Pompeje, Itálie

Kompletní průvodce návštěvou Pompejí – jednoho z nejikoničtějších archeologických nalezišť na světě!

Co potřebujete před plánováním cesty do Pompejí vědět?

* Pompeje se nachází asi hodinu a půl od Neapole a zhruba dvě a půl hodiny jízdy autem od Říma.

* Na místo se můžete dostat po své trase, ale mnoho cestovatelů využívá zpáteční cesty do Pompejí z Neapole nebo Říma.

* Mnoho cestovatelů také v Pompejích volí prohlídku s průvodcem, ve které je zahrnut vstup na naleziště a prohlídka s odborným komentářem, která trvá zhruba dvě hodiny.

* Doporučuje si koupit vstupenky předem a vyhnout se tak dlouhým frontám. Můžete si tak být jistí, že budete moci jít ve stanovený den a čas dovnitř.

Pompeje byly starověkým římským městem, které se nacházelo u dnešní italské Neapole. Šlo o prosperující město, dokud nebylo zničeno a pohřbeno pod sopečným popelem a troskami během erupce Vesuvu v roce 79.

Popel a prach z erupce se postaraly o dechberoucí zachování zřícenin města. Pompeje jsou dnes úžasným historickým a archeologickým místem i prvotřídní turistickou destinací, která dnes v Itálii patří k vůbec těm nejpopulárnějším.

Návštěvníci mohou objevovat starověké ruiny města zničeného náhlou erupcí Vesuvu před skoro 2000 lety. Dnes jsou na místě vidět zbytky artefaktů, uměleckých děl, budov i lidí, kteří byli „zmrazeni“ v čase a pohřbeni pod vlnou horkého popela.

Jde o extrémně populární turistickou atrakci, proto se doporučuje si koupit vstupenky předem a vyhnout se tak dlouhým frontám. Můžete si tak být jistí, že budete moci jít ve stanovený den a čas dovnitř. Mnoho cestovatelů se také rozhodne pro prohlídku s průvodcem, který jim pomůže prohloubit zážitek i znalosti z tohoto starobylého divu.

Pompeje

Pompeje byly starověké město v oblasti metropolitního města Neapole. Staly se jedním ze starořímských měst v Neapolském zálivu v císařské provincii Italia, která byla roku 79 našeho letopočtu zničena erupcí sopky Vesuv.

V roce 1997 byly Pompeje zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Nedaleko trosek starověkých Pompejí se nachází současné město Pompei.

Populární věci v Pompejích

Na tomto ikonickém archeologickém nalezišti najdete plno věcí, ale mezi těmi nejpopulárnějšími najdete tyto

Těla v Pompejích – Zachovaná těla stará skoro 2000 let. Jde skutečně o dechberoucí pohled.

Dům Vettiů – Vila s pozoruhodnou sbírkou fresek. Určitě nutnost při návštěvě Pompejí.

Vesuv – slavná sopka, která má zkázu Pompejí na svědomí. Vesuv můžete navštívit hned několika způsoby. Můžete zvolit prohlídku s průvodcem nebo vyrazit sólo na turistickou stezku, ale možností je více.

Amfiteátr v Pompejích – Jeden z nejvelkolepějších pokladů, které byly v Pompejích pohřbeny. Pokud jste v Pompejích, tak tohle je nutnost.

pompeii