Ako preskočiť čakacie rady pred vstupom do Sagrada Familia?

Ako preskočiť rady pred Sagrada Familia?
Ako preskočiť rady pred Sagrada Familia?

Sagrada Familia je jednou z najznámejších a najobľúbenejších atrakcií Barcelony. Pôsobivá a veľkolepá bazilika katalánskeho architekta Gaudiho sa týči v centre mesta, a každoročne privíta milióny turistov.

Sagrada Familia je jednou z najvyťaženejších turistických oblastí Barcelona a ak nechcete čakať dlhé hodiny pri vstupe, budete si musieť vstupenky zarezervovať online a predom.

Tým, že robí to, si môžete vybrať dátum a hodinu vstupu, podľa vlastného výberu, vyhnete sa čakaniu na lístky a vojdete priamo, vďaka vašej online vstupenke.

Na internete je mnoho webov a predajcov, ktorí predávajú online vstupenky do Sagrada Familia, vďaka ktorým sa vyhnete radom. Jednou z tých obľúbenejších je web zvaný "Tiqets". Ide o amsterdamskú spoločnosť, ktorá má množstvo pozitívnych recenzií od používateľov z celého sveta a ponúka digitálne vstupenky, bez nutnosti tlačenia, pred návštevou.

Dôležité rady, pri kúpe vstupeniek do Sagrada Familia

Sagrada Familia je masívna rímskokatolícka bazilika v Barcelone, ktorá je vo výstavbe už od roku 1882. Jej predpokladané dokončenie je stanovené na rok 2026 pri príležitosti osláv 100. výročia smrti architekta tohto chrámu Antonia Gaudího. Pápež Benedikt XVI. oznámil, že 7. novembra 2010 počas svojej návštevy Španielska baziliku posvätí. Do septembra 2010 je plánovaná dostavba časti interiéru a sprístupnenie pre turistov.

Je budovaná v štýle stredovekých katedrál s použitím jedinečného Gaudího dizajnu a pohanskej symboliky. Svojou výškou a masívnosťou sa ešte pred dokončením stala dominantou mesta Barcelona. Od roku 2005 sú fasáda zrodenia a hrobka, rovnako ako ďalšie Gaudího diela, spoločne zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO.