Roma’da Kolezyum’un bilet gişesi önündeki uzun kuyrukları nasıl atlatabilirsiniz?

Kolezyum, Roma'ya yapılan her seyahatin merkezindedir. Yüzlerce yıldır var olan büyük ve görkemli imparatorluğun ihtişamı: bu etkileyici anıtı ziyaret etmeden Roma'yı gezdim diyemezsiniz.

Kolezyum, Roma'daki turistler için en popüler cazibe merkezlerinden biridir ve turistlerin birçoğu arenanın tabanından ve birinci ve ikinci katından geçerler.

Burası, Roma'nın en işlek cazibe merkezlerinden biridir ve bilet gişesinin önündeki kuyruklarda saatlerce beklemek istemiyorsanız, biletlerinizi online olarak önceden ayırtmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Böylece saatlerce devam eden kuyrukları atlayabilirsiniz.

Kolezyum için bilet temin eden ve uzun kuyruklarda sıkışıp kalan diğer turistleri atlatmanıza olanak sağlayan birçok çevrim içi site bulunuyor. Örneğin, "Tiqets" adlı web sitesi, Türk gezginler tarafından bu alandaki en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu web sitesi Kolezyum'a online bilet sağlıyor ve ayrıca sunduğu biletinizi yazdırmak zorunda kalmadan, doğrudan cep telefonunuza indirme seçeneği de önemli bir artısı.

Kolezyum’a bilet almadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir?

* Biletinizin, gişede sıraya girmeniz gerekmeden Kolezyum'a doğrudan erişim sağladığından emin olun.

* Biletinizin Roma Forumu ve Palatine Tepesi'ne ücretsiz erişim içerdiğinden emin olun.

* Aldığınız biletin, Kolezyum'un 1. ve 2. katlarına ve aynı zamanda arena katına erişimi de içermesine dikkat etmeniz önemle tavsiye edilir.

* Dijital biletler en iyi tercih! Bu tür bir bilet ile, biletinizi yazdırmanıza bile gerek yok; Girişte akıllı telefonunuz ile dijital biletinizi gösterin ve taratın ve işte hepsi bu kadar.

İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan Flavianus Amfitiyatro olarak da bilinen Kolezyum bir arenadır. Usta bir komutan olan Vespasianus tarafından MS 72 yılında yapımına başlandı ve MS 80 yılında Titus döneminde tamamlandı. Daha sonraki değişiklikler Domitian hükümdarlığı zamanında yapılmıştır.

Günümüzde depremden dolayı harap vaziyette olmasına ve taşlarının çalınmasına rağmen Kolezyum, Roma İmparatorluğu'nun uzun zamandan beri ikonik sembolü olarak görülür. Bugün modern Roma'nın en çok turist çeken yerlerinden biridir.