Romos geriausi kelionių objektai

Lengviausias ir greičiausias būdas pasiekti visas populiarias Romos lankytinas vietas be eilių!

Sveiki atvykę į geriausią Romos lankytinų vietų vadovą!

Roma yra vienas gražiausių ir smagiausių pasaulio miestų ir suteikia beribes galimybes masems keliautojų, kurie čia apsilanko kasmet. Muziejų mylėtojai Romoje ras žaviausius Europos muziejus, architektūros mylėtojus galės žavėtis įspūdingais pastatais, o Šeimos – geriausius parkus ir pramogas pasaulyje.

Romos lankytinos vietos yra labai populiarios keliautojų, todėl kartais būna ilgos eilės (kartais tenka laukti ilgiau nei valandą). Todėl labai patartina ruoštis iš anksto ir įsigyti bilietus internetu, kad galėtumėte tiek sutrumpinti ilgą laukimo laiką prie įėjimo, tiek rezervuoti bilietus į bet kurią pramogą pasirinktu laiku ir data.

Taigi, norėdami padėti jums sužinoti apie geriausias ir populiariausias lankytinas vietas Romoje ir iš anksto planuoti kelionę, mes surinkome labiausiai rekomenduojamus ir populiariausius lankytinus objektus Romoje, kuriuos būtina pamatyti ir paruošėme visa jums reikalinga informacija, pavyzdžiui, kainos, kur pirkti bilietus, darbo valandos, kaip ten nuvykti, atsiliepimai, kaip išvengti eilių ir daug daugiau. 

Taigi pradėkime:

Geriausi turistų lankomi objektai Romoje

Vatikano muziejai, laikomi vienu didžiausių ir svarbiausių muziejų kompleksų pasaulyje, saugo neįkainojamus meno ir istorijos lobius, sukauptus per šimtmečius popiežių valdymo laikotarpiu. Ši įspūdinga kolekcija apima įvairias meno formas ir laikotarpius, nuo senovės Egipto artefaktų iki Renesanso meistrų, tokių kaip Rafaelis ir Michelangelo, kūrinių.

Muziejų kompleksą sudaro 26 muziejai, kuriuose eksponuojama daugiau nei 70 000 meno kūrinių. Lankant muziejus, rekomenduojama Iš anksto įsigyti bilietus internetu, kad išvengtumėte eilių ir Pasinaudoti audiogido paslaugomis, kad gautumėte išsamesnę informaciją apie ekspozicijas.

Vatikano muziejai yra nepakartojama patirtis kiekvienam meno ir istorijos mylėtojui. Apsilankymas šiuose muziejuose leis jums pasinerti į turtingą kultūrinį paveldą ir grožėtis vienais geriausių meno kūrinių pasaulyje.

Koliziejus, taip pat žinomas kaip Flavijaus amfiteatras, yra vienas garsiausių ir didingiausių statinių, kada nors pastatytų žmonijos istorijoje. Įsikūręs pačioje Romos širdyje, jis stovi kaip amžinas priminimas apie Romos imperijos galią ir grožį.

Koliziejus buvo pastatytas pirmajame amžiuje po Kristaus ir buvo naudojamas gladiatorių kovoms, laukinių žvėrių medžioklėms, viešoms egzekucijoms ir netgi jūrų mūšių imitacijoms. Jo didžiulė arena galėjo sutalpinti iki 80 000 žiūrovų, kurie iš savo vietų galėjo stebėti kruvinas ir žiaurias pramogas.

Nors šiandien Koliziejus nebėra naudojamas pramogoms, jis vis dar traukia milijonus turistų iš viso pasaulio. Lankytojai gali vaikščioti po jo griuvėsius, įsivaizduoti gladiatorių kovų įniršį ir pajusti didybės jausmą, kuris kadaise buvo Romos imperija.

Ant Tibro kranto, netoli Vatikano miesto sienų, stūkso įspūdingas Castel Sant'Angelo – tvirtovė, menanti į praeitį ir žavinti savo istorija. Iš pradžių pastatytas kaip imperatoriaus Adriano mauzoliejus, jis per amžius virto popiežių tvirtove, kalėjimu, apžvalgos aikštele, o dabar – muziejumi, atveriančiu duris į turtingą Romos praeitį.

