Koloseum v Ríme

Ako preskočiť radu pred Koloseom?

Dôležité rady, pri kúpe vstupeniek do Koloseum

* Priamy vstup do Kolosea bez čakania v rade (tzv. Skip the Line).
* Môže vás zaujať aj lístok Roma Pass, vďaka ktorému získate zľavy na najobľúbenejšie atrakcie v Ríme, ako aj nárok na bezplatnú verejnú dopravu.
 
* Uistite sa, že vaše vstupenky zahŕňajú aj vstup na Rímske fórum a Palatínsky pahorok.
 
*Uistite sa, že vaša vstupenka zahŕňa vstup na prízemie, prvé, a aj druhé pochodie arény.
 
* Digitálne vstupenky sú najlepšie. Nemusíte ich ani tlačiť.

Ako preskočiť čakacie rady pred vstupom do rímskeho Koloseum?

Koloseum je v srdci každej návštevy Ríma. Bolo pýchou veľkej a slávnej ríše, ktorá existovala po stáročia antiky. Skutočne nemôžete opustiť Rím, bez návštevy tejto pôsobivej pamiatky.

Je to jedna z najobľúbenejších atrakcií pre turistov v Ríme, pričom mnohí sa prechádzajú po prízemí arény, jej prvom, či druhom poschodí, ale aj v jej podzemí, kde sledujú slávnu rímsku históriu.

Koloseum je jednou z najvyťaženejších turistických oblastí Ríma a ak nechcete čakať dlhé hodiny pri vstupe, budete si musieť vstupenky zarezervovať online a predom. Tak si môžete vybrať dátum a hodinu vstupu, podľa vlastného výberu, vyhnete sa čakaniu na lístky a vojdete priamo, vďaka vašej online vstupenke.

Na internete je mnoho webov a predajcov, ktorí predávajú online vstupenky do Koloseum, vďaka ktorým sa vyhnete radom. Jednou z tých obľúbenejších je web zvaný "Tiqets". Ide o amsterdamskú spoločnosť, ktorá má množstvo pozitívnych recenzií od používateľov z celého sveta a ponúka digitálne vstupenky, bez nutnosti tlačenia, pred návštevou.

O Koloseum

Koloseum sú ruiny veľkého amfiteátra v strede Ríma. V súčasnosti je to architektonická dominanta Ríma. Koloseum stojí na mieste umelého jazera v záhrade Neronovho Zlatého domu (domus aurea Neronis) na konci Forum Romanum. Pôvodne slúžil ako amfiteáter a bola to najväčšia budova v Rímskej ríši.

V súčasnosti sa z Kolosea zachovali iba asi 2/3 pôvodnej stavby, poškodenie zapríčinili zemetrasenia a rozkrádanie materiálu. Koloseum bolo označované ako ikona starovekého Ríma a rímskej architektúry. Neskôr malo veľa využití ako bývanie, dielňa, pevnosť a svätyňa.