Jak můžete přeskočit dlouhé fronty a rychle vstoupit do populární Eiffelovy věže v Paříži?

Eiffelova věž je jednou z nejslavnějších památek v Paříži a zároveň celého světa. Není tak divu, že je mezi cestovateli v Paříži považována za nejpopulárnější turistickou atrakci. Věž již sice není nejvyšší budovou světa, jakou dřív bývala, ale stále jde o skvělou památku a výhled z ní je opravdu úžasný. Návštěva Eiffelovy věže je pro každého turistu opravdu úžasným a doporučovaným zážitkem.

Vstoupit do věže můžete několika různými způsoby a návštěvníci si mohou vybrat mezi druhým patrem a posledním patrem (vrchol) nebo mezi schody a výtahem.

Je důležité vědět, že jde o jedno z nejrušnějších míst v Paříži a vstup do věže je tak po celý den a po celý rok přeplněn turisty. Vystát frontu u vchodu do Eiffelovky vám může zabrat i několik hodin, nejlepším způsobem, jak se vyhnout čekání, je zakoupit si vstupenky, které zahrnují prohlídku věže s průvodcem. Součástí tohoto lístku je kromě jiného i prioritní vstup.

Na internetu najdete plno webových stránek, které nabízí vstupenky do Eiffelovy věže. Doporučuje se hledat online vstupenky, které nabízí možnost stažení do mobilního telefonu bez nutnosti si vstupenky tisknout.

Co byste před nákupem vstupenek do Eiffelovy věže měli vědět?

* Ani při nákupu vstupenek online se nevyhnete u Eiffelovy věže dlouhému čekání. Nejlepším způsobem, jak přeskočit dlouhé fronty, je zakoupit si vstupenky s průvodcem, které vám umožní rychlý vstup (Priority Entrance).

* Pokud hledáte nejlevnější vstupenky do Eiffelovy věže, mrkněte se na vstupenky do druhého patra s přístupem pomocí schodů.

* Do vrchního patra (vrchol) se dostanete pouze pomocí výtahu. Vstup do tohoto výtahu také vyžaduje čekat v další frontě.

* Během nejrušnější sezóny se vstupenky rychle vyprodávají, proto se doporučuje zakoupit si vstupenky dostatečně předem.

* Často se také doporučuje vyrazit na Eiffelovu věž v noci, kdy se před vámi otevře krásný výhled na noční Paříž.

* Doporučuje se zakoupit si digitální vstupenky, které vám umožní si vstupenku stáhnout do telefonu bez nutnosti si cokoli tisknout. U vchodu jednoduše ukážete svůj telefon a je to!

Eiffelova věž je ocelová věž v Paříži, v současnosti nejznámější pařížská dominanta. Byla postavena v letech 1887 až 1889 a až do roku 1930, kdy byl dostavěn Chrysler Building, byla s výškou 300,65 metrů,kdysi nejvyšší stavbou světa. Dnes měří včetně antény na vrcholu 324 metrů. Je pojmenována po svém konstruktérovi Gustavu Eiffelovi.

Pařížané tuto stavbu nejprve nenáviděli a označovali ji za trn v oku. V současnosti je věž významným turistickým cílem, na nějž jsou Pařížané hrdí a který ročně navštíví asi 7 milionů lidí z celého světa. Věž byla předlohou mnoha imitací, například i pro Petřínskou rozhlednu či Blackpool Tower.