Eiffelova veža

Ako sa môžete vyhnúť dlhým radom a rýchlo vstúpiť do obľúbenej Eiffelovej veže v Paríži?

Čo by ste mali vedieť pred zakúpením vstupeniek na Eiffelovu vežu?

* Aj keď ste si lístky na Eiffelovku zakúpili online, pri vstupe na vežu musíte dlho čakať. Najlepšou možnosťou, ako výrazne skrátiť dlhé čakanie, je zakúpenie vstupeniek so sprievodcom, ktoré umožňujú rýchly vstup (prioritný vstup).

* Ak hľadáte najlacnejšie vstupenky na Eiffelovu vežu, sú to vstupenky na druhé poschodie s prístupom po schodoch.

* Prístup na najvyššie poschodie (vrchol) je možný len výťahom. Vstup do tohto výťahu je spojený s čakaním v ďalšom rade.

* Počas hlavnej sezóny sa lístky rýchlo vypredajú, preto sa odporúča rezervovať si ich čo najskôr vopred.

* Taktiež sa odporúča prísť v nočných hodinách a pozrieť si nádherný výhľad na večerný Paríž.

* Dôrazne sa odporúča zakúpiť si digitálne vstupenky, ktoré vám umožnia stiahnuť si vstupenky do mobilného telefónu bez potreby tlačiť si vstupenky na papier. Pri vstupe stačí ukázať smartfón!

Ako sa dá vyhnúť dlhým radom pri vstupe na Eiffelovu vežu v Paríži?

Eiffelova veža je jednou z najznámejších pamiatok v Paríži a na celom svete a je považovaná za najobľúbenejšiu turistickú atrakciu medzi mnohými cestovateľmi do Paríža. Aj keď veža už nie je najvyššou budovou na svete ako kedysi, stále je to veľkolepá pamiatka a výhľad z nej je nemenej úžasný. Pre každého turistu je návšteva Eiffelovej veže určite nádherným a odporúčaným zážitkom.

Prístup do veže je možný viacerými spôsobmi a návštevníci si môžu vybrať medzi druhým alebo posledným poschodím (Vrchol) alebo medzi schodmi a výťahom.

Je dôležité vedieť, že ide o jedno z najrušnejších miest v Paríži a vstup na vežu je počas dňa a počas celého roka každú hodinu preplnený. Čakanie v radoch pri vstupe do Eiffelovej veže môže niekedy trvať aj viac ako hodinu a jedným z najlepších spôsobov, ako sa vyhnúť čakaniu, je zakúpenie vstupeniek, ktoré zahŕňajú prehliadku veže so sprievodcom, čo okrem iného zahŕňa aj prednostný vstup.

Existuje mnoho webových stránok, ktoré ponúkajú vstupenky na Eiffelovu vežu cez internet, a je rozumné vyhľadať webovú stránku s online vstupenkami, ktorá ponúka možnosť stiahnuť si vstupenky priamo do mobilného telefónu bez nutnosti ich tlače na papier.

Eiffelova veža je kovová konštrukcia postavená na Champ de Mars v blízkosti Seiny v Paríži. V čase jej skonštruovania bola najvyššou budovou na svete. Tento rekord držala 41 rokov, pokiaľ nepostavili newyorský mrakodrap Chrysler Building.

Momentálne je najvyššou stavbou v Paríži a je jeden z najznámejších symbolov sveta. Veža je pomenovaná po jej staviteľovi Alexandrovi Gustavovi Eiffelovi.