Šiandien Castel Sant'Angelo yra valstybinis muziejus, atviras visuomenei. Lankytojai gali pasivaikščioti po tvirtovės sienas, pasigrožėti nuostabiais Romos vaizdais, aplankyti popiežių apartamentus, pamatyti meno kūrinius ir pasinerti į turtingą Romos istoriją.

Castel Sant'Angelo yra ne tik istorinis paminklas, bet ir vienas iš Romos simbolių. Jo įspūdingas siluetas, iškilęs virš miesto, žavi ir intriguoja lankytojus iš viso pasaulio. Jei kada nors apsilankysite Romoje, būtinai skirkite laiko aplankyti šią nepaprastą vietą, kurioje persipina istorija, menas ir vaizdai, kurie jus tikrai sužavės.

Borghese galerija yra viena garsiausių meno galerijų pasaulyje. Ji įsikūrusi Romoje, Italijoje, buvusioje Villa Borghese Pinciana. Elegantiški rūmai slepia išskirtinius paveikslus, sukurtus tokių meistrų kaip Caravaggio, Canova ir Raphael.

Galerija buvo pradėta kurti XVII amžiuje kardinolo Scipione Borghese, kuris aistringai kolekcionavo meno kūrinius. Joje sukaupta įspūdinga paveikslų, skulptūrų ir antikvarinių daiktų kolekcija, atspindinti įvairius meno laikotarpius ir stilius.

Be meno kūrinių, lankytojai gali grožėtis ir pačiu rūmų interjeru. Prabangūs kambariai, dekoruoti freskomis ir skulptūromis, sukuria ypatingą atmosferą, leidžiančią pasinerti į Renesanso laikų meną ir kultūrą.

Atraskite Romą nauja perspektyva – plaukdami Tiberio upe! Kruizai Tiberiu yra puikus būdas pamatyti pagrindinius miesto įžymybes iš kitokio kampo, pasimėgauti nuostabiais vaizdais ir atsipalaiduoti elegantiškoje aplinkoje.

Bilietus į kruizus Tiberiu galite įsigyti internetu, turizmo informacijos centruose arba tiesiogiai laivų prieplaukose.Užsisakykite bilietus iš anksto, ypač jei keliaujate sezono metu ir nepamirškite fotoaparato, kad įamžintumėte nuostabius vaizdus.

Norite patirti Romą savo tempu ir pamatyti visas svarbiausias lankytinas vietas, nepraleisdami nė vienos detalės? Tuomet atvira autobusų ekskursija gali būti puikus pasirinkimas jums!

Ši ekskursija leis jums lipti į autobusą ir išlipti iš jo bet kurioje iš kelių stotelių, esančių prie populiariausių Romos lankytinų vietų. Galėsite tyrinėti Colosseumo griuvėsius, Trevi fontano stebuklus ar Vatikano muziejų lobius tiek laiko, kiek norite.

Vatikano sodai, dar vadinami Vatikano miestais, užima daugiau nei pusę Vatikano miesto teritorijos ir yra didžiulis, žalias oazė Romos širdyje. Šie privatūs sodai, priklausantys popiežiui, yra ne tik botanikos stebuklas, bet ir meno ir istorijos lobynas.

Norėdami aplankyti Vatikano sodus, turite iš anksto užsisakyti ekskursiją su gidu. Ekskursijos metu sužinosite apie sodų istoriją, meną, botaniką ir religinę reikšmę.

Vatikano sodai yra unikali vieta, kur susijungia gamta, menas ir dvasingumas. Jie siūlo ramybės ir atgaivos oazę Romos širdyje ir yra būtina vieta kiekvienam, besidominčiam istorija, botanika ar tiesiog besidžiaugiančiam gražiais dalykais.

Šv. Petro bazilika yra ne tik vienas didžiausių ir garsiausių religinių pastatų pasaulyje, bet ir meno ir architektūros šedevras. Įsikūrusi Vatikano mieste, pačioje Romos širdyje, ši bazilika yra ne tik svarbi katalikų tikėjimo vieta, bet ir turistų meka.

Viduje bazilika yra tikras meno lobynas. Čia galima pamatyti daugybę garsių menininkų, tokių kaip Rafaelis, Michelangelo ir Bernini, kūrinių. Be to, bazilikoje saugomos svarbios religinės relikvijos, tokios kaip apaštalo Petro kapas ir Šventoji Lancija.

