Hollanda'daki muhteşem Keukenhof Bahçelerindeki uzun kuyrukları kolay ve hızlı bir şekilde nasıl atlayabilirsiniz?

Hollanda (Keukenhof) bölgesindeki Keukenhof Bahçeleri, dünyadaki en ünlü ve en inanılmaz turistik yerlerden biridir. Her yıl, sadece iki ay boyunca (bu yıl için bu dönem 21 Mart-10 Mayıs 2020 arasında olacak), bahçeler ziyaretçilere açılıyor ve özellikle de Hollanda'nın ünlü Laleleri başta olmakla milyonlarca çiçekle eşsiz ve renkli bir deneyim sunuyor. Dünyanın her yerinden milyonlarca turist her yıl bu bahçeleri ziyaret ediyor ve bunların arasında Türkiye'den gelen ve bu harika deneyimi kaçırmak istemeyen birçok turist de yer alıyor.

Amsterdam'a arabayla yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan bahçeler, dünyanın en büyük çiçek bahçesi olarak kabul edilmekte ve burada her yıl milyonlarca yeni çiçek dikilmekte. Her tarafı çiçeklerle çevrili bu harika bahçelerde güzel patikalar ve göller bulunuyor. Ayrıca çocuklara yönelik bir eğlence parkı, Kuğu Gölü, besleme alanları ve çocuklu aileler için çeşitli atraksiyon merkezleri bulunmaktadır.

Bu bölge Hollanda'nın en işlek yerlerinden biridir ve yılda sadece iki ay boyunca açık olduğundan, her zaman meşgul ve ziyaretçilerle doludur. Bilet gişelerinde kuyruklar da çok uzun olup bir saat veya daha fazla zaman alabilir. Uzun kuyrukları atlamak için, İnternet üzerinden önceden bilet satın almanız ve zaman kazanmanız önemle tavsiye edilir. Bu, Keukenhof'un biletlerini satın almak için en popüler ve önerilen yoldur.

İnternet üzerinden Keukenhof Bahçeleri'ne bilet sunan birçok web sitesi bulunuyor. Biletlerinizi basma gereksinimi olmayan, dijital biletler sunan, uygun ve kullanılabilir bir destek hizmeti olan, güvenilir ve tanıdık bir site seçmeniz şiddetle tavsiye edilir; böylece tek yapmanız gereken biletinizi girişteki turnikelerde akıllı telefonunuz ile taratmaktır.

Hollanda'daki Keukenhof Bahçelerine bilet satın almadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir?

* Biletinizin gişede kuyruğa girmeye gerek kalmadan Keukenhof Bahçelerine doğrudan erişim sunduğundan emin olun (Kuyruğu Atla).

* Bahçeler 21 Mart 2020'den 10 Mayıs 2020'ye kadar açıktır.

* Birçok gezgin, Rotterdam veya Lahey'den bir servis aracı ve rehberli bir tur da içeren Keukenhof Bahçeleri biletlerinden satın almayı tercih ediyor. Bir sonraki sayfada daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

* Kompleksi stressiz bir şekilde dolaşmaya yeterince zaman kalması için bahçeye mümkün kadar erken varmanız önerilir. Parka varmak oldukça kolaydır ve Amsterdam ve Hollanda'nın her yerinden özel araba veya toplu taşıma araçları ile ulaşılması mümkündür.

* Biletlerinizi yazdırmanıza gerek kalmadan cep telefonunuzla oturum açmanıza izin veren dijital bir bilet satın almanız şiddetle tavsiye edilir (sadece akıllı telefonunuzdaki bileti girişte gösterin ve içeri girin).

Keukenhof, Hollanda'nın Lisse kasabasında bulunan dünyanın en büyük çiçek bahçelerinden biridir. Resmi web sitesine göre, Keukenhof Parkı 32 hektarlık bir alanı kaplıyor ve bahçelere yılda yaklaşık 7 milyon çiçek dikiliyor. Keukenhof en çok lalelerine göre tanınır; ek olarak burada sümbül, nergis, zambak, gül, karanfil ve süsen de sıklıkla görülür.

Keukenhof, Güney Hollanda'da, Haarlem'in güneyinde ve Amsterdam'ın güneybatısında, "Kumul ve Çiçek Soğanı Bölgesi" adlanan bölgesinde yer almaktadır. Keukenhof mart ortasından mayıs ortasına kadar sadece 8 hafta açıktır. Genelde laleleri görmenin en iyi zamanı Nisan ayının ortalarıdır, ancak bu, yıllara göre büyüme mevsimi boyunca değişebilen hava durumuna bağlıdır. 2019'da 1,5 milyon kişi Keukenhof'u ziyaret etti.