Lisabonské akvárium

Průvodce návštěvou oblíbeného lisabonského oceanária - jednoho z největších akvárií na světě!

Co uvidíte v lisabonském oceanáriu? Jak se sem dostanete a jakou má otevírací dobu? Jaké jsou ceny vstupenek? Jak se vyhnete dlouhým frontám u vchodu? A co si o něm myslí cestovatelé? Zde je nejlepší průvodce po lisabonské atrakci číslo 1!

Lisabonské akvárium, nazývané také původním názvem "Lisabonské oceanárium", mnozí turisté považují za atrakci číslo jedna v Lisabonu. Na serveru TripAdvisor se řadí na první místo mezi více než 800 různými atrakcemi v hlavním městě Portugalska.

Veřejnosti bylo akvárium otevřeno v roce 1998 a je považováno za jedno z největších a nejmodernějších akvárií na světě. Plocha akvária je asi 15 000 metrů čtverečních a žije v něm asi 8 000 živočichů ze 450 různých druhů.

Tato atrakce patří k nejoblíbenějším v Lisabonu a měli byste se na ni náležitě připravit. V níže uvedeném průvodci vám ukážu vše, co byste měli vědět před návštěvou tohoto vynikajícího akvária, včetně důležitých rad, které byste měli znát, cen vstupenek, obcházení front, jak se tam dostat a mnoho dalšího. Takže aniž bychom ztráceli čas, pojďme začít.

Co v lisabonském akváriu můžete vidět a dělat?

V lisabonském akváriu si můžete vychutnat úchvatné zážitky s rozmanitým mořským životem. Na ploše 1 000 m2 (11 000 čtverečních stop) si návštěvníci mohou prohlédnout nádrž se žraloky, rejnoky, barakudami, skupinery a dalšími živočichy. Zajímavostí je impozantní slunéčko!

Kromě centrální nádrže jsou zde čtyři různá stanoviště: Severoatlantické pobřeží, pobřežní linie Antarktidy, chaluhové lesy mírného Pacifiku a tropické indické korálové útesy. Tyto biotopy se vyznačují svou původní flórou a faunou a jsou plynule propojeny s centrální nádrží.

Lisabonské oceanárium je proslulé chovem slunéček, vorvaňů a mořských vyder, což poskytuje jedinečnou příležitost tyto tvory pozorovat. Navíc dočasná výstava nazvaná "Lesy pod vodou" od Takashiho Amana představuje tropické sladkovodní akvárium s bujnými vodními rostlinami, které je atrakcí, kterou musíte vidět.

Vstupenky do oceanária v Lisabonu - kolik stojí vstupenky? Kde je můžete koupit? A jak se vyhnout dlouhým frontám?

Vstupenka do lisabonského akvária stojí přibližně 25 eur pro dospělého (nad 13 let) a 15 eur pro dítě od 3 do 12 let (děti do 3 let za vstupenku neplatí). V ceně vstupenky je zahrnut vstup do akvária a vstup do stálých i dočasných expozic.

Je důležité si uvědomit, že se jedná o velmi oblíbenou atrakci v Lisabonu, a proto doporučujeme zakoupit vstupenky předem, abyste si rezervovali vhodný termín a vyhnuli se dlouhým frontám u pokladen.

Existuje několik internetových stránek, kde si můžete zakoupit vstupenky do lisabonského akvária přes internet. Oblíbená je například webová stránka "Tiqets", která na této stránce nabízí možnost pohodlného stažení vstupenek přímo do mobilního telefonu, čímž odpadá nutnost jejich tisku. Jednoduše se prokážete vstupenkami ze svého chytrého telefonu na trase pro online vstupenky, abyste se vyhnuli běžné frontě.

K dostání jsou také speciální vstupenky, které zahrnují soukromou prohlídku lisabonského akvária. Prohlídka trvá přibližně dvě hodiny a 15 minut a zahrnuje prohlídku s odborným průvodcem jménem akvária. Podrobnější informace o této prohlídce naleznete zde. Druhou doporučenou a oblíbenou stránkou, kde můžete najít všechny typy vstupenek do lisabonského akvária v předprodeji, je stránka "Getyourguide" na na další stránce.

Mimo to zde najdete také kombinované vstupenky do akvária spolu s dalšími atrakcemi v Lisabonu se slevou, jako jsou vstupenky do lisabonského akvária + lisabonská lanovka (na další stránce vstupenky do akvária + lisabonská zoo (na další stránce) nebo vstupenky do akvária + klášter svatého Hieronyma (na další stránce).

Všechny varianty vstupů do lisabonského akvária

Jak se se sem dostanete?

Lisabonské akvárium se nachází v lisabonské čtvrti Parque das Nações a nejbližší stanice metra je Oriente na červené lince. Od stanice metra dojdete k akváriu asi za 8 minut.

Všechny možnosti, jak se tam dostat, najdete zde:

Metro: červená linka do Oriente

Autobus: linky 5, 25, 28, 44, 708, 750, 759, 782 nebo 794 do Oriente.

Vlak: Alfa Pendular a Intercity, meziregionální a regionální vlaky a linka Azambuja (Lisabon-Azambuja).

Všechny jízdenky na lisabonskou veřejnou dopravu si můžete zakoupit zde.

Pracovní doba

Otvírací doba lisabonského akvária je každý den od 10:00 do 20:00.

Rady a recenze pro návštěvníky lisabonského akvária

  • "Akvárium je úžasné! Je tu obrovské množství ryb a dalších mořských tvorů. Moc mě zaujal obrovský podvodní tunel, který prochází nádrží s rybami. Nevšední zážitek a vřele doporučuji".
  • " S dětmi jsme v akváriu strávili dlouhé hodiny. V akváriu jsou prostory vhodné pro všechny věkové kategorie a aktivity pro děti. Naše děti nechtěly odejít!".
  • " Lokalita a design akvária jsou velmi krásné a promyšlené. Uviděli jsme druhy mořských živočichů, které jsme nikdy předtím neviděli. Doporučuji, ale je třeba přijít včas, protože je zde hodně návštěvníků".
  • " Pro děti skvělá zábava. Vše stihnete za dvě hodiny".

TOC

Copyrights ©