הקולוסיאום ברומא

המדריך השלם לביקור בקולוסיאום הידוע והמבוקש של רומא!

איך תוכלו לעקוף את התורים הארוכים בקופות הכרטיסים לקולוסיאום ברומא?

הקולוסיאום הוא לב ליבו של כל טיול ברומא. שיא הפאר של האימפריה הגדולה והמפוארת שהתקיימה מאות שנים בהיסטוריה. אי אפשר להגיע לרומא מבלי לערוך ביקור רציני באתר המרשים הזה.

מדובר באחת האטרקציות הפופולריות ברומא בפרט וברחבי העולם בכלל, ואם לא תגיעו מוכנים עם כרטיסים מראש, מצפה לכם המתנה של שעות בתורים הארוכים, אך בעזרת הזמנת כרטיסים מהאינטרנט, תוכלו לבחור תאריך ושעה מדוייקים וכך תוכלו לדלג על התור ולהיכנס במהירות ישירות לאתר.

הכרטיסים לקולוסיאום כוללים גם גישה חופשית לפורום הרומי המפורסם הממוקם ממול הקולוסיאום, בו נמצא שער טיטוס הידוע, וגם גישה חופשית לגבעת פלטין המרשימה. כך, תוכלו ליהנות גם מהאתרים המרשימים האלו באותו ביקור.

כמו כן, ישנן אפשרויות שונות של כרטיסים לקולוסיאום הכוללים למשל גם כניסה לקומת הקרקע המרתקת בקולוסיאום (Arena) בה היו ממתינים הגלדיאטורים לפני המופע. או כניסה לקומות הגבוהות.

ישנם אתרים רבים המציעים כרטיסים לקולוסיאום באמצעות האינטרנט ולעקוף את התורים. אתר "Tiqets" למשל, הנחשב לאחד האתרים הפופולריים ביותר בקרב המטיילים הישראלים, מציע כרטיסים אונליין לותיקן ומציע גם אפשרות להוריד את הכרטיסים ישירות לטלפון הנייד מבלי הצורך להדפיס את הכרטיסים.

מה חשוב לוודא לפני שרוכשים כרטיסים לקולוסיאום?

חשוב לוודא שהכרטיסים מציעים כניסה ישירה לקולוסיאום ללא המתנה בתור (Skip the Line).

כדאי לשקול גם לרכוש את הכרטיס Roma Tourist Card שמקנה כניסה בכרטיס אחד לכל האטרקציות הידועות ביותר ברומא (כולל הקולוסיאום והוותיקן). אם תבחרו ללכת לכמה אטרקציות ברומא, הכרטיס יחסוך לכם לא מעט.

מטיילים רבים בוחרים פעמים רבות לרכוש כרטיסים הכוללים כניסה לקומת הארנה (Arena). זוהי הקומה ממנה היו יוצאים הגלדיאטורים לקרבות המפורסמים.

אחד הדרכים המבוקשות ביותר לבקר בקולוסיאום בקרב המטיילים הרבים, הוא באמצעות סיור מודרך של מדריך מקצועי הכולל גם גישה לקומת האנדרגראונד המרשימה של הקולוסיאום.

וודאו שהכרטיסים כוללים כניסה לפורום הרומי ולגבעת פלטין. מומלץ לרכוש כרטיסים דיגיטליים וכך אין צורך להדפיס את הכרטיסים. פשוט מציגים את הסמארטפון בכניסה ונכנסים.

הקולוסיאום

הקולוסיאום הוא אמפיתיאטרון עגלגל, הבנוי מבטון ואבן, שנמצא במרכז רומא, שבאיטליה. זהו האמפיתיאטרון הגדול ביותר שנבנה אי פעם, ונחשב בימיו וגם כיום לאחת מהיצירות הגדולות של ההנדסה והאדריכלות הרומית.

על פי הערכות, מספר הצופים המרבי בקולוסיאום היה בין 40,000 ל-70,000, והוא שימש לתחרויות גלדיאטורים ותצוגות קרב כגון קרבות ימיים, מסעות ציד, הוצאות להורג, שחזורי קרב היסטוריים ודרמות מיתולוגיות. המבנה חדל לשמש כמוקד בידור בראשית ימי הביניים ונעשו בו שימושים שונים כגון: דיור, סדנאות, מסדרים דתיים, מבצר, מחצבה ועוד.

Privacy Preference Center