Roma'daki en popüler Borghese Galerilerinden birindeki gişede oluşan uzun kuyrukları nasıl atlayabilirsiniz?

Roma'nın en tanınmış ve popüler cazibe merkezlerinden biri olan Burghese Galerisi, aynı zamanda sanatseverler için çok özel bir yer olarak bilinmektedir. Galeri, gölleri, yürüyüş parkurlarını, tapınakları ve daha fazlasını özünde barındıran ve büyüleyici bir manzaraya sahip Villa Burghese Park'ında yer almaktadır.

Burghese Galerisindeki müze, Bernini, Raphael, Canova, Caravaggio ve diğerleri gibi İtalyan sanatçıların çalışmalarından yüksek kaliteli bir güzel sanatlar sergisi sunuyor. Burada en ünlü eserler arasında şunları görebilirsiniz: Pauline'in heykeli, sanatçı Canova'nın şah eseri olan Napolyon'un kız kardeşi, Raphael'in "mezar" resmi, Bernini'nin "David" heykeli ve daha fazlası.

Borghese Galerisi tüm yıl boyunca ziyaretçilerle dolu olduğu için, geçerli biletlere sahip olduğunuzu garantiye almak için İnternet üzerinden ön rezervasyonu yaptırmanız şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca mekanda küçük bir rehberli tur içeren biletler de ayırtabilirsiniz ki, bunlar hiç bekleme olmaksızın galeriye "Kuyruğu Atla" girişi sunuyor.

İnternet üzerinden Borghese Galerisine bilet sunan birçok web sitesi bulunuyor, ancak biletleri yazdırma zorumluluğu olmayan, 7/24 iyi müşteri desteği sağlayan ve biletleri doğrudan cep telefonuna indirme imkanı sunan bir online bilet web sitesi bulmak akıllıca olacaktır.

Borghese Galerisine bilet almadan önce neleri bilmeniz gerekiyor?

* Biletinizin size Borghese Galerisine ve geçici sergilere doğrudan giriş sağladığından emin olun.

* Galeriye hızlı erişim istiyorsanız, "Kuyruğu Atla" erişimini size sağlayan galeriye özel rehberli tur biletleri satın alabilir ve ayrıca güzel bahçelerde tur atabilirsiniz.

* Parkta ve galeri etrafındaki güzel bahçelerde yürüyüş için biraz zaman ayırın.

* Dijital biletler en iyi tercih! Bu tür bir bilet ile, biletinizi yazdırmanıza bile gerek yok; Girişte akıllı telefonunuz ile dijital biletinizi gösterin ve taratın ve işte hepsi bu kadar.

Roma, İtalya'nın en kalabalık şehri ve 1285.3 km²lik yüzölçümüyle Avrupa'nın en geniş yüzeye yayılmış başkentlerinden biridir. Milano, Napoli, Torino, Bolonya, Palermo, Katanya, Floransa, Cenova ve Bari'nin toplamından daha geniş bir yüzölçümüne sahiptir. Roma Büyükşehir'in toplam nüfusu 4 milyondur.

2800 yıllık şehir, sırasıyla ve resmi adlarıyla; eski Roma'nın yani Bizans'ın, Roma Krallığı'nın, Roma Cumhuriyeti'nin, Roma İmparatorluğu'nun, Papalık Yönetiminin, İtalya Krallığı'nın ve İtalya Cumhuriyeti'nin merkezi ya da başkenti olmuştur.