Najlepšie cestovateľské atrakcie v Dubaji

Najľahší a najrýchlejší spôsob, ako sa dostať ku všetkým obľúbeným atrakciám v Dubaji bez čakania v radoch

Vitajte v najlepšom sprievodcovi atrakciami v Dubaji

Dubaj je jedným z najkrajších a najzábavnejších miest na svete a ponúka nekonečné možnosti pre mnohých cestovateľov, ktorí ho každoročne navštívia. Milovníci múzeí nájdu v Dubaji najfascinujúcejšie múzeá v Európe, milovníci architektúry sa budú môcť nadchnúť pôsobivými budovami a rodiny tu nájdu najlepšie parky a atrakcie na svete.

Atrakcie v Dubaji sú medzi cestovateľmi veľmi obľúbené, kvôli čomu sú niekedy veľmi obsadené a čakajú sa na ne dlhé rady (niekedy aj viac ako hodinu). Preto je veľmi vhodné pripraviť sa vopred a zakúpiť si vstupenky online, aby ste mohli skrátiť dlhé čakanie pri vstupe a tiež si rezervovať vstupenky na akúkoľvek atrakciu, ktorú si vyberiete v termíne a čase podľa vášho výberu.

Aby sme vám pomohli spoznať najlepšie a najobľúbenejšie atrakcie v Dubaji a naplánovať si cestu vopred, zhromaždili sme najodporúčanejšie a najobľúbenejšie atrakcie v Dubaji, ktoré sú považované za nevyhnutné "Must-See" so všetkými informáciami, ktoré potrebujete vedieť, ako sú ceny, vstupenky, otváracie hodiny, ako sa tam dostať, recenzie, preskočenie čakania v radoch a mnoho ďalších…

Takže začnime:

Najlepšie turistické atrakcie v Dubaji

Sky Walk Dubai je ocelová konstrukce mezi The Address 'Sky View Towers v Dubaji. Vnější pěší most se nachází v 53. podlaží dvojčat. Spojuje je ve výšce skoro 220 metrů nad zemí. Sky Walk Dubai je důležitou atrakcí pro závisláky na adrenalinu.

Umístěná 200 metrů nad zemí, observatoř Sky Views tě ohromí 25 metrů dlouhou skleněnou terasou, ze které se ti naskytne výjimečný výhled na mrakodrap Burdž Chalífa a celé město. Už cestou nahoru si můžeš vychutnat krásy Dubaje ve skleněném výtahu.

V ceně vstupenky na observatoř Sky Views je jedna jízda na venkovní skleněné skluzavce, která tě sveze z 53. do 52. patra.

Burdž Chalífa je nejvyšší mrakodrap světa. V jeho útrobách se nachází luxusní byty, sídla světoznámých společností a samozřejmě elegantní hotel Armani. Se svou výškou 830 metrů jde nepochybně o zářný důkaz lidské vynalézavosti.

Veřejnosti je přístupné pouze 124., 125. a 148. patro. Určitě si dokážeš představit, že výhled z tohohle majáku pokroku mezi mořem a pouští je naprosto velkolepý. Ze závratných výšek 124. a 125. patra se ti otevře překrásný výhled na Dubaj, který si doslova užiješ na vysoké noze. Tenhle panoramatický výhled z nejvyšší budovy na světě je opravdu životní zážitek.

Dubajský rám je považován za novou tvář Dubaje a drží rekord za největší rám na světě. Nabízí návštěvníkům bezkonkurenční výhled na staré a nové části města. Nachází se poblíž hvězdné brány parku Zabeel v Dubaji.

Věžovitá stavba Dubai Frame je navržena tak, aby propojila bohatou minulost SAE s ještě bohatší současností – a umožnila nám nahlédnout do emirátského dědictví. Vraťte se do doby, kdy byla Dubaj jen skromnou rybářskou vesnicí, a zjistěte, jak se proměnila v dnešní moderní metropoli.

Na úrovni paluby Sky se podívejte na současnou Dubaj s výhledem na "starou Dubaj" na severu a "novou Dubaj" na jihu. Prohlédněte si súky, hotely, paláce a obrovská nákupní centra a zjistěte, který mrakodrap je který, prostřednictvím speciálních interaktivních obrazovek, na kterých se zobrazují informace o architektuře, ekonomice a infrastruktuře.

