Najlepšie plavby po rieke Seine

Ako si vybrať najlepšiu plavbu po Seine v Paríži? A čo by ste mali vedieť pred rezerváciou plavby?

Čo by ste mali vedieť pred objednaním plavby po Seine?

* Odporúča sa absolvovať plavbu so sprievodcom. Plavba tak bude zaujímavejšia a príjemnejšia.

* Odporúča sa zakúpiť si plavbu s možnosťou vrátenia vstupeniek. Vďaka tomu môžete plavbu zrušiť bez toho, aby ste museli platiť dodatočné poplatky za stornovanie.

* Odporúča sa vybrať si webovú stránku, ktorá ponúka digitálne lístky. S týmto typom lístkov nemusíte nič tlačiť, ale stačí ich ukázať na mobile.

Aké sú najlepšie plavby po rieke Seine v Paríži a ako si ich môžete rezervovať vopred?

Jednou z najlepších možností, ako spoznať Paríž, je niektorá z vynikajúcich plavieb po Seine, ktorá je hlavnou riekou mesta. Je to jedna z najobľúbenejších aktivít slovenských turistov v Paríži.

V Paríži je pomerne veľa plavieb po Seine, ktoré turistom ponúkajú skvelý zážitok. Jednou z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších je plavba loďou "Bateaux Mouches", ktorá ponúka plavbu trvajúcu približne hodinu a 10 minút a prechádza cez najobľúbenejšie miesta v Paríži, ako je Eiffelova veža, múzeum Louvre a ďalšie.

Na výber je aj plavba po Seine, ktorá kombinuje ďalšie aktivity, napríklad plavbu s drinkami, plavbu s večerou alebo plavbu s prehliadkou so sprievodcom.Takisto môžete nájsť plavby, ktoré spájajú návštevu ďalších atrakcií v Paríži, ako napríklad plavba + Víťazný oblúk, plavba + Versaillské záhrady, plavba + Eiffelova veža alebo plavba + Disneyland v Paríži.

Plavby po Seine sú veľmi obľúbené, preto by ste si mali rezervovať lístky na plavbu čo najskôr, aby ste si rezervovali vhodný dátum a čas. Plavby si môžete vopred rezervovať prostredníctvom internetu na webových stránkach ako "Tiqets" a ďalších.

Seina je rieka v severnom Francúzsku, ktorá je 775 kilometrov dlhá. Názov pochádza z latinského slova Sequana, ktoré vzniklo z galského slova Sicauna. Pramenná oblasť rieky sa nachádza v oblasti náhornej planiny Langers blízko mesta Dijon.

Od miesta prameňa tečie severozápadným smerom k Parížu, ktorým preteká s priemernou vodnatosťou 250 m³/s. Rieka ústi vo francúzskom meste Le Havre do Lamanšského prielivu.