הקולוסיאום ברומא

המדריך השלם לביקור בקולוסיאום הידוע והמבוקש של רומא!

איך תוכלו לעקוף את התורים הארוכים בקופות הכרטיסים לקולוסיאום ברומא?

הקולוסיאום הוא לב ליבו של כל טיול ברומא. שיא הפאר של האימפריה הגדולה והמפוארת שהתקיימה מאות שנים בהיסטוריה. אי אפשר להגיע לרומא מבלי לערוך ביקור רציני באתר המרשים הזה.

מדובר באחת האטרקציות הפופולריות ברומא בפרט וברחבי העולם בכלל, וכדאי להגיע מוכנים עם כרטיסים מראש, אחרת מצפה לכם המתנה של שעות בתורים הארוכים. כמו כן, בעזרת הזמנת כרטיסים מהאינטרנט, תוכלו לבחור תאריך ושעה מדוייקים וכך תוכלו לדלג על התור ולהיכנס במהירות ישירות לאתר.

הכרטיסים לקולוסיאום כוללים גם גישה חופשית לפורום הרומי המפורסם הממוקם ממול הקולוסיאום, בו נמצא שער טיטוס הידוע, וגם גישה חופשית לגבעת פלטין המרשימה. כך, תוכלו ליהנות גם מהאתרים המרשימים האלו באותו ביקור.

כמו כן, ישנן אפשרויות שונות של כרטיסים לקולוסיאום הכוללים למשל גם כניסה לקומת הקרקע המרתקת בקולוסיאום (Arena) בה היו ממתינים הגלדיאטורים לפני המופע, כניסה לקומות הגבוהות, כניסה עם סיור מודרך ועוד.

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים לקולוסיאום באמצעות האינטרנט ולעקוף את התורים. אתר "Tiqets" למשל, הנחשב לאחד האתרים הפופולריים ביותר בקרב המטיילים הישראלים, מציע כרטיסים אונליין לותיקן ומציע גם אפשרות להוריד את הכרטיסים ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים.

מה חשוב לוודא לפני שרוכשים כרטיסים לקולוסיאום?

חשוב לוודא שהכרטיסים מציעים כניסה ישירה לקולוסיאום ללא המתנה בתור (Skip the Line) וכוללים גישה לפורום הרומי וגבעת פלטין.

כדאי לשקול גם לרכוש את הכרטיס Roma Tourist Card שמקנה כניסה בכרטיס אחד לכל האטרקציות הידועות ביותר ברומא (כולל הקולוסיאום והוותיקן). אם תבחרו ללכת לכמה אטרקציות ברומא, הכרטיס יחסוך לכם לא מעט.

מטיילים רבים בוחרים פעמים רבות לרכוש כרטיסים הכוללים כניסה לקומת הארנה (Arena). זוהי הקומה ממנה היו יוצאים הגלדיאטורים לקרבות המפורסמים.

אחד הדרכים המבוקשות ביותר לבקר בקולוסיאום בקרב המטיילים הרבים, הוא באמצעות סיור מודרך של מדריך מקצועי הכולל גם גישה לקומת האנדרגראונד המרשימה של הקולוסיאום.

וודאו שהכרטיסים כוללים כניסה לפורום הרומי ולגבעת פלטין. מומלץ לרכוש כרטיסים דיגיטליים וכך אין צורך להדפיס את הכרטיסים. פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה ונכנסים.

הקולוסיאום

הקולוסיאום הוא אמפיתיאטרון עגלגל, הבנוי מבטון ואבן, שנמצא במרכז רומא, שבאיטליה. זהו האמפיתיאטרון הגדול ביותר שנבנה אי פעם, ונחשב בימיו וגם כיום לאחת מהיצירות הגדולות של ההנדסה והאדריכלות הרומית.

על פי הערכות, מספר הצופים המרבי בקולוסיאום היה בין 40,000 ל-70,000, והוא שימש לתחרויות גלדיאטורים ותצוגות קרב כגון קרבות ימיים, מסעות ציד, הוצאות להורג, שחזורי קרב היסטוריים ודרמות מיתולוגיות. המבנה חדל לשמש כמוקד בידור בראשית ימי הביניים ונעשו בו שימושים שונים כגון: דיור, סדנאות, מסדרים דתיים, מבצר, מחצבה ועוד.

הקולוסיאום ברומא - שאלות נפוצות

היכן ממוקם הקולוסיאום?

הקולוסיאום, הידוע גם בשם האמפיתיאטרון הפלבי, ממוקם ברומא, איטליה. כתובתו המדוייקת היא Piazza del Colosseo, 1, 00184 Rome.

מהו בדיוק הקולוסיאום?

הקולוסיאום הוא אמפיתיאטרון רומי עתיק שנבנה בתקופת השושלת הפלבית במאה ה-1 לספירה. הוא נחשב לאחד ההישגים האדריכליים וההנדסיים הגדולים ביותר של האימפריה הרומית ומהווה סמל משמעותי של רומא העתיקה.

האם ניתן לבקר בקולוסיאום?

בוודאי! הקולוסיאום פתוח למבקרים. תוכלו להיכנס לרוב המתחמים של הקולוסיאום ולחקור וללמוד על ההיסטוריה והמשמעות שלו.

איך רוכשים כרטיסים לביקור בקולוסיאום?

כרטיסים לביקור בקולוסיאום ניתן לרכוש באינטרנט מראש או בקופות הכרטיסים במקום. מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש, במיוחד בעונות שיא התיירות, כדי להימנע מתורים ארוכים בקופות. כרטיסים אלו כוללים גישה לאתרים ארכיאולוגיים סמוכים אחרים, כגון הפורום הרומי וגבעת פאלאטין. פרטים נוספים, תוכלו למצוא כאן.

