Hogyan lehet elkerülni Budapest egyik legnépszerűbb helyszíne, a Széchenyi fürdő jegypénztára előtti hosszú sorban állást?

A Széchenyi gyógyfürdő Budapest egyik legkedveltebb látnivalója, különösen a magyar emberek körében. A fürdő természetes meleg forrásvíz medencék lenyűgöző komplexuma, fantasztikus szökőkutakkal és mozaikfestményekkel, amelyek nagyon különleges légkört és varázslatos élményt nyújtanak a látogatók számára.

A Széchenyi gyógyfürdő számos medencével rendelkezik, különböző hőmérsékleten és méretben (néhányuk gyermekes családok számára is alkalmas). Összesen 18 különböző medence található 3 hatalmas kültéri medencével. A belépőjegyek hozzáférést biztosítanak az összes medencéhez. A medencéken túl található még a komplexumban szauna, gőzfürdő és egy edzőterem is.

Ez Budapest egyik legforgalmasabb helyszíne, és ha nem szeretnél hosszú órákat várni a jegyirodák soraiban, akkor erősen ajánlott, hogy online foglalj előre jegyeket egy pontos napra és időpontra, így megkerülve a hosszú sorokat.

Sok webhely kínál jegyeket a Széchenyi fürdőbe az interneten keresztül, amelyekkel elkerülheted a sorokat. A "Tiqets" weboldal például a magyar utazók egyik legnépszerűbb webhelye, amely online jegyeket kínál a Széchenyi fürdőbe és lehetőséget biztosít a jegyek közvetlen mobiltelefonra történő letöltésére. Így a jegyeidet ki sem kell nyomtatnod.

Mit érdemes tudni a Széchenyi gyógyfürdőbe történő jegyvásárlás előtt?

* Győződjünk meg arról, hogy jegyek közvetlen belépést biztosítanak a Széchenyi gyógyfürdőbe anélkül, hogy sorba kellene állni a pénztáraknál (Skip The Line).

* Ügyeljünk arra, hogy a jegyek tartalmazzák a belépést a komplexum összes medencéjébe (összesen 18 medence van nyitva hétvégén, míg 15 hétköznapokon), beleértve az élménymedencét jakuzzival és pezsgőfürdővel.

* Ajánlatos olyan jegyet vásárolni, amely tartalmaz egy saját öltözőszekrényt, ahol tárolhatjuk a holminkat, miközben a fürdőben tartózkodunk.

* Ezenkívül ajánlott olyan jegyet vásárolni, amely lehetővé teszi az ingyenes lemondást az érkezés előtt akár 72 órával.

* Sok utazó dönt a kombinált jegyek mellett, amely tartalmaz például egy gyógyfürdő belépőt és egy masszázst (példa), illetve sokan választják a VIP jegyet is (példa), amely további előnyöket és élvezeteket kínál.

* A digitális jegyek a legjobbak! Ezeknél a típusú jegyeknél ugyanis nem kell a jegyeket előre kinyomtatni, csak be kell mutatni az okostelefonon lévő digitális jegyeket a bejáratnál.

 

A Széchenyi gyógyfürdő, becenevén a Szecska, Budapest legnagyobb fürdőkomplexuma. Építését 1909-ben kezdték meg Czigler Győző tervei alapján.

A Városligetben található fürdő termálvízellátását jelenleg az 1938-ban átadott II. számú, „Szent István” kút, hidegvíz-ellátását 6 darab kisebb kút biztosítja.

A komplexum 3 kültéri és 15 beltéri medencével rendelkezik. A fürdőben különböző gyógykezelések vehetők igénybe, és nappali kórházak is működnek.