה, תוכלו להזמין שייט מיוחד יותר שמתבצע על גבי ספינת מנוע מהירה. בשייט הזה, תקבלו חליפת הצלה ותסעו במהירות על פני התמזה בשייט שיימשך כ-50 דקות וכולל גם הדרכה נחמדה של מדריך מקצועי. אפשר להזמין כרטיסים מראש באמצעות האתר הבא.

צפו בסרטון להמחשה של השייט המהיר:

שילוב כניסה לאטרקציות בלונדון יחד עם שייט על התמזה (חסכוני ומומלץ)

אם אתם מתכננים לבקר גם באטרקציות הידועות של לונדון, אפשר גם למצוא כרטיסים משולבים המציעים כניסה בכרטיס אחד לאטרקציות ולשייט במחיר מוזל. זוהי דרך חסכונית ומומלצת והרבה בוחרים בה.

ניתן למשל למצוא את הכרטיס המשולב הבא המציע כניסה לשייט על התמזה + כניסה ללונדון איי + כניסה לסי לייף, או למשל את השייט הזה שמציע כניסה משולבת לשייט + כניסה למצודת לונדון +  סיור באיזור וסטמינסטר.

שילובים מענינים נוספים: כרטיס משולב לשייט על התמזה + כניסה לתצפית של מגדל השארד המרהיב (פרטים נוספים כאן), או למשל כרטיס משולב של שייט יחד עם כניסה למצפה הכוכבים בגריניץ' (פרטים נוספים בעמוד הבא).

כל אפשרויות השייט השונות בלונדון עם פרטים ומחירים

להלן כל אפשרויות השייט שתוכלו למצוא בלונדון עם פרטים על הזמנת השייט ומחירים עדכניים:

נקודות חשובות במדריך