Muzeum budoucnosti je první atrakcí svého druhu. Unikátní stavba je navržena tak, aby zprostředkovala samotné vnímání budoucnosti, jak si ji představujeme. Zažiješ prostředí, které tě pohltí a fyzicky přenese do světa předpokládané budoucnosti.

Muzeum budoucnosti je zaplněno jedinečnými tématy, které vytvořili přední světoví návrháři. Mimo jiné zkoumá taky budoucnost vesmírného cestování a bydlení, změny klimatu a ekologie, zdraví, wellness a spirituality.

Muzeum sahá do výšky 77 metrů nad zemí a má okamžitě postřehnutelný ikonický exteriér. Je na prvotřídním místě v samém srdci Dubaje, kam se dá snadno dostat.

Dubajská fontána je centrem umělého 30-akrového jezera Burj Khalifa, které přitahuje davy do středu centra Dubaje. Ve své plné kráse je osvětlen 6 600 světly a vylepšen 25 různými barevnými projektory.

Dubajská fontána pořádá každý den velkolepou taneční show vodních pohybů, během níž proudy dosahují výšky až 140 metrů, synchronizované se zvuky hudby a blikajících světel. Jedná se o jednu z největších turistických atrakcí města!

Plavba po tomto jezeře, ve stínu nejvyšší budovy na světě, by byla něco, co si pamatovat, ale být jedním z mála, kdo sleduje jeho oslnivou noční show ze samotného jezera, je na úplně jiné úrovni.

Aquaventure je vodní park v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Najdeš v něm obvyklé vzrušující skluzavky a tobogány, kterými se můžou pochlubit i jiné vodní parky, ale tady potkáš i spoustu mořských živočichů. Pokud hledáš adrenalinový zážitek, tady si přijdeš na své. Můžeš si zaplavat se žraloky, rejnoky nebo delfíny.

Ponoř se do vodního parku Aquaventure v Dubaji a užij si 17 prosluněných hektarů plných adrenalinových vodních zážitků a těch nejextrémnějších skluzavek na světě. Nebo si můžeš odpočinout na nedotčené pláži s bílým pískem, popíjet vychlazený nápoj a užívat si osvěžující mořský vánek.

Dubajské akvárium a podvodní zoo se nachází v nákupním centru Dubai Mall. Je to největší zavěšené akvárium na světě, kde žijí tisíce mořských živočichů z více než 140 druhů. Je také domovem největší sbírky žraloků písečných na světě.

Vydej se na cestu podmořskou říší divů s téměř 33 000 rybami, žraloky, rejnoky a dalšími mořskými tvory, se kterými se můžeš setkat. Začněte s průchozím skleněným tunelem a vydejte se na vodnaté dobrodružství.

Podívejte se blíže na kaleidoskopické barvy a textury mořského života ze skleněného dna – piraně, rejnoci, medúzy a žraloci se potulují téměř 10 miliony litrů vody v dubajském akváriu.

Tady jsi na správném místě, ať už si pod perfektním pouštním safari v Dubaji představuješ cokoliv. Máš na výběr spoustu možností, jak si dobrodružství užít co nejvíc: jízdu na velbloudech, sjíždění dun v terénním autě, výlet na čtyřkolkách, tradiční kulturní zážitky nebo grilování při měsíčním svitu.

Každé dubajské safari je jiné, s různými prvky a tempem, aby byl spokojený každý cestovatel. Pokud hledáš vysokooktanové výlety do písku, najdeš tu spoustu možností, včetně sandboardingu a populárního sjíždění dun v autě. Jestli chceš zažít něco poučného, jsou tu dubajské safari výlety s malováním na obličej henou, návštěvy oázy a pozorování hvězd.

Ski Dubai je opravdu úžasné místo, kde si můžete vychutnat zimní sporty v hořící arabské poušti. Sníh je zde skutečný – v noci ochladí interiér na -6° C a pak produkuje sníh – takže každé ráno je čerstvý prašan! Výsledkem je spousta legrace (ze slunce).

Můžete si vyzkoušet bobování, sáňkování a samozřejmě absurdně zábavný Giant Ball. Tam, kde se doslova dostanete do obří plastové koule a sjíždíte se po mírném svahu, už nikdy nebudete muset žárlit na křečka!

Celý svět najdete uvnitř Global Village Dubai. Fotografujte, co by mohlo být na jiných kontinentech v pavilonech, které vytvářejí globální památky, užijte si 31 tematických parků včetně extrémního vzrušení pro dospělé a pohodové zábavy pro děti a vyzkoušejte své štěstí ve více než 125 arkádových a dovednostních hrách.

