Jak uniknąć kolejki do Ogrodów Keukenhof w Holandii?

Ogrody Keukenhof, znane również jako "Ogród Europy", to największy ogród kwiatowy na świecie, położony 50 minut drogi od Amsterdamu w Holandii.

W ogrodach Keukenhof, 7 milionów cebulek kwiatowych, głównie tulipanów, sadzonych jest każdego roku, rozciągając się na powierzchni 320000 metrów kwadratowych. Ogrody otwarte są dla zwiedzających każdego roku od połowy marca do połowy maja.

Jest to jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc w Holandii i jeśli nie chcesz czekać godzinami w kolejce do kasy biletowej, wysoce wskazane jest zarezerwować bilety online na dokładną datę i godzinę, co pozwala ominąć długie kolejki do kasy biletowej.

Istnieje wiele stron oferujących bilety do Ogrodów Keukenhof poprzez Internet i bez kolejek. Przykładowo strona "Tiqets" uznawana jest za jedną z najpopularniejszych stron pośród podróżników z Polski. Oferuje ona bilety online do Ogrodów Keukenhof, a do tego umożliwia pobieranie biletów bezpośrednio na telefon komórkowy bez konieczności drukowania biletu.

Co należy wiedzieć przed zakupem biletów do Ogrody Keukenhof?

Keukenhof (nid. ogród kuchenny) – ogród i jedna z największych wiosennych atrakcji Holandii, co roku odwiedzana przez setki tysięcy turystów z całego świata. Położony pomiędzy Amsterdamem i Hagą, w miejscowością Lisse, ogród rozciąga się na obszarze 32 ha i rozkwita wiosną ponad 7 milionami kwiatów cebulowych tulipanów, hiacyntów, krokusów, narcyzów.

Jest największym ogrodem z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie, które są tu wysadzane ręcznie. W ciągu 64 lat ogród odwiedziło 50 milionów turystów z wszystkich zakątków naszego globu.