Atrakcie v Londýne

Najlepšie cestovateľské atrakcie v Londýne

Londýn je jedným z najkrajších a najzábavnejších miest na svete a ponúka nekonečné možnosti pre mnohých cestovateľov, ktorí ho každoročne navštívia.

Aby sme vám pomohli spoznať najlepšie a najobľúbenejšie atrakcie v Londýne a naplánovať si cestu vopred, zhromaždili sme najodporúčanejšie a najobľúbenejšie atrakcie v Londýne, ktoré sú považované za nevyhnutné "Must-See" so všetkými informáciami, ktoré potrebujete vedieť, ako sú ceny, vstupenky, otváracie hodiny, ako sa tam dostať, recenzie, preskočenie čakania v radoch a mnoho ďalších.

Najlepšie turistické atrakcie v Londýne

London Eye

London Eye je obrovské koleso s výhľadom na celý Londýn. Má výšku 135 metrov a ponúka úchvatné scenérie. Každá kabínka ponúka panoramatický 360-stupňový výhľad na ikonické pamiatky ako Big Ben, Buckingham Palace, St Paul’s Cathedral, ale aj modernú londýnsku architektúru. Jazda trvá približne 30 minút. London Eye je populárna atrakcia pre turistov i Londýnčanov.

Tower of London

Tower of London je mohutná pevnosť a palác v centre Londýna. Táto historická budova bola postavená v 11. storočí Viliamom Dobyvateľom ako opevnenie. Dnes je Tower of London populárnou turistickou atrakciou, najmä kvôli korunovačným klenotom, ktoré sú tam vystavené, a taktiež kvôli strašidelným príbehom o duchoch.

Madame Tussauds London

Madame Tussauds London je populárna atrakcia voskových figurín slávnych osobností. Nachádza sa na Marylebone Road v centre Londýna. Táto múzejná expozícia bola založená umelkyňou Marie Tussaudovou a obsahuje realistické voskové sochy celebrít, historických postáv či politikov. Návštevníci si tu môžu vyskúšať rôzne zábavné aktivity a odfotiť sa vedľa svojich obľúbených hviezd.

The View from the Shard

Výhľad z najvyššej budovy Spojeného kráľovstva, mrakodrapu Shard, je úchvatný. Z výšky 310 metrov sa otvára panoramatický výhľad na celý Londýn – od dominantných pamiatok ako Tower Bridge až po časti ako Canary Wharf či Greenwich. Návštevníkom sa naskytá nezabudnuteľný pohľad na pulzujúce moderné mesto pod nimi, za jasného počasia vidieť až 64 kilometrov ďaleko.

ABBA Voyage

ncertné pódiá, ale tentoraz prostredníctvom realistických avatarov. Tento unikátny koncertný zážitok nazvaný ABBA Voyage mal premiéru 26. mája 2022 v londýnskej ABBA aréne.

Špeciálne navrhnutá koncertná hala ponúka pozoruhodné technologické zázemie vrátane profesionálnej 10-člennej živej kapely. Avatar členov skupiny ABBA – Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid vyzerajú a pohybujú sa ako ich oveľa mladšie ja z roku 1979.

Hop-on Hop-off

Autobus hop on hop off je populárnym spôsobom ako spoznávať Londýn. Môžete nastúpiť a vystúpiť na ktorejkoľvek zastávke, ktorá vás zaujme. Vďaka audio sprievodcovi sa dozviete zaujímavosti o významných pamiatkach. Tieto dvojposchodové autobusy ponúkajú panoramatický výhľad na mesto a umožňujú flexibilné presúvanie sa od jednej atrakcie k ďalšej. Vrelo odporúčam!

Plavbách po rieke Temža

Vyhliadkové plavby po rieke Temža sú obľúbenou atrakciou pre návštevníkov Londýna. Loďky premávajú každý deň a ponúkajú jedinečný pohľad na mnohé známe pamiatky podél brehov rieky, ako Westminster, Tower Bridge či Greenwich. Cestujúci si môžu vychutnať vyhliadku z paluby a zároveň si vypočuť výklad sprievodcu o histórii a zaujímavostiach o Londýne.

