Jak můžete přeskočit ty dlouhé řady u pokladen k slavné da Vinciho malbě Poslední večeře v milánském kostele Santa Maria delle Grazie?

Jedna z milánských nejpopulárnějších turistických atrakcí je da Vinciho malba Poslední večeře v kostele Santa Maria delle Grazie. Jde o jedno z nejslavnějších děl Leonarda da Vinciho a o jednu z nejslavnějších nástěnných maleb na světě.

Kostel se nachází v Miláně a je považován za velkolepou budovu, která patří k tomu nejkrásnějšímu z celého města. Kostel byl během druhé světové války vážně poškozen britským a americkým bombardováním, ale da Vinciho malba zůstala překvapivě prakticky nepoškozena. Dnes jde o jednu z hlavních turistických atrakcí v Miláně.

Jde o jedno z nejrušnějších míst v Miláně, takže pokud nechcete čekat dlouhé hodiny ve frontách u pokladen, doporučujeme vám si zarezervovat online speciální vstupenky, které zahrnují prohlídku s průvodcem a možnost přeskočit frontu. Jde o doporučovaný a nejlepší způsob, jak se dostat dovnitř této populární památky.

Existuje plno webových stránek, které nabízí tuto speciální vstupenku s průvodcem a možností přeskočit frontu, ale doporučuje se vyhledat online vstupenku, která nabízí možnost stáhnutí přímo do mobilního telefonu, bez nutnosti si vstupenku tisknout. Hodí se také, když má stránka dobrou zákaznickou podporu.

Co byste před nákupem vstupenek na Poslední večeři v Miláně měli vědět?

* Protože jde o velmi populární atrakci, doporučuje se si zakoupit speciální vstupenky online, které nabízí rychlý vstup (přeskočení fronty). Díky tomu si ušetříte dlouhé a vyčerpávající čekání.

* Ve většině případů vstupenky s rychlým vstupem zahrnují také prohlídku s místním průvodcem (obvykle v angličtině). Ujistěte se, že vaše vstupenka také zahrnuje prohlídku s průvodcem.

* Měli byste také vědět, že lidem je povoleno v refektáři s Poslední večeří strávit pouze 15 minut.

* Doporučuje se také zakoupení vstupenky s možností zrušení až 24 hodin před příjezdem, v případě, že byste se nakonec rozhodli památku nenavštívit.

* Digitální vstupenky jsou nejlepší! Díky tomuto typu vstupenek ani nemusíte nic tisknout, prostě u vchodu ukážete svůj telefon s digitálními vstupenkami, a to je vše.

Poslední večeře je nástěnná malba z konce 15. století jejímž autorem je italský umělec Leonardo da Vinci. Malba se nachází v refektáři milánského kostela Santa Maria delle Grazie. Jde o jednu z nejznámějších maleb západního světa.

Z důvodu použité metody, různých environmentálních faktorů a úmyslného poškození, zůstává dnes z původní malby jen málo, a to navzdory četným pokusům o restaurování. Polední restaurování bylo dokončeno v roce 1999.