Burdž Chalífa, Dubaj

Kompletní průvodce návštěvou budovy Burdž Chalífa v Dubaji – nejvyšší budovy na světě!

Věž Burdž Chalífa je nejvyšší věží na světě a jednou z nejznámějších atrakcí v Dubaji a místem, které musí vidět každý turista. Jak se tam tedy dostanete? Co tam lze vidět? Jaká je provozní doba? Kolik stojí vstupenky? Kde je koupit? A jak obejít dlouhé fronty? Zde je kompletní průvodce pro návštěvu slavné věže v Dubaji!

Věž Burdž Chalífa je bezesporu nejznámější atrakcí Dubaje. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, je to dnes nejvyšší budova na světě, která měří přes 828 metrů!

V průběhu let se věž stala charakteristickým znakem Dubaje a Spojených arabských emirátů a přitahuje miliony turistů z celého světa, kteří si přijíždějí užít úžasný výhled, který věž nabízí z vyhlídek ze 124., 125. a 148. patra.

Toto je jedno z nejvyhledávanějších míst v Dubaji a důrazně se doporučuje připravit se před příjezdem. V dalším průvodci vám podrobně ukážu vše, co potřebujete vědět před návštěvou budovy a před tím, než se podíváte z výhledu – včetně podrobností o místě a tom, co tam vidíte, pokyny a provozní dobu, vstupenky a ceny, tipy a doporučení a způsoby, jak obejít dlouhé fronty. Abychom neztráceli příliš mnoho času – začněme.

Co můžete dělat a vidět v Burdž Chalífě?

Burdž Chalífa aktuálně drží titul nejvyšší budovy světa, když se tyčí do úžasné výšky přes 828 metrů , přičemž má 163 pater! Její působivý design a úžasný výhled z vysokých pater udělaly z věže atrakci číslo 1 zejména v Dubaji a Spojených arabských emirátech obecně. Jedná se o působivou a úžasnou stavbu, jejíž stavba stála asi 1,5 miliardy dolarů. Součástí budovy je hotel, bazén, byty a kanceláře a vyhlídková terasa pro turisty.

Kolem věže je velký a propracovaný park, který zahrnuje bazény, jezera a také fontánu, která je považována za jednu z největších fontán na světě. Tato fontána nabízí světelnou a vodní show. Park láká mnoho turistů, kteří si chtějí vyfotografovat nejvyšší věž na světě zblízka.

Věž nabízí několik různých možností velkolepých panoramatických výhledů na dubajskou krajinu. První vyhlídkou je vyhlídka ve 124. a 125. patře, která nabízí 360° panoramatický výhled. Pro zájemce o vyšší výšky věž nabízí i vyhlídku ve 148. patře, kde opravdu ucítíte obrovskou výšku věže a její sílu. Výtahy, které vás vyvezou na vyhlídky, patří mezi nejrychlejší výtahy na světě!

A pokud by tohle všechno nestačilo, pak je tu ještě VIP salonek ve 152., 153. a 154. patře, který nabízí nejvyšší vyhlídku ve věži a nabízí svým návštěvníkům sklenku šampaňského a teplý nápoj spolu s dalšími pochoutkami. Věž navíc nabízí i možnost spojit vstup na vyhlídkovou terasu s návštěvou restaurace ve věži s přímým výhledem na fontánu.

Vstupenky a ceny

Ceny vstupenek na vyhlídkovou plošinu Burdž Chalífa se liší v závislosti na patře, do kterého se rozhodnete vydat. Nejlevnější vstupenky jsou takové, které zahrnují vstup na vyhlídkovou terasu ve 124. a 125. patře a stojí cca 42 eur na osobu.

Pokud chcete vyjít také na vyhlídkovou plošinu ve 148. patře, budete si muset zakoupit tuto vstupenku, která zahrnuje vstup jak do 148. patra, tak do 124. a 125. patra a stojí asi 100 eur na osobu. A pokud chcete jít nahoru do salonku ve 152. až 154. patře, budete si muset koupit další vstupenku, která stojí asi 143 eur.

Je také možné zakoupit kombinované vstupenky, jako je tato vstupenka, která zahrnuje vstup na vyhlídkovou plošinu ve 124. a 125. patře a kompletní jídlo v restauraci na věži, nebo tato vstupenka, která zahrnuje vyhlídkovou plošinu a slavné Dubajské akvárium, které se nachází hned vedle – a mnoho dalších možností.

Důležité: Fronty u pokladen ve věži mohou být během turistické sezóny v Dubaji velmi dlouhé. Proto se doporučuje nespoléhat na pokladny ve věži a rezervovat si vstupenky co nejvíce předem, abyste se vyhnuli čekání v dlouhých frontách a zarezervovat si volné vstupenky předem na vhodné datum a čas.

Všechny možnosti vstupu na Burdž Chalífu:

Jak se tam dostanu? A jaká je provozní doba?

Vyhlídková věž je otevřena každý den v týdnu od 08:00 ráno do 00:00 v noci. Přesná adresa věže je 1 Sheikh Mohammed bin Rashid Boulevard, Dubaj.

Dostanete se tam snadno metrem nebo linkou 2 lehké železnice, která dojede do stanice „Burj Khalifa/Dubai Mall“, která je hned vedle věže.

Tipy a doporučení ohledně Burdž Chalífa od cestovatelů, kteří tam již byli

  • „Nejpůsobivější stavba, jakou jsem viděl! Její futuristický design vypadá jako vesmírná loď, která přistála uprostřed pouště.“
  • „Výhled z vysokých pater je skvělý! Můžete vidět celou Dubaj shora, včetně umělých ostrovů.“
  • „Velmi dlouhé fronty na pokladnách. Usnadněte si život a objednejte si vstupenky předem online, abyste si ušetřili dlouhé čekání.“
  • „Ceny jsou vysoké, ale zážitek stojí za každý haléř, prostě turisticky velmi působivé.“
  • „Vyšel jsem do 124. patra, výhled z venkovního balkónu prostě nikdy nekončí a je vidět na velkou vzdálenost.“
  • „Prohlídka věže byla zajímavá a průvodkyně vyprávěla o historii a konstrukci budovy.“
  • „Páni, Burdž Chalífa je prostě nutností navštívit, když jste v Dubaji! Jedna z nejlepších atrakcí.“     

obsah