Vatikánská muzea

Jak přeskočit frontu u vstupu do Vatikánských muzeí?

Co byste před nákupem vstupenek do Vatikánských muzeí měli vědět?

* Ujistěte se, že vaše lístky zahrnují přímý vstup do Vatikánských muzeí a do Sixtinské kaple bez nutnosti vystát si frontu u pokladny. (Skip the line).

* Možná můžete také zvážit zakoupení lístku Roma Pass, se kterým můžete využít skvělých slev na mnoho atrakcí v Římě, a navíc ho využit pro veřejnou dopravu.

* Ujistěte se, že v ceně lístků je časově neomezená doba uvnitř Vatikánských muzeí.

* Při nákupu vstupenek také doporučujeme přidat sluchátka, která vám budou sloužit jako průvodce. Určitě to celkovému dojmu z vaší návštěvy jen prospěje.

* Digitální vstupenky jsou nejlepší! Díky tomuto typu vstupenek ani nemusíte nic tisknout, prostě u vchodu ukážete svůj telefon s digitálními vstupenkami, a to je vše.

Jak přeskočit frontu u vstupu do Vatikánských muzeí?

Návštěva Vatikánských muzeí je pro každého turistu, který zavítá do Říma nutností. Velkolepé a impozantní stavby, atmosféra a dlouhá a fascinující historie tohoto místa dělá z návštěvy Vatikánu nezapomenutelný zážitek.

Vatikánský areál se skládá z několika různých míst, která zahrnují Vatikánská muzea, Sixtinskou kapli, Vatikánské zahrady, Baziliku sv. Petra a další. Pro vstup do každého z těchto míst potřebujete vstupenku.

Jde o jedno nejrušnějších míst v Římě, a pokud nechcete čekat dlouhé hodiny ve frontách u pokladen, doporučujeme vám zarezervovat lístky online na přesné datum a čas, díky tomu se vyhnete dlouhým frontám u pokladen.

Na internetu najdete plno webových stránek, které nabízí vstupenky do Vatikánských muzeí. Doporučuje se hledat online vstupenky, které nabízí možnost stažení do mobilního telefonu bez nutnosti si vstupenky tisknout.

Vatikánská muzea ve Vatikáně jsou jedním z největších komplexů uměleckých sbírek na světě. Vystavuje sbírky starožitností a uměleckých děl od starověku po současnost. Ve sbírkách má asi 70 tisíc objektů, z nichž je asi 20 tisíc vystaveno. Se 6 miliony návštěvníků v roce 2013 je to šesté nejnavštěvovanější muzeum na světě.

Základ muzea tvoří sbírka klasických děl, kterou od roku 1503 vystavil papež Julius II.Veřejnosti je dnes přístupno 47 000 m2 expozic na trasách o délce 7 km. Součástí komplexu jsou i Raffaelovy Stanze (síně) a světoznámá Sixtinská kaple, kterou prohlídka obvykle končí.