Nejlepší plavby po Seině

Jak vybrat nejlepší plavby po pařížské řece Seina? A co byste měli před objednáním plavby vědět?

Co byste měli před objednáním plavby po řece Seině vědět?

* Doporučuje se plavba s průvodcem. Vaše plavba tak bude zajímavější a příjemnější.

* Doporučuje se zakoupit plavbu s možností vrácení lístků. Plavbu tak můžete zdarma zrušit.

* Doporučuje se vybrat stránku, která nabízí digitální lístky. S takovým lístkem nemusíte nic tisknout. Bude vám stačit jen váš mobilní telefon.

Jaké plavby po pařížské Seině jsou nejlepší a jak si je můžete rezervovat předem?

Jedním z nejlepších způsobů, jak objevit zákoutí Paříže, je skrze krásné plavby po Seině, která je v tomto úchvatném městě hlavní řekou. Mezi českými turisty jde o jednu z nejpopulárnějších aktivit v Paříži.

Skvělý zážitek turistům Paříže nabídne hned několik plaveb po Seině. Jednou z těch nejpopulárnějších a nejvyhledávanějších je plavba „Bateaux Mouches“, která nabízí zhruba hodinu a deset minut dlouhou plavbu. Na této plavbě se dostanete k většině populárních památek, jako jsou Eiffelova věž, muzeum Louvre a další.

Můžete si také vybrat možnost plavby po Seině, která nabízí i další aktivity jako jsou plavba s nápoji, plavba s večeří nebo plavba, jejíž součástí je i prohlídka s průvodcem.

Najdete také plavby, které kombinují návštěvy dalších atrakcí Paříže, jako jsou plavba + vítězný oblouk v Paříži, plavba + Versailleské zahrady, plavba + Eiffelova věž nebo plavba + pařížský Disneyland.
Plavby po Seině jsou velmi populární, proto byste si měli zarezervovat lístky na plavbu co nejdříve dopředu, abyste vychytali vhodné datum a čas. Plavby je možné rezervovat předem přes internet na stránkách jako je „Tiqets“ a další.

Seina je řeka v severní Francii, dlouhá 775 km. Plocha povodí měří 79 000 km², z čehož 40 km² leží v Belgii. Název pochází z latinského slova Sequana, které vzniklo z galského slova Sicauna, zastaralé české exonymum je Sekvana.

Pramenná oblast řeky se nachází v jižní části náhorní planiny Langers poblíž města Dijon. Od místa pramenu teče v široké dolině severozápadním směrem přes Pařížskou pánev k Paříži, kterou protéká v délce 50 km a především pod ní je koryto členité.