Paříž s dětmi

Co dělat v Paříži s dětmi – Nejlepší atrakce!

Vítejte v kompletním průvodci Cestou do Paříže s dětmi!

Paříž je skvělé město pro rodiny a nabízí celou řadu atrakcí pro rodiny s dětmi, od muzeí vhodných pro rodiny, přes ikonické atrakce až po jeden z největších a nejznámějších zábavních parků na světě.

V tomto průvodci jsme pro vás sestavili nejoblíbenější atrakce pro děti v Paříži se všemi podrobnostmi, které potřebujete vědět, jako jsou trasy, provozní doba, ceny, vstupenky a užitečné tipy. Tak pojďme na to.

Nejlepší a nejoblíbenější atrakce v Paříži pro rodiny a děti!

Pařížský Disneyland je nejznámější atrakcí pro rodiny v Paříži. Jen stěží najdete rodinu s dětmi, která by přijela do Paříže a nestrávila alespoň jeden den návštěvou největšího a nejoblíbenějšího zábavního parku v Evropě.

Vzhledem k tomu, že se jedná o obrovský park obsahující 2 různé parky a mnoho zařízení, je velmi doporučeno si návštěvu parku dobře naplánovat. Pařížský Disneyland je od Paříže vzdálený asi 40 minut jízdy, můžete se ale ubytovat i v některém z okolních hotelů.

Je to jedno z nejvyhledávanějších míst v Evropě a pokladny jsou vždy plné dlouhých a nekonečných front. Proto se důrazně doporučuje zakoupit si vstupenky předem a vyhnout se dlouhým frontám. Základní vstupenky zahrnují vstup do jednoho ze dvou parků, ale můžete si koupit i vstupenky do obou parků dohromady. Veškeré podrobnosti najdete zde.

Pařížský Disneyland není jediným parkem ve Francii. Ve Francii je další obrovský zábavní park druhý největší v zemi – a také nabízí řadu zařízení, komplexů a různých aktivit pro celou rodinu a pro děti všech věkových kategorií.

Jedná se o Park Asterix a nachází se půl hodiny jízdy od Paříže. Dostanete se tam snadno veřejnou dopravou nebo pomocí kombinované jízdenky, která zahrnuje vstup do parku a dopravu soukromým autobusem organizovaným z centra Paříže a zpět.

Je to vynikající park, který nabízí vynikající zázemí a získal velmi dobré recenze od cestovatelů a rodin, které tam již nějaký čas strávily. Více podrobností najdete zde.

Nejlepším začátkem pro každý rodinný výlet do Paříže je udělat si ráno plavbu po Seině a poznat tak Paříž zábavnou a klidnou formou.

  Existuje několik druhů plaveb, které si lze objednat (základní plavba trvá asi hodinu a existuje také plavba, která zahrnuje jídlo).

Nejoblíbenější společností, která provozuje plavbu po Seině, je společnost „Bateaux Mouches“. U nich si můžete objednat všechny typy plaveb a rezervovat si je předem (velmi doporučeno).

No, nemůžete být v Paříži, aniž byste samozřejmě nevyšli na slavnou Eiffelovu věž a nepodívali se na jednu z jejích vyhlídek, zvláště pokud jste s dětmi. Bude to zážitek, na který budete vzpomínat po mnoho let.

Z věže je několik typů výhledů, i když nejlepší ze všech je z nejvyššího patra. Je důležité zakoupit vstupenky online předem, abyste si rezervovali volné datum a čas a vyhnuli se velkým frontám u vchodu.

Dalším cílem, který je považován za „nezbytnost“ při každé návštěvě Paříže, je impozantní Versailleský palác a nádherné zahrady, které jej obklopují.

Jedná se o jeden z nejpůsobivějších a nejnavštěvovanějších paláců na světě a je také považován za velmi oblíbenou atrakci pro rodiny s dětmi.

Existují různé typy vstupenek – a i v tomto případě se také doporučuje zakoupit je předem online. Můžete to udělat například zde.

Přestože se nejedná o „klasickou“ atrakci pro děti, muzeum Louvre je jedním z nejvýznamnějších a nejúžasnějších muzeí na světě a mnoho rodin se rozhodne strávit v tomto fascinujícím muzeu půl dne nebo alespoň dobrých pár hodin.

V celém muzeu najdou děti spoustu zajímavých předmětů. Louvre je také místo známé svými dlouhými frontami, takže se velmi vyplatí pořídit si lístky předem a ušetřit tak drahocenný čas.