K dispozici je také řada přehlídek, které vám vyrazí dech, jako jsou choreografické automobilové honičky a úžasné ohňostroje.

Právě když jste si mysleli, že Dubaj nemůže být lepší, šli a otevřeli největší krytý zábavní park na planetě!

IMG Worlds of Adventure je nejnovější dubajský zábavní park. Atrakce jsou tematicky zaměřeny na dinosaury, superhrdiny a kreslené postavičky. Nachází se ve městě Arábie, podél Sheikh Mohammad Bin Zayed Road.

Prozkoumejte více než 1,5 milionu čtverečních stop a setkejte se se svými oblíbenými postavami z Cartoon Network a Marvel vesmíru. Je zde pět různých zón, všechny plné jízd, přehlídek a dalších věcí, které potěší děti.

Se 130 obsazením a štábem, který nazývá své jedinečné na míru postavené okolí domovem, je La Perle Habtoor City jedinečným zábavním prostorem. Toto divadlo s 1300 sedadly, financované společností Al Habtoor, má bazén s 2,7 miliony litrů vody a to je jen část show.

V tomto skutečně jedinečném zážitku předvádí 65 mimořádně talentovaných herců, akrobatů, kaskadérů a umělců vodní a letecké výkony na jevišti, nad jevištěm a v obrovském bazénu pod jevištěm. Pro ně jsou fyzikální zákony pouhými vodítky.

Dubajská Zázračná zahrada je jedinečná v regionu i ve světě. Díky světovému rekordu Guinnessovy knihy rekordů za nejdelší zeď květin, která kdy byla vyrobena, si můžete být jisti, že tato venkovní destinace bude mít přehlídku jedinečných displejů.

To, co najdete, když navštívíte, bude podléhat ročním obdobím, s každou změnou integrující nové nápady a krásné designy.

Uvnitř 72.000 metrů čtverečních Dubai Miracle Garden budete mít možnost obdivovat více než 150 milionů květin uspořádaných do některých z nejsložitějších displejů, které kdy uvidíte.

Existuje celá řada možností, jak si svůj zážitek v Dubai Marina užít na maximum. Ať už hledáš jednoduchou prohlídku přístavu nebo něco elegantnějšího, můžeš si rezervovat online rychle a snadno.

Nejlepší prohlídky dubajského přístavu budou plout kolem památek, jako je Ain Wheel, The Palm, Atlantis a Burj Al Arab, s možnostmi komentovaných prohlídek, obědových plaveb a dalších.

Pro nezapomenutelný zážitek pod světly jsou připraveny večerní plavby s živou hudbou. Dalo by se vybrat prohlídku na tradiční dhow, nebo zcela netradiční jachtu nebo motorový člun!

Zelená planeta je ohromující hranatá budova na dubajské City Walk. Uvnitř je tento samostatný biodom vlhký a je domovem více než 3000 druhů exotických rostlin a živočichů. Uteč z pouště a putuj mezi listnatými stromy, barevnými ptáky a proudící vodou.

Začněte v baldachýnu, 30-45 metrů nad zemí a uvidíte, co žije na světlé střeše deštného pralesa! Pak prozkoumej lesní podlahu a zaplavenou lesní podlahu, kde žijí ryby, ještěrky a žáby.

AYA je ohromující zážitkový park, který nabízí inovativní přístup k zábavě. To bylo navrženo a implementováno HyperSpace, společnost, která se specializuje na vytváření fyzických parků pro digitální world.The pohlcující zábavní park AYA se nachází v Wafi City Mall.

Park je rozdělen do 12 vesmírných zón, kde si hosté mohou driftovat, hrát si a užívat si pozorování hvězd, procházky v kvetoucích zahradách a překračování nekonečného mostu přes řeku.

Dubajská motýlí zahrada je domovem více než 15 000 motýlů, které pokrývají více než 45 majestátních druhů. Přijďte navštívit chvějící se stvoření, která jsou umístěna v deseti na míru postavených, klimatizovaných kopulích.

Dubajská Motýlí zahrada, kterou vytvořil stejný tým za ohromující dubajskou Zázračnou zahradou – masivní oázou květinové krásy, která se nachází hned vedle, slibuje barevnou oázu naplněnou nejkrásnějšími okřídlenými tvory přírody.

