Jak ominąć te długie kolejki do kas biletowych w Sagrada Familia w Barcelonie?

Sagrada Familia to jedna z najsłynniejszych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Barcelonie. Ten imponujący kościół, majestat twórczości katalońskiego architekta Gaudiego, dumnie góruje nad centrum miasta i przyciąga miliony turystów każdego roku.

W tym imponującym budynku znaleźć możesz muzeum poświęcone historii Sagrada Familia od rozpoczęcia budowy aż po dzień dzisiejszy, i prezentujące rozmaite rysunki i modele związane z jego projektem. Wielu turystów decyduje się również wspiąć na szczyt wież kościoła, z których podziwiać mogą spektakularną panoramę Barcelony.

Jest to jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc w Barcelonie i jeśli nie chcesz czekać godzinami w kolejce do kasy biletowej, wysoce wskazane jest zarezerwować bilety online na dokładną datę i godzinę, co pozwala ominąć długie kolejki do kasy biletowej.

Istnieje wiele stron oferujących bilety do Sagrada Familia poprzez Internet i bez kolejek. Przykładowo strona "Tiqets" uznawana jest za jedną z najpopularniejszych stron pośród podróżników z Polski. Oferuje ona bilety online do Sagrada Familia, a do tego umożliwia pobieranie biletów bezpośrednio na telefon komórkowy bez konieczności drukowania biletu.

Co należy wiedzieć przed zakupem biletów do Sagrada Familia?

Sagrada Família – secesyjny kościół w Barcelonie w Katalonii o statusie bazyliki mniejszej, uważany za główne osiągnięcie projektanta Antoniego Gaudíego.

22 lutego 2019 urząd miejski w Barcelonie zatwierdził decyzję o wydaniu pozwolenia na budowę w tym mieście bazyliki Sagrada Familia. Według umowy władze bazyliki w ciągu 10 lat przekażą na rzecz miasta kwotę 36 mln euro. Ostateczną datą ukończenia bazyliki będzie 2026 r., w którym przypada stulecie śmierci głównego architekta świątyni Antoniego Gaudiego