Musei Vaticani

Ako preskočiť rady pred Vatikánskymi múzeami?

Dôležité rady, pri kúpe vstupeniek do Vatikánu

* Uistite sa, že máte priamy vstup do Vatikánskych múzeí a Sixtínskej kaplnky, bez čakania v radoch (tzv. Skip the Line).

* Môže vás zaujať aj lístok Roma Pass, vďaka ktorému získate zľavy na najobľúbenejšie atrakcie v Ríme, ako aj nárok na bezplatnú verejnú dopravu.

* Uistite sa, že váš vstup a pobyt v komplexe nie je časovo obmedzený.

* Uistite sa, že vaša vstupenka zahŕňa audio sprievodcu v slúchadlách. Je to veľmi praktické a nápomocné.

* Digitálne vstupenky sú najlepšie. Nemusíte ich ani tlačiť.

Ako preskočiť čakacie rady pred vstupom do Vatikánskych múzeí a Sixtínskej kaplnky v Ríme?

Návšteva Vatikánskych múzeí je jednou z povinností každého turistu v Ríme. Impozantné budovy, atmosféra, ako aj dlhé a fascinujúce dejiny tohto miesta, robia z návštevy Vatikánu neuveriteľný zážitok.

Vatikánsky komplex pozostáva z niekoľkych oblastí, vrátane Vatikánskych múzeí, Sixtínskej kaplnky, Vatikánsky záhrad, Svätopeterskej baziliky a iných. Do každej z oblastí je potrebná samostatná vstupenka a samostatný vstup.

Vatikán je jednou z najvyťaženejších turistických oblastí Ríma a ak nechcete čakať dlhé hodiny pri vstupe, budete si musieť vstupenky zarezervovať online a predom. Tak si môžete vybrať dátum a hodinu vstupu, podľa vlastného výberu, vyhnete sa čakaniu na lístky a vojdete priamo, vďaka vašej online vstupenke. Je to najlepší a najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do najväčších rímskych múzeí.

Na internete je mnoho webov a predajcov, ktorí predávajú online vstupenky do Vatikánu a Sixtínskej kaplnky, vďaka ktorým sa vyhnete radom. Jednou z tých obľúbenejších je web zvaný "Tiqets". Ide o amsterdamskú spoločnosť, ktorá má množstvo pozitívnych recenzií od používateľov z celého sveta.

Musei Vaticani alebo po slovensky Vatikánske múzeá vo Vatikáne sú jeden z najväčších komplexov umeleckých zbierok na svete. Komplex sa nachádza vo viacerých vatikánskych palácoch stavaných od 13. storočia situovaných vedľa Baziliky svätého Petra.

Základ múzea ako inštitúcie tvorí zbierka klasických diel, ktorú od roku 1503 vo Vatikáne vystavil Július II. Nachádza sa tu množstvo obrazov, kníh, fresiek, gréckych, etruských, rímskych a iných sôch.