Zahrada o rozloze více než 6673 metrů čtverečních vnitřních a venkovních zahrad, plná tisíců barevných rostlin a květin, zůstává po celý rok pohodlná o teplotě 18-25 stupňů. Je to dokonalé klimaticky řízené prostředí pro všechny – lidi, rostliny i motýly.

Panoramatický výhled na Palm Jumeirah, Arabský záliv a okolí z venkovní terasy a prémiového salonku The View v 52. patře ikonické věže Palm Tower je velkolepým vyhlídkovým místem, kde si můžeš vychutnat drink a ponořit se do futuristické městské oázy Dubaje.

Kromě strhující scenérie vás výstava The View ponoří do příběhu této světově proslulé památky a jejího původu. Výstava View je poctou vizi a kreativitě Palm Jumeirah a nabízí interaktivní akvarijní tunely, oslnivé mapování podlah a další.

LEGOLAND® Dubai je zábavní park pro rodiny s dětmi, který je plný interaktivních jízd, tobogánů, modelů a stavebních zážitků. LEGOLAND® Dubai se nachází na ulici Sheikh Zayed Road mezi Dubají a Abú Dhabí.

Přiveď děti na den plný barevné zábavy do jednoho z nejlepších dubajských rodinných zábavních parků. Dobýt draka na horské dráze dobrodružství přes královský hrad, nebo nechat ty nejmenší jezdit dračí učeň.

Tato směsice vnitřních a venkovních atrakcí zahrnuje šest tematických zemí a oživuje 15 000 modelů LEGO®.

Celodenní výlety z Dubaje nabízejí návštěvníkům příležitost prozkoumat hlavní město Spojených arabských emirátů. S řadou aktivit a atrakcí, mohou návštěvníci zažít bohatou kulturu a historii regionu, včetně ohromující Sheikh Zayed Grand Mosque, Emirates Palace Hotel, a Abu Dhabi Falcon Hospital.

Mezi další oblíbené aktivity patří návštěva zábavních parků na ostrově Yas, pouštní safari nebo pohodová procházka podél Corniche. S pohodlnými možnostmi dopravy a znalými průvodci je návštěva Abu Dhabi nutností pro každého cestovatele do SAE.

MOTIONGATE™ je zbrusu nový dubajský filmový park s 27 jízdami nabitými adrenalinem a 5 různými zónami, které oživují stříbrné plátno.

Vstup do kina v Motiongate™ v Dubaji a objev největší filmový park na Blízkém východě. Motiongate™ Dubai spojuje tři největší světová studia a umožňuje ti bránit New York s Krotiteli duchů, procvičovat si kung-fu s pandou Po a vydat se na pohádkovou cestu se Shrekem a Fionou. S více než 25 jízdami je to vzrušující rodinný den!

Setkej se s hvězdami nejlepších animací na světě, jako je Shrek, Kung Fu Panda a Madagaskar, a vstup do světa Hunger Games s leteckou prohlídkou Panem a Capitol Bullet Train v Lionsgate.

Wild Wadi je vodní park 21. století. Nabízí akry vodních dobrodružství a vzrušující jízdy, které vzdorují gravitaci: Jumeirah Sceirah buduje očekávání, než vás spustí dolů v téměř vertikálním úhlu 70° (nebojte se, vyrovnává se – nakonec!) a WipeOut Flowrider je jednou ze čtyř umělých surfařských stanic na světě (!)

Ale není to jen o vzrušení, existuje spousta způsobů, jak se uklidnit. Mezi jinými, relaxační vlnové bazény a líná řeka, kde si jen drift podél.

Prozkoumej velká města světa svým vlastním tempem s možností hop-on hop-off. S častými odjezdy a příjezdy, neformální vyprávěnou prohlídkou v několika jazycích a pohodlnou dopravou, která zvýrazní všechna hotspoty, je hop-on hop-off tour ideální vstupenkou pro objevování nového města.

Prohlédni si město Dubaj z nového úhlu díky prohlídce Dubaje helikoptérou.

Vzlétni nad tuto třpytivou pouštní oázu s helikoptérou za každou cenu. Leť nad Palmovými ostrovy, dubajským přístavem, mrakodrapem Burdž Chalífa a budovou Ain Dubaj a prohlédni si toto neuvěřitelné město ze vzduchu.

copyrights©

TOC