Jak můžete přeskočit ty dlouhé řady u pokladen při vstupu do Gaudího skvostu nesoucí název Casa Mila?

Gaudího úžasná Casa Mila, které se také říká La Pedrera, je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Barceloně a představuje slavného katalánského architekta Antona Gaudího na vrcholu jeho kariéry. Tato budova byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Při návštěvě Casa Milà najdete uvnitř zajímavé muzeum, rekonstrukci bytu z raného 20. století (El Pis de la Pedrera), výstavu Gaudího díla v podkroví a na střešní terase najdete krásný panoramatický výhled na Barcelonu.

Jde o jedno nejrušnějších míst v Barceloně, a pokud nechcete čekat dlouhé hodiny ve frontách u pokladen, doporučujeme vám zarezervovat lístky online na přesné datum a čas, díky tomu se vyhnete dlouhým frontám u pokladen.

Na internetu je plno stránek, které nabízí vstupenky s přeskočením fronty do Casa Mila. Například stránka „Tiqets“ je u českých turistů považována za jednu z nejpopulárnějších. Nabízí online vstupenky do Casa Mila a nabízí také možnost stažení vstupenek přímo do mobilního telefonu bez nutnosti si vstupenky tisknout.

Co byste před nákupem vstupenek do Casa Mila měli vědět?

Casa Milà neboli La Pedrera je budova známého architekta Antonia Gaudího v Barceloně ve Španělsku. Stavěla se od roku 1906 až do roku 1910. Nachází se na Paseig de Gracia. Secesní stavba s prvky španělské gotiky a baroka byla zapsána v roce 1984 k dalším Gaudího dílům na seznam světového dědictví UNESCO.

V současné době ve vlastnictví Fundació Catalunya-La Pedrera. V prvním patře jsou veřejně přístupné dva byty, zařízené původním nábytkem. Uvnitř budovy se nachází též malé muzeum, kde si můžeme prohlédnout všechny mistrovy výtvory. Kromě modelů budov doprovázených fotografiemi jsou tu i obrazové záznamy z umělcova života. Přístupná je i členitá terasa na střeše s bizarními komíny a vyhlídkami do širokého okolí. Budova slouží také jako kulturní centrum s kavárnou a kromě komentovaných prohlídek se zde konají různé přednášky, besedy, koncerty, promítání filmů a jiné kulturní akce.