Koloseum w Rzymie

ak ominąć kolejkę do Koloseum w Rzymie?

Co należy wiedzieć przed zakupem biletów do Koloseum?

* Upewnij się, że Twoje bilety obejmują bezpośredni dostęp do Koloseum bez czekania w kolejce do kasy biletowej.

* Warto również wziąć pod uwagę zakup biletu Roma Pass, który daje dostęp do świetnych zniżek na wiele atrakcji w Rzymie, a także darmowej komunikacji publicznej.

* Upewnij się, że Twoje bilety obejmują darmowy dostęp do Forum Romanum i Palatynu.

*Wysoce zalecane jest zakupienie biletów obejmujących również dostęp do pierwszego i drugiego piętra Koloseum oraz piętra Areny.

* Bilety cyfrowe są najlepsze! Dla takiego typu biletów niepotrzebne jest nawet drukowanie biletu, wystarczy pokazać i zeskanować swój smartphone z biletami cyfrowymi przy wejściu, i tyle.

Jak ominąć te długie kolejki do kas biletowych w Koloseum w Rzymie?

Koloseum stanowi serce każdej wycieczki do Rzymu. Wzniosłość wielkiego i wspaniałego imperium, które istniało przez setki lat historii. Nie można odwiedzić Rzymu bez porządnej wycieczki po tym imponującym Monumencie.

Koloseum to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Rzymie, i wielu zwiedzających odwiedza piwnice areny, a także pierwsze i drugie piętro.

Jest to jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc w Rzymie i jeśli nie chcesz czekać godzinami w kolejce do kasy biletowej, wysoce wskazane jest zarezerwować bilety online na dokładną datę i godzinę, co pozwala ominąć długie kolejki do kasy biletowej.

Istnieje wiele stron oferujących bilety do Koloseum poprzez Internet i bez kolejek. Przykładowo strona "Tiqets" uznawana jest za jedną z najpopularniejszych stron pośród podróżników z Polski. Oferuje ona bilety online do Koloseum, a do tego umożliwia pobieranie biletów bezpośrednio na telefon komórkowy bez konieczności drukowania biletu.

o Koloseum

Koloseum właściwie amfiteatr Flawiuszów amfiteatr w Rzymie, wzniesiony w latach 70-72 do 80 n.e. przez Wespazjana i Tytusa – cesarzy z dynastii Flawiuszów.

Jest to duża, eliptyczna budowla o długości 188 m i szerokości 156 m, obwodzie 524 m, wysokości 48,5 m, z pojemną widownią, która mogła pomieścić od 45 do 50 tysięcy widzów; z galeriami komunikacyjnymi oraz areną z systemem podziemnych korytarzy.