Stejně jako v mnoha městech světa i v Paříži najdete úžasné akvárium. Nachází se nedaleko Eiffelovy věže a v Paříži je považováno za velmi oblíbenou atrakci pro rodiny s dětmi. Můžete se projít průhlednými tunely a podívat se na tisíce různých mořských tvorů.

Garvinovo muzeum je okouzlující muzeum voskových figurín, které se svým stylem podobá Madame Tussauds a podle mnoha lidí na TripAdvisoru ještě lepší. Toto muzeum také má voskové figuríny celebrit, jako je Donald Trump, Katy Perry, Mozart a další. Muzeum je umístěné v centru města a je velmi snadné se tam dostat.

Pařížská zoologická zahrada je velká a velmi dobře zpracovaná zoologická zahrada nacházející se ve Vincennesově lese v Paříži (asi 20 minut jízdy od centra) a je považována za vynikající místo. Velmi doporučujeme zejména pro rodiny s dětmi. Pokud máte volný čas, neváhejte.

Jednou z nových atrakcí, která se stala oblíbenou zejména mezi rodinami s dětmi, je Generali – let balónem v Paříži. Je to největší balón světa ve výšce 150 metrů a nabízí opojný panoramatický výhled na celou Paříž. Upoutaný balón plněný heliem se zvedne přímo nahoru, a pak zůstane ve vodorovné pozici, zatímco si budete užívat 360º panoramata Města světel.

Turistický autobus Hop-on Hop-off je skvělý a zábavný způsob, jak si užít Paříž s dětmi. Autobus jezdí po centru města a zastavuje na daných zastávkách, abyste mohli volně a bez omezení nastupovat a vystupovat. Ušetříte si tak i komplikace při cestování hromadnou dopravou a snadno se dostanete do všech oblíbených oblastí Paříže.

Jednou z nevýhod výhledu z Eiffelovy věže je, že nevidíte samotnou Eiffelovu věž… K překonání této překážky se mnozí rozhodnou jít na vysokou a slavnou věž Montparnasse v Paříži, aby získali úžasných 360 stupňů výhledu na Paříž, včetně nádherného výhledu na Eiffelovu věž. Připravte si chytré telefony. Toto je místo, kde můžete pořizovat ta nejlepší selfie.

Pěknou a velmi oblíbenou atrakcí pro rodiny s dětmi v Paříži je muzeum čokolády umístěné v centru města. Nabízí kompletní zážitek, který vysvětluje historii čokolády, způsob přípravy, a také nabízí dárky pro děti na konec návštěvy. Místu můžete věnovat jednu až dvě hodiny. Více informací naleznete zde.

Muzeum Paradox v Paříži je nové muzeum, které bylo otevřeno velmi nedávno a je jednou z nejoblíbenějších atrakcí pro rodiny a děti. Jedná se o muzeum ve stylu Muzea iluzí, které nabízí speciální a klamavé ukázky. Muzeum zatím získává dobré recenze online a je považováno za velmi oblíbené. Vstupenky je vhodné objednat předem (přednostní vstup), abyste si rezervovali termín a ušetřili fronty na pokladnách.

Dalším skvělým zážitkem, který se dětem v Paříži doporučuje, je virtuální prohlídka FlyView Paris, která nabízí „let“ pařížským nebem pomocí technologie virtuální reality, kde si můžete projít a podívat se na vrcholy Paříže a všechny slavné památky města. Prohlídka se nachází v centru Paříže a zážitek trvá asi 15 minut, celkem pak asi 35 minut.

Když se budete procházet po Champs-Elysées, zvažte, stejně jako mnoho jiných rodin, vyjít na nádherný výhled na střechu slavného pařížského Vítězného oblouku, který je považován za jednu z nejznámějších památek města. Je dobré zakoupit si vstupenky přes internet, abyste se vyhnuli frontám a vstoupit bez čekání ve frontě na pokladnách.

Stadion Stade de France je oficiálním stadionem francouzského národního fotbalového týmu a kromě toho, že je domovem velkých zápasů a mezinárodních hudebních koncertů, je také oblíbenou turistickou atrakcí v Paříži a nabízí návštěvníkům rozsáhlou prohlídku zákulisí stadionu a muzeum. Toto je velmi zajímavé místo. Nenechte si ho ujít.

Vodní park Aquaboulevard v Paříži je největším vodním parkem v Paříži a jednou z nejoblíbenějších atrakcí mezi rodinami s dětmi v Paříži. Jedná se z velké části o krytý aquapark (je zde také zázemí a venkovní bazény otevřené pouze v létě) nacházející se přímo v srdci Paříže, takže je velmi snadné se tam dostat a není potřeba žádná speciální doprava.

TOC

copyrights ©