Šv. Petro bazilika yra vieta, kuri nepalieka abejingų. Jos didingumas, grožis ir šventumas daro ją nepakartojama vieta, kurią verta aplankyti kiekvienam, besilankančiam Romoje.

Šv. Kaliksto katakombos – tai vienas didžiausių ir svarbiausių krikščioniškų katakombų kompleksų Romoje. Įsikūrę ant Apijos kelio, jos yra tarsi labirintas tunelių ir kamerų, iškaltų po žeme ir tarnavusių kaip ankstyvųjų krikščionių bendruomenės laidojimo vieta.

Katakombų istorija siekia II amžiaus pabaigą, o jų pavadinimas kilęs nuo popiežiaus Kaliksto I, kuris, būdamas diakonu, prisidėjo prie jų plėtros. Šios katakombos tapo oficialia Romos bažnyčios laidojimo vieta III amžiuje ir čia buvo palaidoti daugybė krikščionių, įskaitant popiežius, kankinius ir kitus svarbius asmenis.

Šv. Kaliksto katakombos išsiskiria savo dydžiu ir sudėtingumu. Jos driekiasi per 12 kilometrų ilgio tunelių tinklą, išsidėsčiusį keliuose lygiuose. Katakombose gausu freskų, skulptūrų ir kitų meno kūrinių, kurie atskleidžia ankstyvosios krikščionybės simboliką ir ikonografiją.

Panteonas Romoje – tai ne tik įspūdingas architektūrinis paminklas, bet ir istorijos lobynas, išlikęs per amžius. Ši kruopščiai išsaugota senovės Romos šventykla, stūksanti Campus Martius aikštėje, nuo pat pastatymo pirmajame mūsų eros amžiuje, žavi lankytojus savo grožiu ir paslaptingumu.

Panteonas išgyveno Romos imperijos žlugimą ir per amžius buvo naudojamas įvairiems tikslams. 609 m. popiežius Bonifacas IV pavertė Panteoną bažnyčia, dedikuodama ją Šv. Marijai ir visiems kankiniams. Šis žingsnis padėjo išsaugoti Panteoną nuo sunaikinimo ir leido jam išlikti iki mūsų dienų.

Šiandien Panteonas yra viena iš populiariausių turistinių vietų Romoje. Jo grožis, istorija ir paslaptingumas žavi lankytojus iš viso pasaulio. Panteonas yra ne tik romėnų architektūros triumfas, bet ir simbolis, jungiantis senovę su dabartimi.

Planuojate kelionę į Romą, bet norite patirti daugiau nei tik senovės miesto grožį? Romos apylinkėse gausu nuostabių vietų, kurias galite aplankyti vienos dienos išvykos metu.

Užsisakykite ekskursiją arba nusipirkite bilietus iš anksto, ypač jei planuojate kelionę vasaros mėnesiais. Susipažinkite su viešuoju Supakuokite patogius drabužius ir batus ir nepamirškite fotoaparato! Štai keletas įdomių dienos kelionių idėjų

Ar svajojate pasinerti į Romos istoriją ir kultūrą? Pėsčiųjų ekskursijos yra puikus būdas susipažinti su šiuo nuostabiu miestu.

Pėsčiųjų ekskursijos leidžia pasiekti tokias vietas, kurių nepasiektumėte autobusu ar automobiliu. Vadovai yra vietiniai gyventojai, kurie gali jums atsakyti į visus jūsų klausimus ir rekomenduoti geriausius restoranus, barus ir kitas lankytinas vietas.

Pėsčiųjų ekskursijų kainos skiriasi atsižvelgiant į ekskursijos trukmę, maršrutą ir grupės dydį. Paprastai ekskursijos kainuoja nuo 20 iki 50 eurų asmeniui. Pėsčiųjų ekskursijas galite užsisakyti internetu arba tiesiogiai Romoje. Daugybė kelionių agentūrų ir individualių gidų siūlo įvairias ekskursijas.

Ant Kapitolijaus kalvos, pačiame Romos centre, įsikūręs įspūdingas Kapitolijaus muziejų kompleksas. Tai vienas seniausių muziejų pasaulyje, įkurtas dar 1471 metais, ir laikomas vienu svarbiausių Italijos kultūros lobių.

