Vatikan Müzesi bilet gişesinin önündeki ve Sistine Chapel’deki uzun kuyrukları nasıl atlatabilirsiniz?

Vatikan Müzesini ziyaret etmek Roma'daki herhangi bir turist için bir şarttır diyebiliriz. Muhteşem ve göz okşayan binalar, atmosfer ve Vatikan'ın uzun ve büyüleyici tarihi, burayı ziyaret etmeyi harika bir deneyim haline getiriyor.

Vatikan, bölge olarak Vatikan Müzesi, Sistine Chapel, Vatikan Bahçeleri, Aziz Petrus Bazilikası ve daha pek çok farklı alandan oluşmaktadır. Bu alanların her biri için ayrı bir bilet gereklidir.

Burası, Roma'nın en işlek cazibe merkezlerinden biridir ve bilet gişesinin önündeki kuyruklarda saatlerce beklemek istemiyorsanız, biletlerinizi online olarak önceden ayırtmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Böylece saatlerce devam eden kuyrukları atlayabilirsiniz.

Vatikan Müzesi için bilet temin eden ve uzun kuyruklarda sıkışıp kalan diğer turistleri atlatmanıza olanak sağlayan birçok çevrim içi site bulunuyor. Örneğin, "Tiqets" adlı web sitesi, Türk gezginler tarafından bu alandaki en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu web sitesi Vatikan'a online bilet sağlıyor ve ayrıca sunduğu biletinizi yazdırmak zorunda kalmadan, doğrudan cep telefonunuza indirme seçeneği de önemli bir artısı.

Vatikan Müzesi'ne bilet almadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir?

* Biletinizin, gişede sıraya girmeniz gerekmeden Vatikan Müzesi ve Sistine Chapel'e doğrudan erişim sağladığından emin olun.

* Ayrıca, biletinizin Vatikan Müzesi içinde sınırsız zaman içerdiğinden emin olun.

* Ayrıca, biletlerinizi alırken, ayrıntılı açıklamalar veren kulaklık seçeneğini eklemenizi de önemle tavsiye ederiz. Bu, kesinlikle tüm deneyiminizi üst düzeye çıkaracaktır.

* Dijital biletler en iyi tercih! Bu tür bir bilet ile, biletinizi yazdırmanıza bile gerek yok; Girişte akıllı telefonunuz ile dijital biletinizi gösterin ve taratın ve işte hepsi bu kadar.

Vatikan Müzeleri, Vatikan'da bulunan dünyanın en büyük müzelerinden birisidir. Bu müze Roma Katolik Kilisesi tarafından Rönesans'da inşa edilmiş olup, dünyanın önemli heykellerine ev sahipliği yapan önemli bir binadır. Toplamda, Sistine Şapeli ile birlikte toplam 54 galeri ("sala") bulunmaktadir. Ziyaretçiler Sistine Şapeli'ne 53 galeriyi gezdikten sonra verilen ek sadaka ile girebilirler.

Müze kalıcı olarak halka bir Vatikan Tepesi'nde nekropol kazılarında açarak 2006 yılının Ekim ayında kendi 500. yıldönümünü kutladı. Genellikle müzeleri her sene 4 milyondan fazla kişi ziyaret etmektedir. 2011'de ziyaretçi sayısı 5 milyona ulaşmıştır.