Pełen przewodnik dla zwiedzających wieżę Burj Khalifa w Dubaju

W jaki sposób szybko i łatwo dostać się na zapierający dech w piersiach taras widokowy wieży Burj Khalifa w Dubaju?

Burj Khalifa to bez dwóch zdań najsłynniejsza atrakcja w Dubaju. Jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście, to jest to obecnie najwyższy budynek na świecie, pnący się na wysokość całych 828 metrów!

Wieża z biegiem lat stała się wizytówką Dubaju oraz ZEA i przyciąga turystów z całego świata (w tym wielu z Polski), którzy przybywają napawać się niesamowitym widokiem, jaki oferuje wieża z punktów widokowych na 124, 125 i 148 piętrze.

Jest to jedno z najruchliwszych miejsc w Dubaju, a jeśli nie chcecie czekać w długiej kolejce do kasy biletowej, gorąco zalecamy zarezerwować bilety z wyprzedzeniem online, bez czekania w kolejce do kasy. W ten sposób możecie zarezerwować bilety dla siebie, i iść prosto do kontroli biletów bez kolejki. To obecnie najbardziej polecany sposób dostania się do punktu widokowego.

Istnieje wiele miejsc oferujących bilety typu "Omiń kolejkę" na wieżę Burj Khalifa przez Internet. Przykładowo witryna "Tiqets" oferuje tego typu bilety, jak również i inne strony w sieci. Zaleca się wybrać sprawdzoną, zaufaną witrynę oferującą bilety cyfrowe bez potrzeby drukowania, a także wygodną i łatwo dostępną obsługę klienta.

Co należy wiedzieć przed zamówieniem biletów na wieżę Burj Khalifa?

Istotnym faktem jest to, że istnieją dwa typy biletów na wieżę – pierwszy typ to bilety obserwacyjne na 124 i 125 piętro, a drugi typ to bilety premium obejmujące wstęp na taras obserwacyjny na 148 piętrze.

Bilety premium, które są droższe, obejmują wstęp bez kolejki (Omiń Kolejkę) a do tego oferują dostęp do salonu dla oczekujących z darmowymi deserami, daktylami i gorącym napojem, a także zniżkę 10% w sklepie z pamiątkami.

Ze względu na duży popyt oraz długie kolejki do kasy biletowej oraz do wejścia, warto rozważyć zakup biletów premium, aby mieć łatwiejszy wstęp na taras widokowy.

Bilety cyfrowe są najlepsze! Dla takiego typu biletów niepotrzebne jest nawet drukowanie biletu, wystarczy pokazać i zeskanować swój smartphone z biletami cyfrowymi przy wejściu, i tyle.

Burdż Chalifa

Burdż Chalifa, wieżowiec w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zbudowany przez przedsiębiorstwa Samsung Constructions, BESIX i Arabtec, o wysokości 828 metrów. Najwyższy budynek świata. Jego nazwa pochodzi od imienia szejka Chalify ibn Zajida Al Nahajjana, obecnego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Budowa, rozpoczęta 21 września 2004, zakończyła się 16 sierpnia 2009. Wysokość 827,9 metrów została osiągnięta 17 stycznia 2009, a oficjalne otwarcie nastąpiło 4 stycznia 2010. Budynek ma 163 piętra użytkowe. Koszt jego budowy wyniósł 1,5 miliarda dolarów.