Pompeje, Włochy

Kompletny przewodnik po Pompejach – jednym z najpopularniejszych zabytków archeologicznych na świecie!

Co warto wiedzieć przed podróżą do Pompejów?

* Pompeje znajdują się ok. pół godziny jazdy od Neapolu i około dwóch i pół godziny jazdy od Rzymu.

* Do Pompejów można dotrzeć samodzielnie, ale wielu podróżnych wybiera wycieczkę w obie strony z Neapolu lub Rzymu.

* Wielu podróżnych decyduje się również na zwiedzanie Pompejów z przewodnikiem, które obejmuje wejście na teren obiektu i profesjonalne przewodnictwo trwające około dwóch godzin.

* Zdecydowanie zaleca się zakup biletów z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek i zagwarantować sobie wygodną datę i godzinę.

Pompeje to starożytne rzymskie miasto położone w pobliżu współczesnego Neapolu we Włoszech. Było to dobrze prosperujące i kwitnące miasto, dopóki nie zostało tragicznie zniszczone i pogrzebane pod popiołem wulkanicznym i gruzem podczas erupcji Wezuwiusza w 79 roku n.e.

Zadziwiające przetrwanie ruin miasta, które dzięki popiołowi i pyłowi z erupcji zostały zachowane, sprawiło, że Pompeje to wspaniałe miejsce historyczne i archeologiczne, a także pierwszorzędne miejsce turystyczne, które uważane jest za jedno z najpopularniejszych miejsc we Włoszech.

Zwiedzający mogą zobaczyć ruiny miasta zniszczonego przez gwałtowną erupcję Wezuwiusza 2000 lat temu i zobaczyć pozostałości artefaktów, dzieł sztuki, budynków, a nawet ludzi, którzy zostali zatrzymani w czasie i pogrzebani pod falą przegrzanego popiołu.

Jest to niezwykle popularna atrakcja turystyczna, więc zdecydowanie zaleca się zakup biletów z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek i zapewnić sobie wygodną datę i godzinę. Wielu podróżnych korzysta również z wycieczek, aby zwiedzić ten starożytny archeologiczny skarb z doświadczonym przewodnikiem.

Pompeje

Pompeje, dawniej Pompeja – miasto w regionie dzisiejszej Kampanii we Włoszech zniszczone w czasach cesarstwa rzymskiego przez erupcję Wezuwiusza w 79 roku.

Popiół wulkaniczny utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co daje wgląd w życie starożytnego rzymskiego miasta średniej wielkości. Ruiny Pompejów położone są ok. 20 km na południowy wschód od Neapolu. Erupcja z 79 roku zniszczyła również Herkulanum i Stabie.

Co warto zobaczyć w Pompejach

Jest wiele rzeczy do zobaczenia w starożytnych stanowiskach archeologicznych, jednak najpopularniejsze z nich to

Ciała w Pompejach – Zachowane w stanie zawieszonej animacji prawie 2000 lat później, ciała w Pompejach to niesamowity widok.

Dom Wettiuszów – Willa z niezwykłą kolekcją fresków. Koniecznie trzeba ją zobaczyć podczas wizyty w Pompejach.

Wezuwiusz – Słynny wulkan, który uczynił Pompeje tym, czym są dzisiaj. Istnieje wiele sposobów na odwiedzenie Wezuwiusza, od wycieczek z przewodnikiem po szlaki turystyczne i nie tylko.

Amfiteatr w Pompejach – Jeden z najbardziej okazałych ze wszystkich zakopanych skarbów Pompejów. Jest to jedno z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Pompejach.

pompeii