האם יש סיורים מודרכים בקולוסיאום?

סיורים מודרכים זמינים לקולוסיאום. סיורים אלה מועברים ע"י מדריכים מקצועיים ומספקים מידע ותובנות לגבי ההיסטוריה, הארכיטקטורה והאירועים שהתרחשו באמפיתיאטרון. ניתן להזמין סיורים מודרכים מראש או לשכור במקום והם מומלצים בחום לחוויה סוחפת יותר. תוכלו למצוא עוד פרטים באתר הבא.

האם ניתן להיכנס לאזור התת-קרקעי של הקולוסיאום?

מבקרים יכולים לגשת לאזור התת-קרקעי של הקולוסיאום בסיורים מודרכים. השטח התת קרקעי מספק הצצה לרשת המורכבת של מנהרות, חדרים ואזורי החזקת בעלי חיים שהיו חלק מהתשתית של האמפיתיאטרון. הגשיה למתחם התת קרקעי דורשת כרטיסים מיוחדים אותם ניתן להשיג כאן.

האם יש הגבלות על מה ניתן להכניס לתוך הקולוסיאום?

יש הגבלות מסויימות. אסור להכניס תיקים גדולים, תיקי גב ומזוודות. רצוי להביא רק תיקים קטנים או ארנקים. בנוסף, חל איסור על כלי נשק, חפצים חדים ונוזלים.

האם ישנו קוד לבוש לביקור בקולוסיאום?

אין קוד לבוש ספציפי לביקור בקולוסיאום. עם זאת, מומלץ להתלבש בנוחות וללבוש לבוש מתאים להליכה ולסיורים באתרים היסטוריים. יש לזכור כי הקולוסיאום הוא אתר חיצוני, ולכן רצוי לנעול נעליים נוחות ולבוש מתאים למזג האוויר.

האם יש מתקני שירותים בקולוסיאום?

ישנם מתקני שירותים זמינים בקולוסיאום. הם ממוקמים ליד הכניסה וברחבי האתר.

האם ניתן לצלם תמונות בתוך הקולוסיאום?

הצילום מותר בתוך הקולוסיאום לשימוש אישי. עם זאת, השימוש בחצובות ובציוד צילום מקצועי אחר עשוי לדרוש אישור מיוחד.

האם הקולוסיאום נגיש למבקרים עם מוגבלויות?

הקולוסיאום עשה מאמצים לשפר את הנגישות למבקרים עם מוגבלויות. מעליות ורמפות הותקנו כדי לספק גישה לרמות שונות של האמפיתיאטרון. מומלץ ליצור קשר עם הקולוסיאום או לבדוק באתר האינטרנט שלהם מידע ושירותים ספציפיים לגבי נגישות.

מהו הזמן הממוצע לביקור בקולוסיאום?

משך הביקור בקולוסיאום יכול להשתנות בהתאם לרמת העניין שלך ולגודל הקהל. הזמן הממוצע לביקור, הוא כשעה עד שעתיים. עם זאת, אם תבחרו לקחת סיור מודרך או לבקר באתרים סמוכים אחרים כמו הפורום הרומי וגבעת פאלאטין, זה כנראה ייקח קצת יותר זמן.

האם ניתן לבקר בקולוסיאום בלילה?

הקולוסיאום מציע כניסה לילית בתקופות מסוימות של השנה. פתיחות ערב מיוחדות אלו מאפשרות למבקרים לחוות את הקולוסיאום באווירה שונה, עם תאורה המעצימה את היופי הארכיטקטוני של המקום. כניסה לילית מצריכים כרטיסים נפרדים אותם ניתן לרכוש באמצעות האתר הבא.

האם יש מדריכי אודיו זמינים בקולוסיאום?

מדריכי אודיו זמינים להשכרה בקולוסיאום. מדריכים אלה מספקים פרשנות מוקלטת מראש במספר שפות, ומציעים מידע מפורט על ההיסטוריה, הארכיטקטורה והמשמעות של הקולוסיאום וחלקיו השונים.

האם ניתן לגשת למפלסים העליונים של הקולוסיאום?

הגישה למפלסים העליונים של הקולוסיאום מוגבלת למבקרים עקב עבודות שיקום מתמשכות וחששות בטיחותיים.

האם יש הגבלה על מספר המבקרים המותר בתוך הקולוסיאום?

לקולוסיאום יש מגבלת קיבולת מקסימלית כדי להבטיח את הבטיחות והנוחות של המבקרים. בזמני שיא, ייתכנו תורים או הגבלות בכניסה לניהול זרימת הקהל. רצוי להזמין כרטיסים מראש ולהגיע מוקדם כדי למנוע זמני המתנה ארוכים.

האם יש מקומות לאכול או לשתות ליד הקולוסיאום?

ישנם כמה בתי קפה, מסעדות ומזני חטיפים הממוקמים ליד הקולוסיאום.

האם ניתן יכול לראות חפצים מקוריים בתוך הקולוסיאום?

הקולוסיאום אינו מכיל חפצים מקוריים רבים. עם זאת, ישנם כמה לוחות ותצוגות מידע המספקים תובנה לגבי המשחקים הרומיים העתיקים ומבנה האמפיתיאטרון.

האם ניתן להביא ילדים לקולוסיאום?

בהחלט, ילדים מוזמנים לבקר בקולוסיאום. זו יכולה להיות חוויה מלמדת ומרגשת עבורם. עם זאת, רצוי לפקוח עין על ילדים צעירים יותר, שכן האתר עלול להיות עמוס ויש משטחים ומדרגות לא אחידות.