London Pass

Londýnsky preukaz je lístok, ktorý vám umožní vstup do viac ako 80 atrakcií v Londýne vrátane Toweru, zámku Windsor, kráľovských záhrad Kew a mnohých múzeí. Je časovo obmedzený a cena závisí od dĺžky času. Môžete s ním ušetriť peniaze, keďže pokrýva vstupné na všetky atrakcie. Je určený pre turistov, čo chcú vidieť čo najviac.

Windsor Castle

Windsorský hrad je jedna z najväčších obývaných hradov na svete. Nachádza sa v anglickom grófstve Berkshire neďaleko Londýna. Je to jedna z oficiálnych rezidencii britskej kráľovnej. Hrad má bohatú históriu siahajúcu až do 11. storočia. Dnes je obľúbenou turistickou atrakciou a miestom konania rôznych kráľovských podujatí.

Buckinghamský palác (Buckingham Palace)

Buckinghamský palác je oficiálnou londýnskou rezidenciou britského panovníka. Táto honosná budova s vyše 700 miestnosťami a rozsiahlymi záhradami je synonymom britskej monarchie už od 19. storočia. Každý deň o 11:30 tu prebieha tradičná ceremónia striedania stráží, ktorú si nenechá ujsť mnoho turistov.

Royal Botanic Gardens, Kew

Kráľovské botanické záhrady Kew sú rozľahlé záhrady v západnom Londýne, ktoré hostia viac ako 50 000 druhov rastlín. Sú domovom viacerých vzácnych a ohrozených rastlinných druhov a významným centrom botanického výskumu. Návštevníci si tu môžu vychutnať prechádzky v nádhernom prostredí plnom kvitnúcich kríkov, stromov a kvetín.

Londýnske divadlá

Londýnske divadlá ponúkajú širokú škálu predstavení od muzikálov po drámy. Medzi najznámejšie patria muzikály ako Les Misérables či Phantom of the Opera v West Ende. V historickej budove divadla Globe sa hrá Shakespeare. V menších divadlách Off-West Endu často uvádzajú experimentálne a avantgardné predstavenia. Londýnska divadelná scéna je považovaná za jednu z najlepších na svete.

Warner Bros. Studio Tour

Warner Bros. Štúdio Tour v Leavesden ponúka jedinečnú možnosť nahliadnuť do zákulisia populárnych filmov ako Harry Potter či Batman. Návštevníci môžu vidieť originálne kulisy, kostýmy a rekvizity a dozvedieť sa zaujímavé detaily o natáčaní. Ide o skvelý zážitok pre fanúšikov filmu aj celé rodiny.

Londýnska zoologická záhrada (London Zoo)

Londýnska ZOO patrí medzi najstaršie a najväčšie zoologické záhrady na svete. Bola založená v roku 1828 a rozkladá sa na rozlohe takmer 20 hektárov. Žije tu viac ako 650 druhov zvierat vrátane levov, tigrov, slonov, žiráf či pand. ZOO ponúka množstvo atrakcií pre deti i dospelých. Ročne ju navštívi viac ako milión návštevníkov.

Royal Observatory (Royal Observatory Greenwich)

Kráľovské observatórium v Greenwichi, založené v roku 1675, je jedno z najstarších vedeckých inštitúcií na svete. Nachádza sa na vyvýšenom mieste s výhľadom na rieku Temžu a slúžilo námorníkom na určovanie presného času pomocou pozorovania hviezd. Dnes je múzeom a populárnou turistickou atrakciou zameranou na dejiny astronómie a časomerných prístrojov.

Chelsea FC Museum Tour

Prehliadka štadióna Chelsea ponúka fanúšikom jedinečný zážitok. Môžu vidieť šatne, tréningové ihrisko, pozrieť sa z lóže prezidenta klubu či posedieť na stoličke trénera. Prejdu tunelom a pocítia atmosféru, ktorú zažívajú hráči pred zápasom. Je to nezabudnuteľný zážitok pre každého fanúšika.

Frameless Immersive Art Experience

SEA LIFE London

Shrek’s Adventure

London Transport Museum

The Postal Museum

Downton Abbey Tour

Up at The O2

copyrights ©