סיור באצטדיון ברנבאו

המדריך השלם לסיור באצטדיון ובמוזיאון המרהיב של קבוצת ריאל מדריד

מה אפשר לראות בסיור באצטדיון ברנבאו במדריד? איך מגיעים לשם? מהם מחירי הכרטיסים לסיור? ומה חשבו על המקום המטיילים הישראלים הרבים שכבר הספיקו לקחת את הסיור? כל מה שרציתם לדעת על הסיור באחד האצטדיונים הידועים ביותר בעולם.

מאת: אורי צור

אצטדיון סנטיאגו ברנבאו במדריד הוא משכנה של קבוצת הכדורגל הידועה ריאל מדריד הנחשבת לאחת הקבוצות הטובות והמפורסמות בעולם, ומהווה במשך שעות היום, גם אטרקציה תיירותית פופולרית ומבוקשת ביותר בקרב תיירים רבים המגיעים למדריד ובוחרים לסייר בו.

זהו אצטדיון מפואר ויוקרתי, השני בגודלו בספרד ואחד הגדולים באירופה, שזכה לארח את משחקי הכדורגל היוקרתיים ביותר בעולם כגון גמר גביע האלופות, גמר המונדיאל וגמר אליפות היורו. כמו כן, הוא אירח פעמים רבות את גמר הגביע הספרדי. בימים אלו האצטדיון עובר חידוש ושיפוץ והוא צפוי להיות גדול ומפואר יותר לאחריו.

מה אפשר לראות בסיור באצטדיון?

מדובר בסיור הנמשך כ-45 דקות וכולל סיור במגרש ובמתחמים השונים וכולל צפייה פנורמית על האצטדיון וכניסה למוזיאון המציג את ההיסטוריה של האצטדיון ושל קבוצת ריאל מדריד כולל צפייה מקרוב בגביעי הקבוצה המפורסמים.

איך מגיעים לשם?

האצטדיון ממוקם בכתובת Avenida de Concha Espina, 28036, Madrid. ניתן להגיע לאצטדיון בקלות באמצעות המטרו (קו מס' 10) ולרדת בתחנת "Santiago Bernabeu". מומלץ להיעזר גם באפליקציית המפות של גוגל שתיקח אתכם עד למקום בקלות.

כרטיסים לסיור – מהם המחירים? ואיפה ניתן לקנות?

מחיר הכרטיסים לסיור באצטדיון עומד על כ-25 יורו לאדם מעל גיל 15, וכ-19 יורו לילד מגיל 5 ועד 14. ילדים מתחת גיל 5, פטורים מתשלום. ניתן לרכוש כרטיסים בקופות האצטדיון, אך רוב המטיילים בוחרים להצטייד בכרטיסים מראש באינטרנט ולחסוך את ההמתנה בתורים בקופות.

ישנם אתרים רבים שמציעים רכישת כרטיסים אונליין לסיור בברנבאו. אחד מהם הוא אתר "Tiqets" המצוין והפופולרי מאוד בקרב המטיילים הישראלים, והוא מציע בעמוד הבא כרטיסים דיגיטליים לסיור ללא הצורך בהדפסת הכרטיסים (הכרטיסים יורדים לטלפון באמצעות מייל או סמס).

כדי להיכנס לסיור, יש להגיע לכניסה לאצטדיון דרך Avenida Concha Espina (Gate 28) ולסרוק בכניסה את הכרטיסים שבסמאטרפון שלכם. זאת הדרך הקלה והנוחה ביותר להיכנס לסיור.

גם באתר "GetyourGuide" המצוין, מציעים כרטיסים שונים לסיור. תוכלו למצוא את כל הסוגים בעמוד הבא.

כך תוכלו לשריין תאריך לסיור:

טיפים והמלצות על הסיור באצטדיון ממטיילים שכבר ביקרו שם

  • "חוויה מקסימה! שווה כל אגורה. גם אם אתם לא אוהדי ריאל".
  • "רואים את תהליך מאחורי הקלעים של המשחק. חדרי הלבשה, מלתחות וכד'. גם יציעי ה-vip הם משהו שאנו הישראלים לא מכירים כל כך".
  • "בסוף הסיור, מגיעים לחנות המזכרות שאפשר לקנות בה פריטים רבים הקשורים לקבוצה. הפריטים שווים, אך יקרים מאוד".

נקודות חשובות במדריך