Muziejų kolekcija apima didžiulę meno ir archeologinių radinių įvairovę, apimančią senovės Romos, viduramžių ir Renesanso laikotarpius. Čia galite pamatyti garsiąsias Romulo ir Remo bei Kapitolijaus vilkės statulas, taip pat daugybę kitų dievų, herojų ir imperatorių atvaizdų.

Kapitolijaus muziejai taip pat garsėja savo architektūra. Dalis pastato buvo suprojektuota paties Mikelandželo, o jo erdvūs kiemai ir salės suteikia puikų foną muziejų kolekcijai. Vizitas į Kapitolijaus muziejus yra puikus būdas susipažinti su turtinga Romos istorija ir kultūra.

Trevi rajonas, esantis pačioje Romos širdyje, garsėja ne tik Trevi fontanu, bet ir paslaptingomis požemio gelmėmis, slepiančiomis šimtmečių istorijos paslaptis. Po šiuolaikinio miesto gatvėmis driekiasi senovinių akvedukų tinklas, užmiršti karjerai ir požeminės salės, bylojančios apie Romos imperijos didybę.

Vienas iš įspūdingiausių Trevi rajono požeminių objektų – Vicus Caprarius. Tai senovinė gatvė, datuojama I a. pr. Kr., kuri buvo užlieta ir palaidota po griuvėsiais per Nerono gaisrą 64 m. po Kr. Dabar ją galima aplankyti specialių ekskursijų metu ir pasivaikščioti originaliomis akmeninėmis grindinėmis, grožėtis senovinių pastatų fasadų liekanomis ir įsivaizduoti, kaip gyveno žmonės prieš du tūkstančius metų.

Trevi rajono požemių ekskursijos gali būti riboto prieinamumo, todėl rekomenduojama iš anksto užsisakyti bilietus. Be to, kai kuriuose požemiuose gali būti tamsu ir drėgna, todėl patartina apsiauti patogius batus ir pasiimti šiltų drabužių.

Parkas „Zoomarine“, įsikūręs Torvajanicoje, Pomezijos mieste Italijoje, yra daugiau nei tik paprastas pramogų parkas. Tai zoologijos, vandens ir teminių parkų derinys, užimantis 40 000 kv. m. plotą ir siūlantis 22 įvairius atrakcionus.

„Zoomarine“ parke gyvena įvairūs gyvūnai, įskaitant delfinus, ruonius, jūrų liūtus, pingvinus, papūgas, tigrus, liūtus ir daug kitų. Parke vyksta įvairūs pasirodymai, kuriuose galite stebėti šiuos gyvūnus atliekant įspūdingus triukus ir sužinoti daugiau apie jų rūšis.

Parko vandens zonoje rasite daugybę baseinų, vandens kalnelių ir kitų atrakcionų, kurie puikiai tiks norint atsigaivinti karštą dieną. Čia taip pat yra specialiai vaikams skirta vandens žaidimų aikštelė.

„Zoomarine“ parke taip pat yra keletas teminių pasivažinėjimų, įskaitant kalnelius, karuseles ir kitus atrakcionus. Parke taip pat rengiami įvairūs pasirodymai ir renginiai, kuriuos galite stebėti.

Bioparkas Romoje – tai 17 hektarų zoologijos sodas, įsikūręs ant originalios Villa Borghese dvaro dalies. Čia gyvena 1114 gyvūnų, priklausančių 222 rūšims. Bioparkas yra ne tik vieta apžiūrėti gyvūnus, bet ir centras, skirtas gamtosaugai, moksliniams tyrimams ir edukacijai.

Parko lankytojai gali susipažinti su įvairiais gyvūnais, įskaitant žirafas, liūtus, dramblius, tigrus, beždžiones, pingvinus ir daugelį kitų. Taip pat yra keletas specialių ekspozicijų, tokių kaip tropinis miškas ir naktiniai gyvūnai.

Be gyvūnų ekspozicijų, Bioparke yra ir keletas kitų lankytinų vietų, įskaitant botanikos sodą, vaikų žaidimų aikštelę ir restoraną. Parkas yra puiki vieta praleisti dieną lauke su šeima ir draugais.

TOC

copyrights ©