Zábavní park Gardaland

Najlepší sprievodca na návštevu zábavného parku Gardaland v Taliansku

Dôležité tipy pred návštevou parku Gardland

* Uistite sa, že vaše vstupenky zahŕňajú vstup do zábavného parku Gardaland Skip-the-line na preskočenie čakania.

* Kočíky pre deti s výškou do 110 cm si môžete požičať za poplatok 5 €.

* Z parku môžete odísť a vrátiť sa, ale pred odchodom musíte ísť k vstupným/výstupným turniketom a požiadať o priepustku "pass stamp".

* Môžete si vybrať medzi kúpou vstupeniek len do parku Gardaland alebo kombinovaných vstupeniek do parku Gardaland + Gardaland SEA LIFE Aquarium.

* Môžete si tiež vybrať medzi jednodňovými alebo dvojdňovými lístkami.

Park Gardland v Taliansku je jedným z najlepších zábavných parkov v Európe a medzi Slovákmi je považovaný za jednu z najobľúbenejších atrakcií cestovania. Park, ktorý sa nachádza v blízkosti jazera Lago di Garda, je považovaný za taliansky "Disneyland" a ponúka viac ako 30 atrakcií, 5 divadiel a show zón, reštaurácie a hotel.

Atrakcie v Gardalande sú špičkové, vrátane 7 horských dráh, 3 vodných atrakcií, 4 temných atrakcií a 3 rovinatých vzrušujúcich atrakcií (nenechajte si ujsť Jumanji tématickú jazdu). Gardaland ponúka aj akvárium (Gardaland Sea Life) a vodný park (LEGOLAND® Water Park).

Gardaland ponúka aj parkoviská, ktoré sa otvárajú hodinu pred otvorením alebo ak cestujete verejnou dopravou, stanica "Peschiera del Garda" je s Gardalandom spojená bezplatným kyvadlovým autobusom (tam a späť) počas dní, keď je park otvorený.

Ide o veľmi obľúbený park, ktorý ročne navštívi viac ako 3 milióny návštevníkov, preto sa odporúča pripraviť si lístky Skip the Line na preskočenie čakania, inak budete musieť čakať v mimoriadne dlhom rade. Ak si nie ste istý dátumom, môžete si vybrať vratné vstupenky, ktoré môžete bezplatne zmeniť až do jedného dňa pred príchodom.

Gardské jazero

Jazero Garda ponúka nespočetné možnosti a aktivity pre turistov. Jeho azúrová voda vás láka na osviežujúce plávanie alebo jazdu na vodnom športovom vybavení. Okrem toho si môžete užívať aj romantické prechádzky po malebných brehoch, kde sa nachádzajú typické talianske dedinky.

Prírodné scenérie, ktoré obklopujú jazero Garda, sú jednoducho ohromujúce. Môžete sa vydať na túru do pohoria Dolomity a obdivovať impozantné vrcholy a údolia. Okrem toho môžete navštíviť aj okolité vinárstva a ochutnať vynikajúce talianske víno.

Najlepšie horské dráhy v parku Gardaland v Taliansku

Oblivion – Legenda: Táto horská dráha je známa svojím strmým zostupom a vyhliadkou z výšky. Spustí vás do temných tunelov a potom strmým zákrutom zrazu spadnete do priepasti. Je to zážitok plný adrenalínu a napätia.

Blue Tornado: Táto dráha je plná zákrut a loopov, ktoré vás nechajú na momenty bez zemského ťažiska. S rýchlymi zákrutami a viacnásobnými prevráteniami vám Blue Tornado poskytne rýchlu a divokú jazdu.

Raptor: Raptor je jedna z najvyšších a najrýchlejších horských dráh v parku Gardaland. Budete sa prekonávať smerom nahor a potom sa nekontrolovateľne spustíte s rýchlosťou blesku. Je to vzrušujúca jazda, ktorá vás prekvapí každou zákrutou.

Shaman: Táto horská dráha vás prevedie do sveta fantázie. Budete jazdiť na tanečných kobercoch a vznášať sa cez oblaky. S kombináciou rýchlosti, otáčania a vizuálnych efektov vás Shaman vezme na nezabudnuteľnú jazdu.

Magic Mountain: Magic Mountain je horská dráha so zaujímavou tematikou a efektmi. Budete sa preháňať cez krajiny plné kúziel a nečakaných prekvapení. Je to skvelá kombinácia zábavy, vzrušenia a fantastických výhľadov.

Tieto horské dráhy v parku Gardaland vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky plné adrenalínu, rýchlosti a vzrušenia. Bez ohľadu na to, ktorú z nich si vyberiete, určite nebudete sklamaní. Pripravte sa na vzlety, zákruty a úžasné jazdy, ktoré vás nadchnú až do posledného momentu.

gardaland